Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 22.07.2005, 00:24
eniskaya

Standard Vallahi kim kimi Allah olarak görürse

görsün.... inan eger beni zerre kadar ilgilendiriyorsa namerdim.... Olay Aliyi yada HZ: Isayi Allah olrak görmek degil...

Olay acaba HZ. Isa kendini Allahim diyemi anlati yada HZ. Ali kendini Allahmi sandi... OLAY BUDUR...

Efendmi insanlar söyle diyor böyle diyor... banane... canlari cehenneme ben insanlardan yada baskasindan sorumlu degilim.... ayni sekilde sende sorumlu degilsin... o ypüzden herkes istedigini yapsin istedigine inansin...

Kaldki Senin söyledigin sekilde degil olay...

"Hıristiyanların aklı başında olan bir,

kısmı!

Tanrıyı sonsuz güce sahip olarak görmüyor, bunu ben de görmüyorum. "

Kuran seni yalanliyor... hemde su sözlerle...

Ali-Imran Suresinden

113- Hepsi bir değildirler. Kitap ehli içinde doğruluk üzere bulunan bir ümmet (topluluk) vardır ki, gecenin saatlerinde onlar secdeye kapanarak Allah"ın âyetlerini okurlar.

114- Allah"a ve ahiret gününe inanırlar, iyiliği emrederler, kötülükten vazgeçirmeye çalışırlar, hayır işlerinde de birbirleriyle yarışırlar. İşte onlar iyi insanlardandır.

115- Onlar ne hayır işlerlerse karşılıksız bırakılmayacaklardır. Allah kendisinden gereği gibi sakınanları bilir.

Kaldiki Müslümanlar arasinda öyleleri vardirki... KENDILERINI ALLAHIN JANDARMASI OLRAK GÖRÜRLER VE DÜNYADA TERÖR YAPARLAR...

El-Kaida, PKK, PLO.... IRAN HÜKÜMETI... vs.. vs...... sonu yok bunun...

DIN BIREYSELDIR ARKADASIM... BIREYSELDIR... herkes farkli farkli tanir Allahi... ben ise Mükemmel SISTEMINDEN dolayi tanirim... veya HERKESE ESIIIIT DAVRANMASINDAN dolayi tanirim....

Yani artik sadeeece Müslümanlarin Cennetlik yada sadece Hiristiyanlarin Cennetlik olaylari eskidi... Allahi bilen ve EVRENSEL HUKUK cercevesinde yasamasinibilen MÜMINDIR... olay Müminlikte baslar ve biter... Müslüman Kelimesini agizda sakiz yapmakla MÜMIN olunmuyor...

Ben böyle görüyorum kiiii... cogu anne babalarimiz ellerine hayatlarinda alipta bir Meal bile okumus degillerdir... sidmi onalar Mümin olacakta ben veya arkadaslarim degil... nahhh Mümindirlar.. eger onlar Müslümansa ben degilim
Alt 22.07.2005, 00:25
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard SEBEP VE SONUC

Gercege saygisi olmayanlarin gelecegi olmaz.
Sana tarihten istedigin delilleri getiriyorum hosuna gitmiyor dimi.
O bahsettigin serefsizleri ve allahsizlari sizin gibi gercekleri ve tarihi saptiranlar yaratiyor, onun icin ben sonuclarla degil sizin gibi sebeplerle ugrasirim, hadi bakim.
Alt 22.07.2005, 00:30
eniskaya

Standard canikom sen galiba kafayi iyice üsüttün

Ben sana ne diyorum... sen uzman degilsin... Alinin Velinin aciklamalariyla Arschivler degismezzzzzzzz....

Arschivlerde ne yaziyorsa odur olay...

Istedigin kadar yaz ciz yada Atayi kafir dinsiz istedigin seyleri yaz ciz.... VIZZZZ gelir olay bu kadar basittir
Alt 22.07.2005, 00:31
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard HADI BAKIM o.T.

ohne Text
Alt 22.07.2005, 00:38
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Yaw şu forumda!

Aklı başında, uygarca kimseyi kırmadan düşüncelerini açıklayabilecek bir tane olsun insan çıkmayacak mı?

Hangi görüşten, hangi dinden veya dinden olmamasının hiç bir amlamı inanın yok.

Yaşamda hiç bir zaman tek bir doğru yoktur, bu gün çok inandığın doğrular bir zaman sonra doğruluklarını ya tamamlarlar, yada ondan daha doğru olan daha büyük bir genişleme onun doğrulluğunu yutar, bitirir.

Neden bu kadar Fanatikçe inat.

Doğrusdu olan bir insan olgundur, doğruluğunda olan olgunluk gibi.

Saldırmaz bir başka insana içinde ŞİDDET taşımadığı ve ŞİDDETİ savunmadığı sürece bir düşünce.

Ben artık şundan eminim bir insan yalnızca kendisinin doğruluğunu mutlak tek doğru olarak düşünüyorsa, başka insanlarının kendi doğrularına saygı gösteremiyorsa.

Ya doğrunun ne olduğunu bilmiyordur!

Ya kendisi ile komplex sorunu vardır!

Ya insani olgunluğun ne olduğunu kavramamıştır!

Yada zır cahildir!

Neden okur yazarlığı olan insanlar bir cahil gibi insanlara bildiğini sandığı!!! konularla saldırır ve bunaltır???

Hiç bir düşünür düşüncelerini insanlığa saldırı olsun diye düşünüp üretmemiştir.

Bilgi olgunluğu yalnızca budur.

Bunu kavramak ve bu doğruda insanlar ile ilişkiye geçebilmek bu kadar zormudur?

Ben boşuna bu sayfalarda yazmadım önce insan diye.

Bunu başarabilecek insanlar ile olacak bundan sonra bu sayfalarda benim ilişkilerim ve tartışmalarım...

Sanıyorum yeterince açık ve net yazdım...

Şimdi sevgili çağdaş arkadaşım bunu senden de beklemek gerekli dfeğil mi?

Sen bari yapma, bu hata içinde olmasan daha güzel olamaz mı bu sayfalarda olabilecek mülakatlar?

Bunu başaramayan insanları ben artık yalnızca art niyetliler olarak yorumlaya başladım.

Ve o türtüm insanlar ie (bana küfür bile etseler acizliklerinden dolayı) cevap ermiyorum ve onlar ile arama çok büyük mesafe koyuyorum ve buna dikkat ediyorum.

Hiç bir insanı benim ne eğitme sorunum var,nede boşuna enerji harcamak istiyorum.

Binlerce kütüphaneler var, internetleri var isteyen,çok yönlü düşünmek ve öğrenmek iseyen öğrenir.

Önce insana saygı ve sevgi.

Sonra bilgi...
Alt 22.07.2005, 01:11
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Enis!

Sen sende olanı açıklamaktasın, ben bende olanı ikisinin bir olması gerekmiyor.

Ama mülakat olmalı, hoş görü ile olmalı, hoş görüde örnek Tanrının hoş görülülüğü.

Tanrı ile olan ilişki elbet bireyseldir, kutsallığıda orada bulunur. Kimse bir başkasının Tanrısı ile olan bireysel ilişkisinin arasına girmeye çalışmamalılıdır( kaldı ki giremezde her insan ikiz, üçüz, dördüz olarak bile doğsa, yalnızca ruh ve beyin ve vucüt olarak kendisidir)

Her dini topluluklar, yada bireyler kendilerini nasıl ifade edip ve huzur duyuyorlarsa o şekilde ilişkileri olacaktır, bunun da yolunu her zaman açan ve gösteren yanızca Tanrıdır.

Yeri gelmişken, İnançlılıkta ilk kutsallık insanın özgürce yaşama hakkını kabul etmektir.

İnsan yaşamının kutsallığını çiğneyen tüm kesimin Tanrı ile arasında çok büyük bir sorunu vardır.

İnsanlar, din, dil, cinsiyet, renk ve ırk farkının bir başka zümrenin büyüklüğü ve önemliliği için olmadığını ve bu çeşitliliğin hem biyolojik, hem de onları yaratanın yalnızca Tanrı olduğunu inandığı sürece inancı olan insanlar.

Tüm insanları ve dinleri eşit bir saygıda ve sevgide görebilirler.

Ben yalnızca inançlı olanları değil tüm insanlığı eşit olarak görmekteyim.
Alt 22.07.2005, 05:38
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard Hz Muhammed cennette mi?

Musluman"lar kiyametten sonra dirilecek ve sirat koprusunden gececekler..oyle degil mi?
Peygamberler de insan olduguna gore...

Ama degil iste..
Cennet hazir.. Cehennem de.. Kiyameti bekliyor..
Peygamberler ise coktan cennete gecmis durumda.. Hem de onlar cennetin Allah katinda.. ??
Alt 22.07.2005, 05:49
Benutzerbild von isinsu
Neuer Benutzer

Standard Cebrail.

Cebrail bilindigigibi vahiy melegidir.

Yeryuzundeki insanlari dogru yola getirebilmek adina Allahin direktifleri ile oldukca uzun suren ve son derece yorucu bir gorev ifa etmistir.
Düsünün ya da soylendigi gibi 124 000 Peygamber geldiyse Cebrail ordan oraya kosusturmus olmali.
Kuranda kutsal ruh veya ruh denildiginde Cebrail kastedilir, Meryemi isaya gebe birakma gorevi yine Cebrailindir.
Ve Cebrail son olarak 23 yil boyunca Hz. Muhammede hizmet etti ve Allah bu gorev esnasinda Peygamber gondermeyecegini, yine cebrail araciligi ile ileterek Kurana ayet yazdirdi.
Eger Muhammedden sonra baska PEygamber gelmeyecek ise, Cebrail issiz kaliyor demektir.
Dört büyük melekten biri sayilan Cebrailin su anki durumu nedir acaba? Emekli bir melek?
Alt 22.07.2005, 05:55
Benutzerbild von isinsu
Neuer Benutzer

Standard LACHPAUSE :D

BIR KÖYÜN CAMISINDE IMAM CEMAATE VAAZ VERMEKTEDIR.
ANSIZIN ICERI DALAN BIR KÖYLÜ KÖYÜ SEL BASMAKTA OLDUGUNU HABER VERIR.
BUTUN CEMAAT HEMEN KENDILERINI DISARI ATIP, KACAR.
SADECE IMAM BUTUN ISRARLARA RAGMEN KÖYÜ TERKETMEYI REDDEDER VE
TANRI’NIN KENDISINI KORUYACAGINI SOYLEYEREK, CAMIDE KALIR ..
KISA BIR SURE SONRA SULAR CAMIYE ULASIR, IMAM CARESIZ MINAREYE CIKAR.
SULAR MINARENIN ILK KATINA YUKSELIRKEN BIR TEKNE IMAMI KURTARMAYA GELIR.
ANCAK DINI BUTUN IMAM, TANRI’NIN KENDISINI KORUYACAGINI SOYLEYEREK
TEKNEYE BINMEZ.
SULAR YUKSELIR,IMAM IKINCI KATA CIKMAK ZORUNDA KALIR.
BIR TEKNE DAHA GELIR ANCAK IMAM YINE TANRI’NIN KENDISINI KORUYACAGINA
INANCININ TAM OLDUGUNU SOYLEYEREK TEKNEYE BINMEZ. SULAR IYICE YUKSELIR.
IMAM ARTIK MINARENIN EN TEPESINDEDIR.BIR HELIKOTER YAKLASIR.
ICINDEKILER DURUMUN KOTU OLDUGUNU ANLATARAK IMAMA HELIKOPTERE GELMESI
KONUSUNDA ISRAR EDER. IMAM HELIKOPTERE BINMEYI DE REDDEDER.
BIR SURE SONRA SULAR IYICE YUKSELIR VE IMAM BOGULARAK OLUR.
KENDISINI CENNETIN KAPISINDA MELEKLER KARSILAR.
MELEK: HOSGELDINIZ. CENNETTE KÖSKÜNÜZ HAZIRLANDI ..BUYRUN.
IMAM: CENNETE GIRMEK ISTEDIGIMDEN EMIN DEGILIM.
MELEK: NEDEN? IMAM: TANRI’YA BIRAZ KIRGINIM.
MELEK: NE OLDU KI?
IMAM: BEN HAYATIMI IBADET EDEREK GECIRDIM. INSANLARA HEP IYILIK YAPTIM,
GUNAHTAN UZAK DURDUM. YASADIGIM KOYU SEL BASTI, HERKES KACTI AMA
BEN TANRI’NIN BENI KURTARACAGINA INANDIGIMDAN KALDIM. GORUYORSUNUZKI
SIMDI BURDAYIM...
TAM BU SIRADA YUKARIDAN TANRI’NIN SESI DUYULUR: -SALAGA IKI TEKNE BIR HELIKOPTER
GONDERDIK!!!!!!!!!!!!

Kizmayin .. ben cok guldum bu fikraya.. buraya eklemek istedim..
Baris dolu sevgilerimle
Alt 22.07.2005, 09:40
Benutzerbild von garakedi
garakedi garakedi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Ist ja auch lustig! heheheheheheh o.T.

ohne Text
Antwort