Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.11.2012, 16:21
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Suriye’deki El Kaidecilerden Alevilere: ‘Buraya sizi boğazlamaya geldik’

AKP hükümetine bildiri niteliginde bir haber. Laik, demokratik hukuk devleti oldugunu sandigimiz ülkemiz de bu Neandertal hortlaklarina silah sevkiyati yapiyorlar.

Dilerim böyle seyler Türkiye'de olmaz, bu Türkiye'nin sonu olur. Necdet Özel'in kafasina tasma takip Genelkurmay'dan basbakanliga kadar cirilciplak sürüklerler.

Basbakani ve böyle seylerden sorunlu olanlari da idam ederler, vatan hainligi yaptiklari icin. Hükümet akilli ve dikkatli olsun. Bunun sakasi yok. Daha PKK'yla bile basedemeyenlerin bilerek ya da bilmeyerek yeltendikleri islere bakin.

En dogru sey dedigim gibi oralara el uzatmak ama taraf olmamak. Eger birisi orta doguyu dizayn etmek istiyorsa kendi askerleriyle yapsin Türk Mehmetciklerle degil..

Suriye’deki El Kaidecilerden Alevilere: ‘Buraya sizi boğazlamaya geldik’

Suriyeli muhalifler arasında El Kaideci çeteler Alevi düşmanlıklarını bu kez bir şarkıyla dile getirdiler. Bin Ladin’e övgülerin de yer aldığı şarkıda, Alevilere “buraya sizi boğazlamaya geldik” deniyor.

Ehlibeyt Haber Ajansı ABNA- Suriyeli muhaliflerin Batı ve işbirlikçileri tarafından "özgürlük ve demokrasi savaşçıları" olarak çizilen portresi, şimdiye kadar birçok olayla yıprandı. Vahşice işlenen çok sayıda cinayetin sorumlusu olarak öne çıkan gruplar arasında El Kaide bağlantılı silahlı çeteler başı çekiyor. Özgür Suriye Ordusu ile birlikte savaşan bu çetelerin rolü, ya hasır altı edilerek ya da etkinlikleri önemsizleştirilerek saklanmaya çalışılıyor.

Buna karşın, El Kaide bağlantılı çetelerin hedefinin Suriye’de "özgürlük ve demokrasiyi" sağlamak değil, koyu bir selefi şeriat düzeni tesis etmek olduğunu gösteren haberler, Batı basınının bütün çabalarına rağmen kamuoyundan gizlenemiyor. Daha önce de kamuoyuna yansımış olan Nusayri-Alevi düşmanlığı ise, ÖSO ve El Kaide bağlantılı çetelerin en iyi bilinen özelliklerinden.
27 Ekim 2012 tarihinde Suriye’de İdlib’e bağlı olan Banaş’ta düzenledikleri bir kutlamada hep beraber şarkılar söyleyen El Nusra Cephesi adlı El Kaideci grup, Nusayrilere yönelik düşmanca duygularını bir kez daha dile getirdi. El Nusra Cephesi üyelerinin söyledikleri şarkının sözlerinde Bin Ladin’e övgüler düzülürken, Nusayrilere yönelik olarak da “buraya sizi boğazlamaya geldik” deniyor.
Suriye’ye demokrasi, özgürlük ve modernlik getirecekleri söylenen ve Suudi Arabistan, Katar, Türkiye gibi ülkelerce desteklenen bu silahlı çetelerin, Usame Bin Ladin’i liderleri olarak selamlıyorlar.
Alt 04.11.2012, 17:22
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

go levos go!!!

yobazlari esasinda israile birakmak lazim. irani topladiktan sonra syriayi toplarlar. türkiyeyi de türkler toplamasi lazim....

syriayi yenseler bile afhganistan tipi yamuk bi ülkede yasarlar
Alt 04.11.2012, 17:23
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Billy73 Beitrag anzeigen
go levos go!!!

yobazlari esasinda israile birakmak lazim. irani topladiktan sonra syriayi toplarlar. türkiyeyi de türkler toplamasi lazim....

syriayi yenseler bile afhganistan tipi yamuk bi ülkede yasarlar
Sana buraya üzücü bir haber yazisiyim mi Türkiye acisindan?
Alt 04.11.2012, 17:28
Erfahrener Benutzer

Standard Türkiye’nin kara listeye alınması an meselesi

Türkiye’nin kara listeye alınması an meselesi
Alt 05.11.2012, 22:55
CakaBeyy

Standard

Türkiye coktan kara listedeydi...Suriyede Arap kani yüzde 5'i gecmez...Suriye kisa süre öncesinde Türkmenden gecilmiyordu ama ne olduysa iran orayi karistirdi...Esad'in babasi bir Alevi/ Sii olarak 30 bin Sünniyi öldürdü, Sünnilere durduk yere cocuklarina okula gitmeyi yasakladi, siyasete girmelerini yasakladi...Iraktaki Kadinlarin Iranlilar tarafindan kacirildiklarini saymiyorum bile..Iran ve suriyeli Sii ve Alevilerin Pkkya destek verdigini, Pkklilari yakaladim deyipte, tekrar Örgüte teslim ettiklerini acaba neden bu haberin icine katmiyorlar? bizim is yerinde Alevi bir arkadas Pkk yürüyüslerine katiliyor ve gizliden, Esad yikilmasin Politikasi yapiyor ama benim gibileri enayi, bilmez saniyorlar...

ve simdide utanmadan, Alevileri bogazlamaya geliyorlar diye haber cikarabiliyorlar...

son olarak sunu belirteyim ; Ben asla Alevilere karsi degilim, Alevi demek, Hz ali taraftarlari demektir, ben Hz. Aliyi, Haci Bektasi Veliyi, Cemevine gidipte ibadet edecem diyen Aleviyi, Ya Allah Ya Muhammed Ya Ali diyen Aleviyi, Okullarda Alevilik dersleri olsun diyen Alevileri seviyorum..onlara saygi duyuyorum ama Iran'a , suriye'ye , Pkk'ya uyan Alevilere karsiyim, bizim Türk Askerlerimiz yillardir esad gibileri tarafindan öldürüldü ve halen Pkk'yi yikamiyorsak , Suriye ve Iran'la fazla ilgilenmedigimizdendir..

Erdogani bu konuda takdir ediyorum, meselenin en önemli tarafina yönelmesi onun bu isleri ne kadar iyi anladigini gösteriyor...

Her ne kadar Erdogan hayrani olmasamda, Suriye konusunda cok dogru yaptigini acikca belirtmek isterim..

Geändert von CakaBeyy (05.11.2012 um 22:59 Uhr).
Antwort