Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 17.05.2006, 23:58
eniskaya

Standard Ucsuz bucaksiz sinirsiz TEK

veya Cosmosun kendisi.. yada kaainat Allahin bir gölgesi... oder Mutter Natur... letzednlich meint man das selbe..

Bazen bu Vaybee isine gelmeyen veya onlarin beyin kapasitesini asan yazilari siliyorlar... aber nichts neues... das ist uns schon seit längerem bekannt ))
Alt 18.05.2006, 00:01
eniskaya

Standard Ucsuz bucaksiz sinirsiz TEK

veya Cosmosun kendisi.. yada kaainat Allahin bir gölgesi... oder Mutter Natur... letzednlich meint man das selbe..

Bazen bu Vaybee isine gelmeyen veya onlarin beyin kapasitesini asan yazilari siliyorlar... aber nichts neues... das ist uns schon seit längerem bekannt ))
Alt 18.05.2006, 08:48
unknown

Standard Almanca vaaz olur mu? veren var mi?

verilebilir mi?..yoksa ne gibi "olmaz"lar var?
Ciddi cevaplarinizi bekliyorum. Bir Cuma namazina gayrimüslimin biri gelip izlese..ne oluyor..namaz nasil kiliniyor. bu kadar insan nasil ibadet ediyor diye..acaba nasil karsilanir. Yakinda Duisburg ta acilacak büyük kubbeli bir cami böyle bir yaklasim sergileyebilir mi acaba? En basiti abdestin ne oldugunu ögrenen bir "bilmeyen" bir daha " pis yabanci" diyebilir mi ?! veya boy abdestini bilseler.. agizlari acik kalmaz mi?

Bugün WAZ veya FAZ gazetesini acin, her sayfada ya türk ya lübnanlilarin isledigi suclar göze carpiyor, her hafta..türkiyede kilise yasagindan (..)yok dini baskidan bahsediliyor. Alanya bel.baskani eski bir harabeyi tadilat ettirip kiliseye cevirecekmis mis mis... 50 bin alman var, 4 hak dinden birisine neden Kilise izni verilmiyor?
...sonra da kubbeli cami aciyoruz duisburgta.
Alt 18.05.2006, 10:19
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

tja mir nicht..
Alt 18.05.2006, 13:55
Benutzerbild von oezsu
oezsu oezsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Almanca Vaaz olurmu?? Basörtüsüz gezem, yanarsin??cart curt

Ankaradaki Danistayda 10 günden beri güvenlik kameralari calismiyor, koskoca Danistaya herkes girip cikabiliyor ve Türkiye Cumhuriyetinin Savcisi katliama ugrarken, diger yandan Laubalilik yapanlar ardi ardina!

Nerde sizin Islamiyet sistem anlayisiniz??!

Allah kahretsin tüm münafiklari!
Alt 18.05.2006, 15:56
eniskaya

Standard Almanlar camiye gelse ancak Müslümanlari

kendi dinlerinden bey haber olduklarini anlarlar... ki zaten kendileride öyledir...

4 Hak din nerden cikti anlamis degilim... yani 4 tane DIN var... oysa DInlerin tümü BIRDIR... Allah katinda öyle 4 veya 5 tane din falan filan yok... hepsi birdir.. DInlerin ismi saaadece birer kelimedir... bu kelimeleri alip savas aleti yapanda, Hocalar Papazlar Rabbiler uswww... dirlar... yani dünyanin en büyük sapiklari DIN adamlaridir
Alt 18.05.2006, 15:57
eniskaya

Standard dann ist es dir jetzt bekannt :)) o.T.

ohne Text
Alt 18.05.2006, 16:02
eniskaya

Standard Allah zaten Islam Alemini kahretmis

münefik kelimesini kullansan ne yazar....

Kisacasi Türkiyenin 100 de 90 DIN Hastaligina kapilmis.... RELIGIONSWAHN...

Her zaman demisimdir... Allahin Jandarmaligini yapmaya kalkanlar pisliktirler...
Alt 18.05.2006, 16:26
eniskaya

Standard Sagcilik solculuk BAS BELASIIIIII

TR de olan olaylarin arkasinda yine GERI ZEKALIK var... yani Ülkücülük....

Almanyada isimden dolayi bir cok eski Ülkücü, yada eski solculardan müsterilerim oldu.... genelde sunun farkina vardim... hemen hemen hespsi kafadan az cok catlak...
Sagciligi veya solculugu ön plana cikaran insanlar normal degiller... ben bunu gözlemledim...

Önceki yazilarimdada belirttigim gibi..
Ekilerin Ülkücüleri simdinin DIN YOBAZLARI olmuslar ve ekilerin Solculari simdinin KAPITALISTLERI olmuslar...

Sohbet esnasinda hepsine sunlari söyledim....
Demokrasi belki Dünyada en iyi ikinci yönetim sekli... EN IYISINI GÖRMEDIM... tabi buna solcular karsi falan ciktigi oldu... bende yine kelime cok... sanki sizler Gorbatschovdan daha iyi Sosyalizimi anlarsiniz... adam bile simdi demokrat oldu.....

Olay acik ortada... Ideoloji tutsagi insani kör ve cehalet icerisinde birakir....

Gecenlerde 18 yil aradan eski Almanca ögretmenimimle trende karsilastim, yasi 75 bulmus... tam 45 dakika tüm Dinler, Türkiye is durumlari her seyden konustuk... ve sonucta ögretmenim sunu bana söyledi...

AB EINER BESTIMMTEN BILDUNG UND WEITSICHT ZÄHLT NUR NOCH DER MENSCH..... DANN SPIELEN NATIONALITÄTTEN UND RELIGION ABSOLUT KEINE ROLLE.....

Eger DINLER ve Milliyetcilik insani birbirinde uzaklastiriyorsa... DINSIZ insan olmak her seyden hayirlidir.. kiiiii zaten herkesin DIN anlayisi farkli farklidir...
6 Milyar insan var ve 6 MILYAR ayri ayri DIN vardir...

Hic unutmayin DINSIZIM diyen insanlar genelde en cok Allaha yakin olanlardir.. cünkü cok ama cok büyük bir cagdaslik ve fen birikimi olacakkki insanda piyasada dönen Allah kavramini red etsin..... hep üst seviye insanlardir bunlar..

Kimsenin beynindeki Allah kavrami digerininkine uymaz..... und das ist auch gut so
Alt 18.05.2006, 16:36
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard eskinin solcusu ve yeni akim solcular

diyelim ülkesini dusunen... bilincli bir sekilde TR icin ugras veren bir kesimdir... yani solculuk artik saglikli bir ulusalciliktir .. bence..
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche