Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 25.12.2011, 14:23
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Son Menderes'te bu dünyadan göcüp gitti (Adnan Menderes)

Sayin Adnan Menderes cidden özel olsun siyasi hayati itibari ile olsun cileli bir ailenin cileli oglu idi. Babasi merhum Adnan Menderes idam edilerek hayatini kaybetti. Agabeyi 1973'te intihar etti. Kendisi araba kazasinda felc olmstu. Bir keresinde kardesim Ankara'da Sarar magazasinda bir takim elbise ile gömlek, kravat falan filan almisti bir yakinimizin dügününe hazirlanmak icin. Orada Aydin beyde bulunuyordu tekerleklik sandalyesini elleri iller iterek kardesimin yanina yanasti ve delikali bence bu takim elbise size cok güzel yakisti. Eger beni dinlerseniz fazla arastirmayin diyerek ayak üzeri sohbete baslamisti. Üc bes dakika konusmuslar ve siyasi görüsü farkli bir cizgi de de olsa, onun adi gibi Aydin, zeki ve zarif insan oldugunu gözlemlemisti. Bence gercek Atatürkcü o idi! Keske Merkez Sag'in basinda bulunsa idi. Ben bile ona oyumu verirdim. Hakka yürüdügünü dün gazetede okurken sanki bir yakinim ölmüs gibi göz yaslarima hakim olamadim. Ruhun $ad mekanin cennet ola sayin Adnan Menderes! Bu dünyada ne sen ne ailen mutlu olabildi umarim ötelerde mutlu olursunuz InsAllah!

Geändert von Der_Levantiner (25.12.2011 um 14:26 Uhr).
Alt 25.12.2011, 16:11
MrAnderson

Standard

Amin Allah rahmet eylesin.
Ama son Menderes degil !!!
Alt 25.12.2011, 16:38
Erfahrener Benutzer

Standard Gazete'de okuduguma göre son Menderes!

Zitat:
Zitat von MrAnderson Beitrag anzeigen
Amin Allah rahmet eylesin.
Ama son Menderes degil !!!
Gazete'de okuduguma göre son Menderes'mis! Abisi Yüksel Menderes'in intihar ettigi resmen ilan edilse bile, bazilari Süleyman Demirel onun güclü adindan ve kendisine büyük bir rakip olabileceginden korkarak bizzat MIT'e onu öldürme emrini verdigi tahmin ediliyor. Cünkü o zamanlar sag partiller küllügünde Süleyman Demirel'in haricinde kimsenin horozu ötmüyordu, ötürmüyordu! Neyse! Benim sevdigim ve saydigim en degerli siyasi sahsiyetlerden birisi idi. Bin kere Deniz Baykal ve 10.000 kere Erdogan'dan daha bilgili, görgülü,kaliteli karizmatik ve degerli bir siyaset adami idi. Cenab-i Allah C.C. mekanini cennetin firdevs kati ve ruhunu $ad eylesin. Benim icin partiler üstü olarak degerlendirdigim en güzel Atatürk'ü anlayan ve onun fikirlerini yasayan ve yasatan örnekti.!

Geändert von Der_Levantiner (25.12.2011 um 17:10 Uhr).
Alt 25.12.2011, 17:51
MrAnderson

Standard

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
Gazete'de okuduguma göre son Menderes'mis! Abisi Yüksel Menderes'in intihar ettigi resmen ilan edilse bile, bazilari Süleyman Demirel onun güclü adindan ve kendisine büyük bir rakip olabileceginden korkarak bizzat MIT'e onu öldürme emrini verdigi tahmin ediliyor. Cünkü o zamanlar sag partiller küllügünde Süleyman Demirel'in haricinde kimsenin horozu ötmüyordu, ötürmüyordu! Neyse! Benim sevdigim ve saydigim en degerli siyasi sahsiyetlerden birisi idi. Bin kere Deniz Baykal ve 10.000 kere Erdogan'dan daha bilgili, görgülü,kaliteli karizmatik ve degerli bir siyaset adami idi. Cenab-i Allah C.C. mekanini cennetin firdevs kati ve ruhunu $ad eylesin. Benim icin partiler üstü olarak degerlendirdigim en güzel Atatürk'ü anlayan ve onun fikirlerini yasayan ve yasatan örnekti.!
Sende varya Atatürklen bozmusun kafani haaa...hem Atatürkcügüm diyorsun hemde dindarim diyorsun ama ikiside bir araya gelirse Atatürkcülük kaybediyor...Erdogan sana ne etdide sen böyle kötü düsünüyorsun onun üzerine???
Yaptigi yolarimi begenmiyorsun yoksa 19 million fakiri 13 milliona indirdigi icin mi begenmiyorsun,iki saate Ankaradan Istanbula kalkan hizli trenleri mi begenmiyorsun,hukukun yerine getirilmesi mi kötü yoksa Avrupaya gelip ve burada yasayanlar Türklere destek oldugu icin mi.Israelin götüne girmedigi icin mi begenmiyorsun veya Türk silahli kuvetlerinin dogru dürüst magzemesi olmasini mi begenmiyorsun.Düsmana haber veren Generaleri hapise sokmasin mi,ülkenin deyerini calanlarin agzinin payini vermesin mi?
Türk parasinin degerini cikardi diyemi kiziyorsun sen yoksa neyden korkuyorsun arkadas?

Ne kötülük gördün bugüne kadar bu insanlardan????

Auruma bir anlatsana bir zahmet Türkiyede Atatürke karsi bir sey söylediginde hapis cezasi var ve Erdogana birsey dersen hic birsey olmadigini bir anlatsana,bu galiba hayalindan duyduklarini esaz saniyor.

Geändert von MrAnderson (25.12.2011 um 17:53 Uhr).
Alt 25.12.2011, 21:41
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von MrAnderson Beitrag anzeigen
Sende varya Atatürklen bozmusun kafani haaa...hem Atatürkcügüm diyorsun hemde dindarim diyorsun ama ikiside bir araya gelirse Atatürkcülük kaybediyor...Erdogan sana ne etdide sen böyle kötü düsünüyorsun onun üzerine???
Yaptigi yolarimi begenmiyorsun yoksa 19 million fakiri 13 milliona indirdigi icin mi begenmiyorsun,iki saate Ankaradan Istanbula kalkan hizli trenleri mi begenmiyorsun,hukukun yerine getirilmesi mi kötü yoksa Avrupaya gelip ve burada yasayanlar Türklere destek oldugu icin mi.Israelin götüne girmedigi icin mi begenmiyorsun veya Türk silahli kuvetlerinin dogru dürüst magzemesi olmasini mi begenmiyorsun.Düsmana haber veren Generaleri hapise sokmasin mi,ülkenin deyerini calanlarin agzinin payini vermesin mi?
Türk parasinin degerini cikardi diyemi kiziyorsun sen yoksa neyden korkuyorsun arkadas?

Ne kötülük gördün bugüne kadar bu insanlardan????

Auruma bir anlatsana bir zahmet Türkiyede Atatürke karsi bir sey söylediginde hapis cezasi var ve Erdogana birsey dersen hic birsey olmadigini bir anlatsana,bu galiba hayalindan duyduklarini esaz saniyor.
Ilk önce Erdogan'nin maganda taviri beni rahatsiz ediyor. Ikincis o Türk ekonomisi icin fazla bir sey yapmadi o sirf Bülent Ecevit iktidari döneminde Kemal Dervi$'in ektigi ekonimik tohumlari biciyor bu kadar. Ben onun konusmasini sevmiyorum. Bir minibüscü kadar olan karizmasini sevmiyorum, ne dedigini bilmedigi icin onu sevmiyorum. Evet sözde Atatürk'e hakaret edene ceza var. Ama Erdogan'a hakaret etmeyene onun yanlislarini elestirenlere 3 milyar dollar maliye cezasi kesilir! Ben onun dinimizi kirli sahsi cikarlari ugruna kullandigi icin sevmiyorum! TÜRK MILLETI'NIN ALIN TERI OLAN 8 MILYAR AMERIKAN DOLLAR'NI ISVICRE'DE HESABINA GECIRDIGI ICIN SEVMIYORUM!
Kim demis Atatürkcü düsünceyle Islam dininin celistigini? Kaynak ver! Atatürk'ün Türk Milleti'ne biraktigi tek miras akil ile yola cikmaktir! Islam dini akil ile davranilmasini red mi ediyor?
Alt 27.12.2011, 18:05
meyse

Standard

Allah rahmet eylesin, taksiratlarini affetsin

...mekani cennet olsun!

Umarim bizim arkamizdan da hayir dua edenler olur,
o yüzden ona buna satasmak yerine etrafimizdaki degerleri bilelim

Bu arada: Bir siyasetcinin tipi hosuna gitmeyebilir,uslubu hosuna gitmeyebilir,
tavri itici gelebilir,karizmasi olmayabilir fakat ülkeyi bir adim ileri gö türdügünü tüm dünya
bariz bir sekilde görebiliyorsa bizim milletin bu durumda zorla gözlerini kapatma ihtiyacini hissediyorsa yapacak bir sey yok...ben buna tek kelimeyle nankörlük derim

tabiki dört dörtlük bir lider yoktur ama takdire sayan hicmi bir sey yapmadi ülke adina allah askina...

neyse konu kaynadi gitti...

ha Aydin Menderes diyorduk, merhumun geride kalanlarada sabir diliyorum, ayrica belirtmek istedim
Antwort