Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 07.08.2006, 16:00
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Daha ciddi bir şekilde araştırmalısın,

Enis!

Böylesine önemli bir hak meselesi araştırılmadan cevaplanmaz. Bu konu üzerine yüzlerce sayfalar var İnternette, istersen bırakayım sana adreslerini.

Gerçi Yüzyıllarca birlikte yaşamış Hıristiyan topluluklarıda azalta, azalta nerede ise bitirdiler.

Var olanlar bir avuç ortodoks Hıristiyan ve bir kaç Ermeni cemaaiti, birde kıyı kentlerine yeni yerleşen dış ülkelerden gelenler. Bir avuçta yeni Hıristiyanlaşan Türkler. Doğrudur ve haklarıdır Ortodoksların ve tüm dünya ortodoks tarafları tarafından kabul gören İstanbul ortodokslarının merkezi ve yönetmenliği. Bu niye rahatsız etmekte ki uygar Türkiyeyi? Tam tersi hem çağdaşlığını, hem güçlü demokrasisini, hem İslamda olduğu düşünülen hoşgörünün ne olduğunu gösterebilmek için mükemmel bir örnekleme olabilir. Bırakın ortodoksların Türkler daha Anadoluya gelmeden önce ta Bizanstan beri bunun böyle olduğunu dünya bilmesine rağmen, daha bir kütüphanelerinin bile açılmasına izin verilmemekte.
Alt 07.08.2006, 16:02
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ben buna alışığım sevgili Işın. o.T.

ohne Text
Alt 07.08.2006, 16:13
unknown

Standard Cok komiksin ! :-))

Sanirim sen bu yazdiklarinla kurani kerimi inkar ettiginin farkinda bile degilsin !? :-))

Benim amacaim asla islami kötülemek degil, cünki islam zaten kötü !!!!!
Islam siddetle savasla basladi ve hala siddet ve savasla devam ediyor !!!!
Islami yayacagiz diye araplar savasa basladi, 150 sene siddet, savas ve zorbaligin sonucunda türkler islami kabul ettiler, osmanli kuruldu ve islam adina savas basladi ve yüzlerce sene allah adina savasildi !
Islamda siddet, savas, kin, nefret ve kölelik caiz kilinmis ! Böyle bir dinin iyi olmasi mümkünmü !?!?

Yazmissin:
"Islamda hata yok.. Islam Baristir... AMA DIN ADINA YAPILAN YORUMLARDIR FELAKET VE TERÖR estiren....."
Kurani okumus olsaydin, kuran celiskilerle dolu cahil cühelanin yazdigi bir kitab oldugunu anlardin!
Böyle bir kitabin allah tarafindan gönderildigini iddia etmek zaten, varsa eger, allaha hakaretdir!!!
Ayrica bircok ayetde savas emir edilmisdir, kin ve nefret tohumlari casilmisdir!!!!!
Aladigin dinde kurani kerimi oku, yazdiklarimin dogru oldugunu göreceksin !!!!!

Yine yazmissin:
"NE KITAP-EHLI NEDE KURANDA BU SAYDIKLARINI ICEREN ZERRE KADAR ANLAYIS VARDIR...."
Müslümanim diye geciniyorsun kurani kerimi okumadigin icin yazdiklarimi kabul etmemekle kurani kerimi inkar etmis oluyorsun !!!!!

Bana kendi hayal gücünle cevap verme, kurani kerimi oku ve daha sonra bana cevap yaz !!!!!

Yine yazmissin:
"Seninkisi ön yargili ve düsmanca yaklasim, nedeni ise... BILINCSIZLIK yetreince arastirmamissin......"
Ben kurani kerimi okudumda yaziyorum, ayrica ayet ve surelerinide kaynak olarak gösteriyorum, senin gibi isgembeden atmiyorum !
Medeni bir müslüman hic degilse inandigi dinin kitabini okur !
Lütfen sende su kurani kerimi okuma zahmetini göster !!!!!!

Yine yazmissin:"
DINI ANNE BABALARIMIZDAN DEGIL.... yillarini bu alana dökmüs dünya capi uzamanlardan esinlenerek ögrenecegiz..."
Yine sacmalamissin !!!!!
Isdlamin bir tek kitabi vardir, oda kurani kerim !
Anladigin dilde kurani kerimi okuman yeterli !!!!
Senin harun yanya gibi, fetullah gülen gibi, ali kalkanci gibi sahtekarlarin yorumlarina ihtiyacin yok !
Kurani kerim istedigin dilde tercüme edilmis, al oku !
Zamanami kiyamiyorsun yoksa parayami !?!?!?
Alt 07.08.2006, 16:14
unknown

Standard Demek en mükemmel müslüman sensin !?

Nedense her müslüman kendisinin en mükemmel müslüman oldugunu düsünüyor ! :-))
Alt 07.08.2006, 16:25
unknown

Standard Sacmalamissin ! :-))

Trabzondaki kiliseler kimbilir kacyüz senelik, yani en azindan yüz senelikdir !
Sen bilmiyormuydun soydaslarinin, yani lazlarin bircogu hiristiyan olduklarini !?
Hiristiyan lazlar 1. dünya savasindan sonra yunanistana göc ettiler ! :-))

Sanirim lazsin ama soyunun tarihinden haberin yok ! :-))

Sana lazlar hakkinda kisa bilgi:
Lazlar önceden hiristiyandi ve simdiki karadeniz bölgesinde roma imparatorlugunun sinir korumaligini yapiyordu.
Türkler roma imparatorlugunu yok edince lazlar osmanlilar icin calismaya basladi !

Hani kimi lazlar icin "rumlar" felan diyorya, bu kelime oradan gelme.

Ama nedense 1. dünya savasindan sonra türkiyede kalan müslüman lazlar tarihlerine sahip cikmiyorlar !
Alt 07.08.2006, 16:25
unknown

Standard Sacmalamissin ! :-))

Trabzondaki kiliseler kimbilir kacyüz senelik, yani en azindan yüz senelikdir !
Sen bilmiyormuydun soydaslarinin, yani lazlarin bircogu hiristiyan olduklarini !?
Hiristiyan lazlar 1. dünya savasindan sonra yunanistana göc ettiler ! :-))

Sanirim lazsin ama soyunun tarihinden haberin yok ! :-))

Sana lazlar hakkinda kisa bilgi:
Lazlar önceden hiristiyandi ve simdiki karadeniz bölgesinde roma imparatorlugunun sinir korumaligini yapiyordu.
Türkler roma imparatorlugunu yok edince lazlar osmanlilar icin calismaya basladi !

Hani kimi lazlar icin "rumlar" felan diyorya, bu kelime oradan gelme.

Ama nedense 1. dünya savasindan sonra türkiyede kalan müslüman lazlar tarihlerine sahip cikmiyorlar !
Alt 07.08.2006, 16:27
Benutzerbild von kickboxer21
kickboxer21 kickboxer21 ist offline
Neuer Benutzer

Standard hadi delikanliysan

kuranda celiski oldugunu bana delil getirerek ispat et. Eger edersen bu foruma ben bir daha girmiyecem. Eger ben senin yobaz oldugunu delillerle ispatlarsam bu forumu terk ede´ceksin.

Delikanliysan hordi meydan.
Alt 07.08.2006, 17:58
eniskaya

Standard Trabzonda kusura bakmada

900 bin kisi Hiristiyan yok.... )

Ne yani Trabzonda simdi her Hiristiyan icin bir kilisemi dikelim.....

Bu yaklasim fitneli yaklasim... illada Müslüman her kasabaya bir Kilisemi dikmek lagzim.... Halkin yüzde 99 u Müslüman digeride cesit cesit DINlere sahipler.... en cok olsa olsa Hiristiyan Istanbulda var... karsiligindada Kilise ve Hiristiyan Tarihi dolu... ve hepside koruma altinda...

Yok arkadas öyle LAGA LUGA.... bir hiristiyan icin TR de Kilise yapilmaz... tek bir Müslüman icinde Alpü daginda Camii yapilmaz....

Git sende Alman Belediyesinde izin almaya calis bakalim TEK BASINA CAMII kurabiliyormusun...

OLAY CEMAATA BAGLI... CEMAAATTTTT... tek basina Cammi yada Kilise yok insanogluna... anacak Cemaat yani grup halinde....

OKISCH
Alt 07.08.2006, 17:58
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard lazlar bir yana..

sanirim espiri olsun diye yazdin.. Turkler hakkinda bilgin oldugunu dusunen insan.. Türk toplumunun olusunu ve dinin yayginlasmasini ve baslangiclarini biilr... o yuzden lazmis bilmem neymis sanirim saka olarak yazdin ama yine de ben tutayim burada baskalari okuyup aldanmasin..
Alt 07.08.2006, 18:10
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard yok hasa...

oyle bir savda bulunmadim...
Antwort