Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 22.01.2013, 19:11
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

ya levos, eher tek iki tane kanun varsa niye kuran lazim ki?

yine birseyler karistiriyorsun. hepde birseylere inanmak istiyorsun kücük cocuk gibi.

eher allah varsa o senin icin böcekten bir farki yoktur.....

hassi, sunnileri niye allah birakmis beyaaa? cok zayiflamislar. pakistanta spor oldu onlori yok etmek havadan wegbeamen yapiliyorlar......allah sunnileri sevmiyor ceza veriyor cünkü yalandan burunlari uzamis
Alt 22.01.2013, 19:36
SUNGUROGLU

Standard

Zitat:
Zitat von GoerenBilir Beitrag anzeigen
Aleviler alevilik ile ilgili dini yönlendirmelerini yapsinlar.

Sünniler sünnilik ile ilgili dini yönlendirme yapsin.

Ama cakma alevi kendisini sünni olarak gösterip müslümanligi alet etmeye calisirsa buna ne denir?

ben buna ne dendigini iyi biliyorum.
bu konunun sahibini mi kastediyorsun?
Alt 22.01.2013, 19:56
SUNGUROGLU

Standard

Zitat:
Levos "Der_Levantiner"

kendisi alevi aileden ama aslinda alevide degiller. din ile alakalari kalmamis.
ama kendisini müslüman sunni süsü verip fitnecilik yapiyor.

buraya gelip kendince Hz. Muhammed'i karalayip, Hadisler Yalan, Basörtü yoktur, Namaz yanlis, v.b. konulari acip insanlarin kafasini karistirmak istiyor.
kendisiyle eskiden ' Yeniceri ' meselesinde tartismistik ama böyle yaptiginindan hic haberim yoktu..
yanlis bilgiler verdigini hissettim ama alevi olup sünni gibi davrandigini , basörtü yoktur , namaz yanlis diye de yazdigini acikcasi bilmiyordum...
Alt 22.01.2013, 22:49
Benutzerbild von no_exit
no_exit no_exit ist offline
Neuer Benutzer

Standard

Zitat:
Hadisler yalandir, bu hadisleri erkekler yazmistir kadinlar ezmek icin.
ve buna benzer konularla cok insanin kafasini karistiriyor.

Hz. Muhammed araptir, araplar pisliktir v.b.

bu serefsizlerin amaci belli ama bunlari tek benmi görüyorum?
bilgisi olmadan ortaya atilip beni görün diyenlerin tartisma kültürüne hayranim.
gercegi bilmek isteyenin en basta kullanmasi gereken sey elestiren akildir.
elestri olmadan gercek bulunmaz. sende elestrinin adi fitneyse, sen otur inan.
ben müslümanim diyen, daha kurani dogru düzgün okuyup anlamamistir, kuran da yetmez tevrat ve incili de okuman lazim. ve de karsilastir ve mantigin süzgecinden gecir ancak o zaman gercege varirsin. ama nerde... serefsiz demek cok kolay. eh, kafan da cok cabuk karisiyor zaten.
Alt 23.01.2013, 13:17
Nuralev80

Standard

Zitat:
bir nick olusturup sadece bu konuyla ilgilenmen cok tuhaf degilmi.

nickler arkasinda saklanmani erkeklikten saymam.

kimse baskasinin dinini elestiremez ve sulandiramaz. bunu yapan serefsizdir. ister bu nickle gel ister baska nickle. ben senin nickine degil sana serefsiz diyorum
aleviler hakkinda sunu söylemek istiyorum:
benim babam derdi ki, eskiden aleviler camiye giderlerdi, abdest almasini bilirlerdi, bes vakit namazi birakmazlardi.....simdi ise devir degisdi....alevilerin cogu hic birini yapmiyorlar artik, peki neden? simdi ise bunlari uygulayan geri kafalilarmis, ilim bilmezlermis, beyin yikarlarmis...benim tanidigim dinine düsgün olan insanlarin almanyada okul notlar hep pek iyi, universite diplomalari hep pek iyi, din ile ilim bilimleri hep pek iyi....peki neden?

evet arkadaslar, geri kafali dediginiz insanlar bu isde....ama sizlerle pek alakalari olmaz ve olmicakda! devam elestirin bakalim, hele su levantiner cok bilmis müslüman ya....senin iki üc cümleni okurken, ben notu verdim bile

bide levos demek alevi, ama kendisini sunni yerine koyuyor...vaybe cok komik

beni iyi güldürüyorsunuz, biraz daha okuyayim sizi bari...
Alt 23.01.2013, 13:55
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Nuralev80 Beitrag anzeigen
bide levos demek alevi, ama kendisini sunni yerine koyuyor...vaybe cok komik

beni iyi güldürüyorsunuz, biraz daha okuyayim sizi bari...
Söyle yazismalari dinledim de nereye variyor diye. Umdugumdan da daha komik bir hal aldi Bizim oralarda bir cok alevi-sünni köyleri vardir. Bunlarin tamami önceden alevi köyleri idi ve zamanla bir kismi sünnilesiyor ve diger kismi alevi kaliyor. Benim ailemin bir bölümde bu sünnilik var. Ama ben hic bir zaman ben sünniyim demedim. Kur'an kursuna gittim mi? Gittim, dinin temellerini biliyormuyum? Biliyorum? Ancak ben kendimi Kur'an mümini olarak görüyorum. Bir degil bin ömrüm olsa yine ben sünniyim demedim ve dememde. Buna vicdanim, dini inancim ve kitabim siddetle karsi cikar...

Geri kalmis bedevi geleneklerinin adi ve Imam Hüseyin'nin katledilisinin sebebi sünniliktir... Sünnilerin seriati ile yönetilmis bir tane gelismis ülke gösterin bana bir tane ve ben sünni olacagim. Gösteremeyen de bu dinsellestirilmis bedeviligi biraksin!

Geändert von Der_Levantiner (23.01.2013 um 14:01 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche