Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 07.01.2014, 10:17
meli76

Standard Bir yığın insan tanıdım...

"Sonra içime ve hatta dışıma kapandım.
Küsmek gibi bir şey.
Bir çeşit gölge fesleğeni. Bir çeşit olmayan hayat.
Zaten hiçbir şeyi kararında bırakamamak ve ortasını bulamamak gibi bir sorunum var benim.
Epeyce göçebe yaşadım, sadece iki valizim oldu..

Bir yığın insan tanıdım.
Ama hep yalnızdım..

"
_
Didem Madak
Alt 19.05.2015, 23:23
Benutzerbild von Caka_Bey
Caka_Bey Caka_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

paylasim icin tesekkürler.
bir benzeri de bu galiba, sizin adiniza paylasiyorum : )

"Nilüferler...Yalnızca bu çiçekler, hep bir yerlere gidecekmiş gibi azade ve özgür oluyorlar ama küçük bir havuzun içinde bir yere gitmeden yaşıyorlardı. Hayatta böyle bir şeydi benim için; hep bir yerlere gidecekmiş gibi duran, yalnız ve bir yere gitmeyen bir çiçek. Bütün bir hayatın özeti buydu. Bende bir yere bağlanmadım ve bir yere gitmedim, öyle solgun bir nilüfer gibi bir havuzun içinde yalnız başıma durdum, köklerimi salamadım, ne olduğum yere sağlamca yerleştim, ne başka diyarlara kaçabildim, içinde durduğum havuzla birlikte kirlenip eskidim. Bana bakanlar, beni seyredenler, beni sevenler oldu ama kimse yakasına takmadı beni, kimse odasına koymadı, kimse beni sulayıp büyütmek için uğraşmadı, onlara ihtiyacım olmadığını, havuzumda tek başına yüzebileceğimi düşündüler, ben de yüzdüm, kederi, yalnızlığı, kirlenmeyiöğrendim ve hayata benzedim."

Ahmet Altan - Tehlikeli Masallar romanından bir parça. Bir yere kök salamamak ama oradan da başka bir yere gidememek...

Alinti

hayirli zamanlar
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche