Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 11.09.2007, 17:38
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bak sen!!! demek benim yazılarımda,

IRKÇILIK buldun!???

Güzel kardeşim dinsel yapılanmalarda IRKÇILIK olmaz, BAĞNAZLIK; ŞOVENLİK olur.

Din politikaya alet edilince IRKÇILIK ortaya dökülür.

Bu cenah Din Şovenisti ve İslam Faşistidir.

Olmadıklarını bana açıkla, ikna et beni.

Din öz olarak dini, ruhani bir kültür olayıdır, ama günü birlikinsanların yirmidört saat bin dört yüz yıl önce düzenlenmiş, gerçeğinden hiç bir emaresi, kanıtı olmayan, o dini oluşturanın ölümünden tam On sekiz yıl sonra yazılmış, ve iki kere yok edilmiş orjinallerinin bulunmadığı her önüne gelenin tekrar, tekrar hadisler aracılığı ile oluşturduğu ve M.Akife bile Kuran yazdırılmaya çalıştığı, içinde değişik, değişik cemaatlerin, tarikatların envai çeşit kendilerine göre yorumladığı ve yeni, yeni hem yorum, hem uygulama versiyonlarını sunduğu, bunlara uymayanların birbirlerini kafalarını kopardığı karmakarışık yazıların savunulduğu ve bunlara o kaynaklara dayanarak, örnekler ile sunrak karşı çıktığı insanlar demek ırkçılık yapmaktalar.

Pes vallahi. Peki nelere dayanarak karşı çıkacağız. Neleri veri alacağız???

emin ol ben hiç bir insanın Tanrı inancına asla karşı çıkmıyorum tam tersi saygı duyuyorum.

Benim karşı çıktığım Tanrı adına insanlara yapılan sahtekarlıklar, DİN adına insana yapılan düşmanlıktır.

Ve en üzücü olanı kadını bir obje, bir SEX ucubesi olarak gören YOBAZ ERKEK BEYNİNEDİR, benim karşıtlığım.
Alt 13.09.2007, 17:47
Benutzerbild von tlay
tlay tlay ist offline
Neuer Benutzer

Standard was soll denn der ausspruch

"ich gebe nicht die hand!"
was hat das verwehren des händedrucks mit religion zu tun? wo steht das? wer gibt dies vor? was verspricht man sich diese von dieser verhaltensregel?

man kennt den händedruck als beschwichtigungsgebärde im sinne von, dass man einem zu der zeit nichts böses will

warum geben diese frauen, die bedeckt und streng gläubig sind, einem anderen nicht die hand? es verbreitet doch nur unmut und unnötig das gefühl des nicht-miteinander-auskommens! ist doch nict von vorteil!

soll das verwehren des händedrucks etwa eine kriegserklärung sein an fremde, die eventuell nicht-gläubig sein könnten? oder einfach nur eine methode, streng moslemische frauen gänzlich aus der gesellschaftlichen struktur zu verbannen, indem ihnen die einfachste methode, einem menschen nahe zu kommen, verwehrt bleibt, indem man ihm einfach mal nur die hand nicht gibt und damit beweist, dass man friedlich zueinander steht

ich kotze echt ich kotze über frauen, die sowas mit sich machen lassen

wie sehr sollen sie sich denn noch einschränken? bis sie verblöden, damit die männer das gefühl haben, das niedere weib kontrollieren zu können?

ICH KOTZE über sowas
Alt 13.09.2007, 22:39
Benutzerbild von kiyamx
kiyamx kiyamx ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ramazan i serifi iyi anlamak

Öncelikle tüm müslüman kardeslerimin Ramazani serifi ni candan kutlar, ümmet i Muhammed icin hayirlara vesile olmasini yüce rabbimizden dilerim.

Bu münasebetle belki cogumuzun nazarindan kacan bir gercege parmak basmak istiyorum.

Bir bucuk milyar müslüman her yil bu mübarek ay i kutlamakta ve beraberinde getrdigi ORUC farziyetini ifa etmektedir.

Evet, bu süphesiz her müslümanin yerine getirmesi gereken bir Farzdir.

Yalniz bunu yaparken bu aya kiymetini veren, onun temsil ettigi gercek mana gözden kacmaktadir.

O mana sudur ;

Ramazani serif asil gaye degildir. Zira Ramazan ayi cahiliyye döneminde hic bir özellige sahip olmayan diger aylar gibi bir aydi.

Filhakika Ramazan a kiymetini veren yegane sey, bu ayda Kuranin inmis olmasidir.

Peki Kuranin inmesinin ardinda yatan gercek nedir ?

Buna su sekil cevap verebiliriz;

Kuran in inmesindeki asil sebep, gaye icerisine inmis oldugu cahiliyye toplumlarini yeryüzünden silip, yerini Ilahi adaleti tesis edecek hayat sistemini yerlestirmektir !

Bir seyin yanlis olmasi, o seyin ortadan kaldirilmasini ve dogru olanin onun yerine ikame edilmesini gerektirir.

Bu dogrultuda Kuran, yanlis olan, Insanligi bedbaht eden ve ucurumun kenarina getiren her türlü Cahiliyye sistemlerini izale etmeyi kendine hedef edinmistir.

Iste bundan dolayi kisi Ramazani ifa ederken bu davranisiyla icinde yasadigi her türlü sistemlerin yanlisligini ve ortadan kaldirilmasinin gerektiginin taahüdünü vermektedir.

Bugünün müslümani Ramazani her türlü sembolik anlamindan kopuk, sadece bir ayin düzeyinde görmekte, bir taraftan onu kutlarken, diger taraftan aslinda inkar etmesi istenilen cahiliyye sistemlerini hayatini düzenlemede baz almaktadir.

Bu durumda ramazan Vesile olmatan cikip asil Gaye haline gelmektedir. Oysa Oructan ve Ramazandan gaye Allah in rizasidir. Ramazan ramazan icin degil, Allah a itaatin simgesi olmasi acisindan Allah rizasi icindir.

Kuranin inis sebebi Toplumu Allah in razi oldugu bir topluma dönüstürmektir. Bu ise ancak ve ancak Müslümanlarin eliyle gerceklesir.

Bunun disa yansiyan en önemli göstergesi de Müslümanin Islam disi düsünce, Fikir ve sistemlerle aciktan aciga mücadeleye girismesidir.

Zira dedigimiz gibi istenilen sey, Toplumu kusatmis olan bozuk düsünceleri yok edip yerine hak olan Islam i yerlestirmektir.

Bu baglamda Müslümanlara düsen görev kendini, düsüncelerini ve duygularini temamen islam disi ideolojilerden arindirma suretiyle Islam in hakimiyeti icin calismaktir.

Zihnimizi arindirirken amellerimizin de bu dogrultuda olmasi sarttir.

Bu davayi tasiyan kisiler davet ettikleri seyi öncelikle kendi nefislerinde yasamalidirlar.

Kapitalizim, sosyalizim ve Demokrasiye dayali sistemler bugünün cahiliyye düsünceleridir.

Iste Nasil ki Peygamber efendimiz icinde yasadigi toplumu degistirmek icin bozuk düsünce ve yasam tarzlarina catti ve onlarin kaldirilmasi icin mücadele ettiyse,Bugün de kendine Müslüman diyen herkes de bunu yapmalidir.

Aksi takdirde ne ifa edilen Ramazan i serif, ne de Islam in vaadettigi Kurtulus gerceklesmeyecektir.

S.a
Alt 13.09.2007, 22:41
unknown

Standard Neden biliyormusun !?

Cünki onlar baskalarinida kendileri gibi biliyorlar !
Yani kendilerinin niyeti kötü oldugu icin baskalarinida öyle saniyorlar ! ;-)

Yani evlatliginin karisina (Zeynep) göz dikmis, evlatligini bosandirmis, kendisi evlenmis peygamberinin müridleri !

Umarim simdi anlamissindir !
Alt 13.09.2007, 22:51
unknown

Standard hahahahahahahahahahahaaaaaaa

Altdaki yazilarin sizin ne kadarcik müslüman oldugunuzu gösteriyor !
Yeterki size gercek yüzünüzü gösterme sansi verelim ! :-))

Altdaki yazilar müslümanciklarin sadece bugün ilettikleri yazilardan birkaci:

Autor: xxMUMSOENDUExx
Datum: (13/09/2007 - 17:39)
Forum: News & Politik

vaybee de ne kadar serefsiz varmis

kimisi dine küfür eder atilmaz..pic oldugu icindir herhalde..
diger bi götveren pkk yi savunur atilmaz

soysuzlar ordusu olmus bura

Autor: TIT
Datum: (13/09/2007 - 21:34)

Allah razi olsun kardesim!!!!

senin gibi aslanlar oldugu sürece Dinimize ve Bayragimiza bisey yapamazlar....
Zaten küfür eden bu gavatlarin cogu ya Ermeni ya da PKK ya piclik yapanlardir. O yüzden icini ferah tut biz 77 düvele karsi durmusuz ki bu serefsiz babalari belli olmayanlar bize bisey yapamaz. Allahim daima dogrudan yanadir Vaybee ye gelince artik bundan sonrasini kendilerine birakiyorum....
Burasi bir Türk sitesimi yoksa mason veya soysuzlar sitesimi ne oldugu belli degil....
Yazik ki böyle Terbiyesizlere bu kadar asagilayici yazilar yayinlamalarina izin veriyorlar.....

Datum: (13/09/2007 - 17:19)

bin ladin anana kaysin o.T.

Datum: (13/09/2007 - 17:19)

sen neden halen atilmadin burdan

yoksa vaybeecilere bedavami veriyorsunda halen burda istedigin gibi küfür ediyorsun

soysuz sopsuz

pic seni

Autor: TIT
Datum: (13/09/2007 - 09:43)

anasini siktimin domuzu

lan adam ol hayvan dünyadaki tüm müslüman camiasi senin yedi sülalenin amina koysun orospunun evladi sana burada konusma firsatini verenlerinde taaaa am..a koyim serefizler....
hierauf reagieren

Datum: (13/09/2007 - 17:20)

sen yukarida rebellyell denen picin

yazdiginida elestir sonra konus

onun aylardir yazdiklari hosunami gidiyor yoksa??

neden uyarmiyorsun hic

yoksa ikinizde ayni dölmüsünüz
hierauf reagieren

Datum: (13/09/2007 - 17:34)

kazma götüne girsin o.T.

Datum: (13/09/2007 - 17:27)
Forum: Liebe & Flirt

Vaybee denilen site ve rebellyell pici

bilirsiniz burada rebellyell denilen bir pic kurusu var..cesitli niklerle girip dine imana saldirir küfür eder..diger niklerinden biride cyberangel..

ettigi küfürlere ragmen halen siteden atilmadi bu oruspu cocugu..merake diyorum vaybee ci denyolar sizi..adam neden siteden atilmadi halen..

bir iki lafimda bu pice küfür edildimi bazi serefsizlerin ortaya cikip elestirmeleri..siz önce rebellyellin ettigi küfürlere karsi cikan yavsaklar..ozaman enden susuyorsunuz

................

Birde ben islam dini küfürden ibaretdir deyince kuduruyorsunuz ! :-))
Iddialarimin yazdiklarimin dogrulugunu, hakli oldugumu bizzat siz tastikliyorsunuz, ispat ediyorsunuz !
Alt 13.09.2007, 23:19
Benutzerbild von kiyamx
kiyamx kiyamx ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Bunlar pek cirkin seyler ve tasvibi de mümkün degil.

Ölcüler insanla degil, insanlar ölcülerle degerlendirilirler.

Müslümanligin ölcümü de kisiler degil, islamin getirdigi evrensel ve degismez ölcülerdir.

Aksini idda ediyorsaniz acilen bir piskologa görünmenizi tavsiye ederim.

saygilar
Alt 14.09.2007, 13:42
Benutzerbild von tlay
tlay tlay ist offline
Neuer Benutzer

Standard anlamadim

son yazini aciklarmisin?

hem sorularima cevap verebilecek kadar bilgili biri yok galiba burda.

cogu galiba baskalarin yapdiklarini maymun gibi taklit ederler veya baskalarin dediklerini papagan gibi devam konusurlar, hic düsünmeden, hic kendi bilgireliyle bir noktaya getirmeden, sif sef olayim, konusayim diye

mitläufer sind viele für mich

einige glauben, sich priviligeiren zu können durch solch ein verhalten, meinen, nicht jedem die hand geben zu brauchen, respektlos, nenne ich sowas, und viele macht das aggressiv dieses " hehehehee, su dinsize bak, ben communitimi bulmusken , bu zamaninda sokaklarda sürüncek", speichellecker und antiindividualisten, kollektives kackpack
Alt 14.09.2007, 23:55
unknown

Standard Ne oldugunuz ortada !

Yazmissin: "Bunlar pek cirkin seyler ve tasvibi de mümkün degil."
Bu yazilanlar allah adina islam adina yaziliyor, tipki allah adina insan öldürenler gibi, allah adina islam adina dünyaya terrör estirenler gibi !
Yani bu yazilanlar islamin gercegi !!!!!

Yazmissin: "Ölcüler insanla degil, insanlar ölcülerle degerlendirilirler."
Evet bende insanlari ölcüleriyle degerlendiriyorum. Basta islam dinini ICAT eden peygamberinize baktigimizda yalan dolanla bir din üretiyor, allah onun keyfine göre ayetler indiriyor. Öyle ayetler indiriyorki, 6 yasinda nisanladigi 9 yasinda nikahladigi aysenin bile sabri tasiyor ve muhammede diyorki, " bu senin allahin sadece senin uckurun icin ayet gönderiyor !" Ayrica allah adina islam adina yaptigi bircok eskiyalikdan ( savas degildi onlar, savas baska olur ) elde edilen ganimetlerden allaha bile pay ayiriyordu !
Günümüzdeki müslümanlarinda durumlari ortada, rezillik, kepazelik, basitlik, ilkellik ve terrör !

Yazmissin: "Müslümanligin ölcümü de kisiler degil, islamin getirdigi evrensel ve degismez ölcülerdir." islam dünya alemine ne vermis !? Iddia etmesi kolay ama islamin insanlik adina dünya adina hicbirsey vermedigi gibi sadece ve sadece kötürülük getirdigini görecegiz !
Bir Türk olarak Türklerin 150 sene araplara ve islama direndiklerini biliyorum ! Bu 150 sene icinde Türkler cok büyük zulm altinda kalmislardir, yüzbinlercesi köle olarak araplara esir düsmüslerdir, yine yüzbinlercesi öldürülmüsdür ! Islam dünyaya kin ve nefretden baska birsey getirmedi ! En güzel ispatida kuran, yahudi ve hiristiyanlari lanetlemis bir allahiniz var, yahudi ve hiristiyanlarla savasilmasini emir ediyor, taaakiii onlar islami kabul edeyesiye kadar ! Benim iddialarimin ispati tarih ve kuran, ya senin iddialarinin kaynagi ve ispati nerede !? :-))
Sallamasi kolay ! :-))

Yazmissin: "Aksini idda ediyorsaniz acilen bir piskologa görünmenizi tavsiye ederim."
Kimin piskologa görünmesi ortada, benim iddialarimin kaynagi kuran ve tarih ! Seninkisi ise isgambeden sallama yalanlar ! Tipki islamin icat edildigi yalan dolanda oldugu gibi ! :-))
21. yüzyilda hala islam gibi yalan dolanla ortaya cikmis bir din, bu din birde üsttelik siddeti, savasi, kini ve nefreti emir ediyor ! Aslinda kimin bir piskologa görünmesi ortada ama bunu anlayacak kapasite yok sizde ! :-))

Zaten inandiklari dinin kitabini okuma zahmeti göstermeyen müslümanciklarin müslümanligindan ne olurki !? :-))
Alt 15.09.2007, 00:15
unknown

Standard Anlasilmayacak birsey yok !

Bu müslümanciklarin kendi icleri, yani niyetleri genelde kötü oldugu icin, baskalarinida öyle saniyorlar !

Cevrendeki müslüman ülkelerde izin yapmis almanlara sor, arap ülkelerinde ve Türkiyede sarkintilik durumu nasil diye !
Türkiyede arap ülkeleri gibi degil, ama yinede insanlar kadin kiza gelince dini imani hemen unutuyorlar !
araplar turist kadinlarin esleri cocuklari yaninda veya genc kizlari annne babasi yaninda oldugu halde sarkintilik yapiyorlar ve taciz ediyorlar !

Bir bayan bir müslüman "erkekcik" ile arkadasca iki kelime edemez, cünki müslümancik kadini bir insan olara görmez, cünki islam kadini sadece sex gereci, cocuk dogurucusu, cocuk bakicisi ve evin hizmetcisi gibi görürür !
Laf ebeligine geldiginde islamin kadina ne kadar deger verdigi masalini anlatirlar ama hangi degerler bunu söyleyemezler !
Öyleki kadinin örtünmesini sanki onlarin korunmasi icin olan allahin bir emiri olara anlatirlar. kuranda allah kadini dövme izini bile vermis ! Zina durmunda kadin ölüm cezasi alir, erkek kirbaclanir. kuranda zaten bir erkek tarafindan yazildigi icin kadin hep ezik durumdadir. Duymussundur, cehennem kadinlar dolacak diye... Erkeklere cennetde onlari neler bekledigini acik acik anlatmislar, 70 daireleri bir kösk, her köskün icin bir huri, yani 70 huri, ve arti 70 hizmetci. Erkekler hem hurilerle cinsel münasebetle bulusabilecekler hemde hizmetcilerle. allah onlara cennet o sex gücünü onlara verecekmis. Yani allah cennetde kerhane calistiriyor.
Kadini cennetde ne bekliyor diye sordugumuzda cevap yok ! :-))

Birde peygamerlerinin evlatligina deginmisdim, onuda aciklayayim...
muhammedin bir evlatligi vardi, evlatligi önce köleydi, köle müslüman olunca özgürlügüne kavustu ve muhammed onu evlatlik olarak aldi.
muhammedin evlatligi muhammedin halasinin kizi Zeyneple evladi. Zeynep güzel kadin, güzelligini muhammedde fark etti ve zeyneple fuhus yapmaya basladi.
Evlatligini Zeynepden bosandirdi, sonra muhammedin Zeynepe aski ortaya cikti, allah ayet gönderdi, ey muhammed kalbini aska ac, bu ben emir ediyorum, gibisinden.
Iste bu esnada muhammedin kizcocugu esi muhammede " senin allahin hep senin uckurun icin calisiyor" diye isyan etti...
Neyse, isin en adi atarafi, muhammedin evlatligini Zeype göndermesi ve Zeynepi evlatligi tarafindan kendisine istetmesidir !
Evlenebilmeleri icin bir ayet daha geldi, iste evlatliklarin eski karilari babalariyla evlenebilir diye.

Kisacasi, kendilerinin niyetleri karsilarindaki kadin kiza kötü oldugu icin baskalarinida öyle saniyorlar !
Bu kadin kiza kötü niyetle bakmak bunlarin peygamberlerinden kalmadir !
peygamberleride kadin kiza ac oldugu icin 30dan fazla kadinla evlendigi gibi köle kadinlariylada cinsel münasebetde bulunuyordu.

Simdiyine müslümanciklar kuduracak, kuranda yazilanlari inkar edecek, muhammedin yaptiklarindan utanacak ve onu ne pahasina olursa olsun savunacak ! :-))
Alt 15.09.2007, 03:43
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Genel olarak doğru açıklamaya çalıştık,

ların.

Lakin bilemiyorum Ruha inanıyor musun? yada şöyle sorayım Tanrıya ve ölüm ötesi yaşama inanıyor musun.?

Ben, hem Tanrıya, hem Ruha ve hem de ölüm ötesi yaşamın varlığına, salt saf ve temiz olan Ruhun varlığına ve onun bir enerji olduğu için ölümsüzlüğüne hem inanan, hem de bilen bir kişiyim. En azından bunu kendim için savunuyorum, bir başkasını illaki bu böyle diye zorla ikna etme denilen bir takıntım da yok.

Biraz daha açarsam Ruhta cinsellik yoktur, hem bu dünyada ki yaşamında olsun, hem bu yaşamından sonraki gideceği yerde olsun, cinselliği bulunmaz ruhun. Yani ne kadın, nede erkektir ruh. Cinsel organları yoktur.

Cinsellik yalnızca öz olarak üreme için ölümlü fizikte bulunur. Ölüm gerçekleşince cinsellikte biter.

Ahiret yada değişik bir boyut vs gidilecek yeri olan ruhun o yer geldiği yerdirde aslında, yanında orada ürettiği bebekleri ile falan gelmedi buraya, kendisi bir bebek fiziğine yada bünyesine girdi. Aslında bu konular ile ilgili oldukça doyurucu çeşitli dinlerin yazılı bilgi açıklamalarıda binlerce yıldır var. Fakat insanlar bu konuların içerikleri ile pek uğraşmıyorlar, okuyanlar genellikle din kitaplarını ki bunu İslamcılar için vurguluyorum bir değişmez Anayasa kitabı gibi saplantı halinde içeriğini bile tam anlamı ile okumadan sahip çıkarak diğer dinlerin binlerce yıldan süzülüp gelen bilgilerinden kendilerini soyutlayıp saçma sapan şeylerde bütünleşip kalıyorlar.

İnsanlar ilk önce Tanrıdan korkmamayı ve onu gerçek bir dostu ve arkadaşı gibi sevebilmeyi öğrenmelidir. Tanrı öç alan, sadist, işkenceci vs olan bir yaratıcı güç değildir. Tam tersi sınırsız bir sevgi ve şefkattir. Şiddetin her türlüsü yasaktır insanlığa ve bu yasağıda koyan sevgili Tanrıdır.

Ahirette cinsellik kavramı yoktur, hiç bir ruhta cinsel bir enerjide yoktur, çünkü böyle bir ne üremeye nede haz alma denilen bir şeye ruhun ihtiyacı yoktur. Ruh bu hazların çok üzerinde bir mükemmeliğe sahiptir.

Dinlerin için bazı temel doğruların dışında kiler. Sadece din, kültürdür ve zamana çağa görede değişir o kültürler.

( bu sayfaların tadı oldukça kaçtı, artık uzun bir süre katılmayacağım.)
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche