Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.06.2006, 15:55
eniskaya

Standard O kadar degil

bitte reihe nach....

Olaya bir Politik pencereden birde DIN penceresinden bakalim... tabai kapasitemize ve simdieye kadar aldigimiz sosyal verilere göre...

Ben senin devleti elestirmeni ve Milliyetciligini ön planda tutmani elestiriyorum kiiiiiii... senden zerre kadar zamanin gerceklerine uygun bir cözüm görmedim...
Hep ayni anlayis fayda getirmezki....

Kaldiki seninle anlasmazligimiz DIN olayinda degil.. daha cok devleti ve TSK yi elestirmende...
Sana efendice yillar önce soru sordum.
Benim bir Trabzonlu olarak sahip oldugum ve senin bir Güneydogulu olarak sahip OLMADIGIN HAK HANGISIDIR..... yani bana tek bir tane söyle... ehhh artik bir 200 yil daha bekleriz cevabi... neyse...

Yani anliyorsun olaylara kesinlikle taraftar ve OBJEKTIVITE disinda baktigini...
Demek istedigim su... Milliyetciligini ön plana cikarirsan yalniz kalirsin...

DINE gelince.. DIN olayi farkli... herkesin DIN anlayisi ayri ayridir... 6 milyar insan var esittir 6 milyar DIN.... o yüzden ben tüm DINLERI bir sayarim ve hatta Demokrasiyi MECAZI ANLAMDA ORTAK DINIMIZ diye tabirlendiririm...

Cagdas insan Milliyetcilgini ve DINI ön plana cikarmamali... insanlar her zaman sorarlar nerelisin... niye... cok acik, yillarin ve atalarin yöresel tecrübelerinden faydalanmak icin.... insanin karakteri ve yapisi genelde yasadigi yöre ile ic icedir... bu ama ILKEL insanlar icin gecerli.... cagdas insan sadece insan olmali... eger Milliyetciligini ön planda tutmaya devam edersen bundan mahrum kalacaktir... ki senin Kürt yada Türk olmandan bizlere veya insanliga fayda gelmez... ancak iyilik üretip ve uygulayan insan olmandan fayda var...

Olay bu kadar sarih ve basittir..
Selamlar, Sevgilerimle
Enis
Alt 02.06.2006, 15:57
eniskaya

Standard Kendini üstad görmen

digerleri bunlar zaten anlamaz görmen... iste kibirin taaaaa kendisi...

Sen bile herseyi bilemezsin herkesin üzerinde olamazsin...

Bana göre üslubun cok yanlis
Alt 02.06.2006, 17:21
Benutzerbild von tatlidiken
tatlidiken tatlidiken ist offline
Neuer Benutzer

Standard hele sükür türkiyede sesini cikartan

biri olduuu,,, bende diyordum wo sind die ganzen schlauen Leute ,, warum sagt keiner was,,,

Ich hoffe das Türkei bald die augen öffnet ,, und auf die realität zurück kommt
Alt 02.06.2006, 17:30
Benutzerbild von tatlidiken
tatlidiken tatlidiken ist offline
Neuer Benutzer

Standard hele sükür türkiyede sesini cikartan

biri olduuu,,, bende diyordum wo sind die ganzen schlauen Leute ,, warum sagt keiner was,,,

Ich hoffe das Türkei bald die augen öffnet ,, und auf die realität zurück kommt
Alt 03.06.2006, 16:03
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard :) grün oder rot alles ist willkommen..

ohne Text
Alt 03.06.2006, 18:24
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard hallo halil grüsse

nach HD:-)
Alt 04.06.2006, 01:37
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Sistemlerin komplekli milleti*

Ülkelerimizde Halkimiz ne cektiyse/cekiyorsa özbenlikten uzak harici kompleksli insanlardan cekmistir/cekmektedir..Kimi ilericilik adina,ilim adina(!) kapitalistlerin, fa$istlerin,antikcag filozoflarinin sistemlerine sarilidi.yettimi?´yetmez´, diyenler cikti.Tez olurda anti tez olmazmi.Marxdan,leninden, maodan.fikir ideoloji dilenenler oldu,sistem ihraci e$ya modasina dönüstü......Insan bir kez kapilmasin deger bunalimina...Baba düsmaniyla dost olmayi erdemlik sayar...Devrimler devirmeyle aydinlik kisvesine büründü... ne kendi nur gördü,nede nura firsat verdi...kalkanlik vazifesi yapti tüm öz degerlere.......

Sanki haricilere söyle diyordu yari aydinlarimiz:
Dedelerimiz sayesinde ilime vakif oldunuz.bircok insani degerleri bizden ithal ettiniz,bizde sizden sistem felsefi ahlaki akinlar ithal ederek ödeselim/ödesiyoruz.....Hariciler bizi emperyal hedeflerine alet etmek icin bu kültür emperyalimini coktan enjekte etmisler zaten...

Yetermi yetmez tabii..Corap sokugu gibil sokulmeye yüz tutmus degerleri,yamaya kalkanlar ortaya atildi.Islam adina.Sistemlerin,devrim ve maymunsal evrimlerin baltasiyla yara almis koca cinari tedavi etmek ugruna Sadri Dinden uzak, reformist akinlarla bu carpikliklari izafe edeceklerini ortaya attilar...Tüm sistemlerden bir yama koparip, humanist, feminist,uzlasmaci, kalpazan fikirlerle halklarimizin önüne ciktilar. Herhalukarda devlete itaatci,Allah, kanunlarini ücüncü sinifa indirgeyen, bir din üretildi....
ilahlar fakültelerinden profluk alanlar, Allah`adina konustuklarini söyleserlerde, saray mollalarini aratir oldular.Kitap, Peygamber onlar icin sistemleri ayakta tutmak icin morfin olarak kullanildi(iSTISNALAR KAIDEYI BOZMAZ)

Sadri Islam diyenler, özbenlikten taviz vermiyenler, horlandi, daragaclarda sallandi.Zindanlarda katillere reva görülmeyen cezalara carptirildi...Bir elin parmaklari kadar olmalarina bile tahammül edilemedi.

kültürel isgal isgali davet eder oldu

Simdilerde buyrun cenaze namazina diyenleri görüyoruz!
Deger bunalimi yasayanlara sesleniyor diyoruz ki;

Bana bir tek ortadoks Rus, budist Cin, Hindu hindistanli,Batili Hiristiyan ,veye Musevi bir örgütün;hatta devletsiz cingenelerin bile;Türklerin Müslümanlarin degerlerini,ahlaki kurallarini,Milletine zorlayarak hatta güzellikle kabul ettirmeye cailstigini gösterebilirmisiniz?bu ugurda,ülkesine, halkina, vatanina düsmanlik edip;bahsi gecen degerlerimiz icin örgütlenip devrimler yapan devletine hakim kilmak isteyene $ahit oldunuzmu?

Harici batili tüm ahlak yoksunu akimlarin basi devrilmelidir/ ..halklarimiza bu elbiseler denk gelmemistir!
Degerlerinden bicare yasayanlar, deger adlettikleri milletlerin kölesi olurlar..
not: Degerlerden kastim teknoloji bilimsel degerler olmadigini hatirlatirim.

*Islam milleti
Alt 04.06.2006, 01:39
Erfahrener Benutzer

Standard Sistemlerin kompleksli milleti* o.T.

ohne Text
Alt 04.06.2006, 01:39
Erfahrener Benutzer

Standard Sistemlerin kompleksli milleti*

.
Alt 04.06.2006, 02:08
eniskaya

Standard Ezelden beri bizlerin

baska milletlere ibadet ettigini gördünmü sasarim....

Yanlis anlamada ama yazini tam anlaymila anlayamadim.... fikrilerin cogu yönde güzel yorum ve yazili.... ama ne demek istedigini bir türlü cikaramadim....

Bilmen gereken bir olay var... DIN bireyseldir.. kii Resül bile DINI kendi zamanina yorumlamistir.. DINI herkes kendi sahsi analyisina göre ve KAPASITESINE göre yorumlar.... bir bilgili tecrübeli deha farkli yorumlar ve bir coban farkli yorumlar... olay bu kadar basittir...

Eger devlet sistemiyle bir celiskin varsa.. bili yönetimler ve yönetim sekilleri zamansaldir ve su aniyle en iyisi Demokrasidir, ünkü tüm DIN mekanizmalarinin EVRENSEL yönlerini iceriyor ve en azindan MECLIS kararlarily ORTAKLIGA DOSTLUGA hitap ediyor...

Demokrasi belkide ikinci iyi sistemdir, ama birincisini görmedim duymadim ve denenmis basari gösteren ikinci sistemde yok...

Also was möchtest du genau sagen bzw. in der Welt geändert haben und was sind deine KONKRETEN VORSCHLÄGE...

Cünkü basarinin sirri, BESTANDSAUFNAHME DES SYSTEMS ODER RELIGION, DANN ANALYSE UND ZUM SCHLUSS DER VORSCHLAG gelmeli... ich möchte deinen Vorschlag sehen.. )

Selamlar, basarilar
Antwort