Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 24.01.2004, 21:30
Benutzerbild von istanbullu2
istanbullu2 istanbullu2 ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

sinirlenme kocum ;o)

yine gece dötün acikta kalmis anlasilan
Alt 24.01.2004, 23:15
xxz1

Standard haklisin...athena for turkey!

bazilari athena"yi (yada baska sanatcilari bölücülükle sucluyor).
oysa bir müzik gurubu türkiyeyi bölebilecekse...
o halde, vah bu türkiyenin haline derdik,
ama tam tersine, kimse takmiyor! ve inanmiyor.
oyun bitti. eski tüfekler kaybetti.
yeni nesil baska bir dil konusuyor.
artik komusulugu ve dostlugu savunuyor.
biz biktik artik sizin gibi düsünenlerden!
athena for turkey. gefällt mir der spruch.
Alt 24.01.2004, 23:20
freakie

Standard Das ist im türkischen auch so - leider!

Ich erinnere mich an viele Szenen in dem vom englischen ins türkische einfach vieles weggelassen wurde. Es war aber gut, dass es bloß Englisch war, verstehen ja viele Türken. Aber meine Eltern beispielsweise nicht und als ich ihnen dann alles übersetzt habe, haben sie sich auch aufgeregt.

Ich verstehe das nicht!

Liebe Grüße
Alt 24.01.2004, 23:33
freakie

Standard Ugur Mumcu...

Merhaba NazliCeylan,

Evet, bende sana hak veriyorum. Bunu okurken Ugur Mumcu aklima geldi. Adam ne kadar örnek bir Gazeteci idi, ama ne yaptilar ona!

Belki de (umarim öyle degildir) gazeteciler, yani gercekt gazeteciler korkuyorlardir..

Belki de sadece paparazilicik daha kolay geldigi icin böyledir.

Hem oranlara bakalim bi, Türkiyede ne kadar cok insan "Ceviz Kabugu"na bakiyor, kac kisi "Pazar Keyfi"ne bakiyor. Merak ediyorum..

Türkiye Erdoganin yaptigindan cok Mankenlerin ne yaptiginla ilgileniyor - yazikki..!!
Herhalde insanlari ilgilendirse, AKP simdi Türkiyeyi yönetmezdi..

Sevgilerimle
Alt 25.01.2004, 20:05
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Sarışınmıydın Sen ???

Demek sen sarı Muratmışsın, Allah, Allah bu kadarda büyük bir kara mizah olabileceğini senin hiç düşünememiştim. Hani kara Murat olsa idin, hah tam kendine göre yakışan namert bir isim ile çıktı şiire, sigir deyen, Türkçe’yi vatan haini dediği insanlardan öğrenen orta oyuncu deyebilirdim. Lakin iş sarı Murat olunca yabana atılabilecek bir tarafı olmuyor bu tür kişilik sarsıntısı içinde olan ucuz pavyon züppelerinin. Mutlaka MHP güdümlü tv lerde sunuculuk yapmaya çalışan iş güz arlarda olduğu gibi bıyıklarında takmadır senin. Hani Kıbrıs Rumlarından olmasına rağmen adını ve soy adını değiştirip te, Türk ten daha Türk olmaya çalışan, aşağılık kompleksi altında yaşayıp ve ölen başbuğunda olduğu gibi. Aman bu sarı Murat ismin ile sakın Murat Sert oğlunun karşısına, ben bir Türk ırkçısıyım ve Faşistiyim deye sakın ola çıkma. Yoksa o anlı şanlı kara Murattın bir anlamı kalmaz. Bu tür delikanlılık yapmaya çalışırken önce bir Alpi agana dayılığın ne olduğunu bir danışsan olmazmıydı yavrucuğum, o sana dayılığı öğretemez ama şaklabanlığın tüm köçekliğini öğrete bilirdi, boşuna ocaklarda çürüyüp gitmektesin, en iyisimi sen pavyonlarda üçüncü kalite ayyaş ve serseri olarak oturmaya devam et. Senin gibi insanları AKP neden temizlemeye başlamaz konsolosluklardan hayret bir şey, belki arada kaybolup, buharlaşmaya çalıştığın için göze çarpmamaya çalışmaktasın, ama ben inanıyorum AKP senin gibileri oralarda durdurmayacak.

Sana hiç kimse yazdımı bu güne kadar bilmiyorum, ben yinede yazmak istiyorum, dünyanın en büyük düşmanları kimlerdir biliyor musun? Irkçılık ve Faşistlik yapan ve bunları savunanlardır. Bunları yapanların yalnızca vatan haini değil dünya insanlığının ve uluslarının da en büyük hainleri olduğunu birisinin sana yazacağını bilmen gerekirdi.

İnsanları korkutmaya, sindirmeye, baskı altında almaya çalışan tek tip insan ve ırk yaratmaya çalışan tüm dürzüler, hem vatan, hem dünya, hem bütün insanlığın en tehlikeli hainleridirler. Bunların dünya geçmişinde aldıkları cezaların ne olduğunu o sesi fazla çıkmayan ağa babalarına bir sor, belki o örümcek beyninde, hiç ihtimal vermiyorum ama, bir düşünce oluşturabilir, yoksa bütün Faşistlerin ve Irkçıların cahil ve ayyaş sokak serserilerinden toplama olduğunu bir daha kanıtlamaya hizmet etmekten başka bir şeye yaramayacağını ispatlamış olacaksın, sigirler yazıyor musun halen, aman ha dötün, pardon götün açıkken sigir yazma, çok kötü kokular oluşuyor...

Galvani...
Alt 25.01.2004, 22:24
Neuer Benutzer

Standard o.T.

kücük sinek miyde bulandirir..

yemegine bir böcek karistir bak bakalim yiyebilecekmisin..

sana anca böyle ucuz örnekler vermem gerekiyordu cünkü yazdigin yaziya en iyi bu giderdi..
Alt 25.01.2004, 22:27
Neuer Benutzer

Standard o.T.

vay eski kemik yalayicilar birer birer düsüyor ;o)

sevindim sizi gördügüme sizde beni yakindan tanirsiniz degilmi ;o)

az yalatmadim kemikleri

o ne müthis üclüydü be Istanbullu2, kskli ve fosaaga ;o) dötünüz acikta kalmis hala
ne zaman kapandi ki zaten

;o)

ha bu arada sarisin degilim
hala bekliyorum konsolos binama gelirsen gösteririm ;o)

inadina burdayiz
kudurun ;o)
Alt 26.01.2004, 14:58
Benutzerbild von dagdakigerilla
dagdakigerilla dagdakigerilla ist offline
Neuer Benutzer

Standard um gottes willen!!!

sorunlara tipik bir fasist yaklasma örnegini verdin!
oturupda düsünerek care bulmaktansa, sorunlarin kaynagina cözüm bulmaktansa kaba kuvvetle örtbas etmekte cok marifetlisiniz!!
Alt 26.01.2004, 15:07
Benutzerbild von dagdakigerilla
dagdakigerilla dagdakigerilla ist offline
Neuer Benutzer

Standard aha

dein blabla über kunst und politik ist zwar amüsant zum lesen,aber weiter bringt es doch niemanden.
um auf die kurdenführer zu kommen,wärst du in mein gb gegangen,wüsstest du,was ich über die denke!!!ausserdem kennst du dich in der geschichte der türkei überhaupt nicht aus,wenn du sagst,die türkei würde den amis nicht in den arsch kriechen.da ist genug platz.glaub mir.und wenn du meinst,die türken könnten machen was sie wollen,dann sollen sie mal ohne die zustimmung der amis soldaten in den irak schicken.da braucht man mindestens 5 kilo eier!!!
die pkk ist eine organisation,die blut vergossen hat und teilweise nch vergiest.aber sie ist auch nur ein produkt der jahrzentelangen,verkorksten türkischen politik.ob die organisation jetzt pkk oder sonstwie heisst ist schnuppe.es war zu jedem zeitpunkt klar,dass es eine gewalttätige und radikale organisation geben wird,die die integrität und souveränität der türkei in frage stellt.denkt um,macht richtige politik,entfernt die geschwüre aus der regierung und das problem löst sich von selbst!
wir leben in einer zeit,in der sich die welt näher rückt und immer mehr vereinigt.da ist es gegen den strom,ein land teilen zu wollen.ich befürworte auch nicht die teilung der türkei,aber ich begrüsse auch alles und jeden,der den fetten bastarden in der korrupten und verrotteten regierung feuer unter dem arsch macht!!!
Alt 26.01.2004, 20:11
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ist doch wurschd ;-)

Das BVG kippt früher oder später alles ;-)

Ich persönlich bin für Verbot jeglicher religiöser Symbole!

Dann herrscht Friede! ;-)

Al"
Antwort