Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 06.08.2006, 09:31
Benutzerbild von cagdasturk
cagdasturk cagdasturk ist offline
Neuer Benutzer

Standard ZAVALLI ÖNYARGILI BIR CAHIL !!!

Aci olan Osmanli ve gercekleri degil, senin su icler acisi olan durumundur.
Su yeryüzünde kendi milletini ve tarihi degerlerini yerden yere vuran baska bir millet daha varmidir acaba.
Görüyorumki belli saplantilar ve önyargilarla ecdadini kötülemek icin, bati zihniyetinin senin ve senin gibilerin beynine asiladiklari, yalan ve iftiralari bu forumda siralayarak, milletin kafasini bulandirmaya calisiyorsun.
Tarihine ve ecdadina kin ve nefret kusacagina, kafani calistirip gercekleri ögren. Yok eger ot geldim saman gidecegim diyorsan, bari bu iftira kampanyalarini ecdadinin sana biraktigi o güzelim topraklarda degil, ait oldugun bati medeniyetinin topraklarinda sürdür.
Sen ecdadinin yaptiklarini hayal bile edemeyen bir zavallisin, ne diyeyim, Allah akil fikir ihsan etsin.
Alt 06.08.2006, 09:31
eniskaya

Standard Kapitalizim Demokrasi Sosyalizimde

yada Laiklik heps i birer kelime....

Sonucta her IDEOLOJININ icerisinde digerlerinde vardir... okusam ne olur okumasam ne olur... sonus hep aynidir... birileri birer IDEOLOJIYE tapacaktir
Alt 06.08.2006, 09:34
eniskaya

Standard Indirekt

Allahin sistemi icersinde Cebrail tarafindan söylenen ve HZ. Muhammed tarafindan derlenen degerler kitabidir...

Allahin kitabi o sekilde olamaz cünkü Allah Müslüman degil.... yaniiiiiiiiiiiiiii

Ancak bu sekilde bir degerdir... yani Vahyii Meleginin sözleridir
Alt 06.08.2006, 09:36
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard bellii!!

yazdıklarıma cevap versene.duz hakaret edecegine.gorelim kaç kurusluk aklın varmıs.pardon bunun akılla degil ahlakla alakası var tabi.sadist manyak kan içici insanların yaptıklarını hosgoruyle degerlendirmeyi onerebilecek ahlak hangi adla adlandırılırsa artık.ve hangi akılla.asagıda da belli etmişsin zaten.emperyalizm ne zamandan beri kan içmeden yasamıs.tabi bal tutan parmak yalar.elalemin canakcılıgını yaparken senin eline de kan bulasmaması anormal degil.sen de bunu yalamanın yontemlerini bayıla bayıla anlatıyorsun burda.sonra kalkmıs bana duz hakaret ediyorsun.peeehhh..seni kaale alan kim be..
Alt 06.08.2006, 09:54
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard sen hangi soruma yada cevabıma

aklı basında cevap verdin de cevap istiyorsun?bak yine aynı laf cambazlıgı.cin olmadan adam carpmaya kalkıyorsun ama cin olmadıgın için aptal durumuna dusuyorsun.mevlanayla ilgili soylediklerime cevap versene mesela.yada pax amerikanaya.ve urettiğin laf salatalarının içini doldursana.bosluk bırakırsan ben dolururum.pardon hata oldu ben doldurmuyorum.tarafı oldugun cani neoemperyalistle dolduruyor.neymiş barıs adına hşzbullah kalkmalıymıs.kimin baırısı israilin barısı.bunun için cocuk oldurmek sevapmıs.yahu adamlar oluk oluk kan akıtıyor.sen beni canilikle sucluyorsunilkel diyorsun.yuuuuuhhhh derim ben buna.hayal aleminde kendisine yutturulanla yasayıp ortalıkta cani savunuculugu yaptıgının farkında olmayan ben degilim.farkına var diye kafana vurup duruyorum.yuzune sovuyorum ama nerdeeeeeee..kafana iyi etmişler.dun japonyaya deney maksatlı 2 atom bombası atacak kadar cani olanlar ondan onceki gun tum amerika kıtasındaki tum kızılderileri canice oldurenler bu sabah cezayirde libyada milyonları katledip simdi ırakda afganistanda lubnan da filistinde dunyanın gozu onunde coluk cocuk demeden vahsice oldurenler sucsuz.ben onlara sovuyorum diye sucluyum.niye sucluymusum.cunku ONLARIN BARIS İNSAN HAKLARI HOSGORU DEDİĞİ SEYLERİ YAYGARALARI YUTMUYORUM VE BUNLAR YALANDIR DİYORUM DİYE.yalandır cunku gozumun onunde yuzlerce yıldrı oldurmekten kan içmekten bıkmayıp hala ve hatta daha bir istahla kan içiyorlar.gozumun onunde galvani.benim bir haysiyetim var onurum var.ve aklım var.kor degilim tartabiliyorum.

ayrıca yukardaki yazıda bir aptallık daha etmişsin deginmeye degmez demiştim deginmeden edemedim.sen kendi agzınla soyluyorsun.dunyanın en mureffeh iskandinav ulkeleri bile sosyal devlet meselesini tam anlamıyla cozememişken sen hizbullahtan yada hamastan ne bekliyordun?valla onlar cozmus.herkes onların işgal altında ambargo altında bomba altında ellerinden gelenin en iyisini yaptıgını goruyor.en azından oradakiler ve az biraz haysiyet ve seref sahibi buradakiler.goruyoruz galvani.
Alt 06.08.2006, 10:28
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard mümkün :)

ilk paragrafının son cumlesine cevapgerci sen ısınsuya yazmıssın emme.

senin anlamadıgın sey sen istemiyorsun diye muslumanlar kendi dinlerinden ahlak anlayıslarından toplumsal ve bireysel hayat tarzlarından ve bunu belirleme hakkından vazgececek degiller.pc topluma gec girmiş erken girmiş ayaklarıyla bir toplumsal hayatının butununu asagılayamazsın.zihniyet meselesi diyorsan da evet oyle.bu ulkeye matbaa neden gec girmiş onunla ilgili dayatılan zihni perspektiflerin dısında bircok farklı acılımlar da getirildi.kendi bildiginden baskasını okumamak bu olsa gerek.bak ısınsu kardese tek laf ediyor muyum.hosgoru budur cunku.akshalille de defalrac konustuk.tek kaba lafımı duydu mu?ADAMLAR SİMİMİ.durust.soyledikleri neyse kendileri de o.bunu herseyleriyle yansıtıyorlar.sen ne yapıyorsun?hosgoru diye bastan suclayıp hakaret ediyorsun.yani senin anladıgın uzay cagını yasamak zorunda mıyım?bana bunu dayatma hakkın oldugunu sana kim soyledi?neden uzay cagını yasamak istemiyorum diye asagılanıp gerizekalı muamelesi gorup hakir goruluyorum?bence uzay cagının hicbir ustunlugu yok.mogolistanda da insanlar hala inadına kagnı arabalarına biniyorlar.geleneksel kulturlerini ve hayatlarıyla ozdeslesmiş mesleklerini korumak adına.ahmak mı bunlar asil mi?tutmussunuz taliban ha taliban.talibana abd destek verirken ve afganistana hukumdar yaparken turkiyede islamcı yazarlar OKULLARI YOKTU DEVLETLERİ OLDU diye gazete mansetleri atıp talibanı elstiren bir dunya yazı kaleme almıslardı.simdi taliban bahane edilerek afganistanın işgalini orda papatya bicerlerle nepalm bombalarıyla coluk cocuk yaslı ve kadınların canice oldurulmesini alkıslamam mı gerekiyor?abd oraya demokrasi goturdu oyle mi?ıraka darbeyle saddamı geciren abd soz geciremeyince ırakı uce bolmenin daha uygun oldugunu dusunup ıraka demokrasi goturdu.oyle bir demokrasi ki savas basladınından bu yana bir milyondan fazla insan oldu.hergun yuzden fazla insan oluyo.sen simdi dersin ki şii sunni catısması.birbirlerini olduruyorlar.ben de derimki ırakta abd savas acmadan sii sunni catısması cıkarılmaya calısılacagı gazetelerde dergilerde bol bol yazıldı.uc boba orda patlat bes bomba burda al sana savas.

simdi ben bunları soyledim diye savas cıgırtkanlıgı mı yapmıs oluyorum?

pardon ilkelim.dere kenarlarında ormaı buramı yapraklarla kapatıp besyuz kelimeden fazla konusamıyorum.ve ev diye kamıstan yıgınaklarda kalıyorum.evet oyleyim.senin gibi olmamaktan gurur duyuyorum.ilkelim ama cani degilim.

zulmu alkıslayamam zalimi asla sevevem
gelenin keyfi için gecmişe kalkıp sovemem

demiş şair.bende benzerini yapıyorum.gerci sovuyorum ama gecmişe değil zalime!!!sovmek de iştir.
Alt 06.08.2006, 10:35
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard huri için olunur be galvani:))))

eger cennet gercekse olunur.yane cennet sadece huri demek degil.bu dunyada bir musluan erkek dort tane kadınla da evlenebiliyor biliyorsun)))ve bosanmak cok kolay.bosol de bos olsun.boylelikle olene kadar defalarca defalarca evlenebilir ve degismeli harem kurabilirsin.cunku zina etmek yasak.nerde kaldı cinsel tabu))ya senin aklın hic mi ermiyor insanların vatan seref haysiyet onur din iman namus intikam gibi duygulardan dolayı olebilecegine ve oldurebilecegine .işi gelip bir huriye yamamaya kalkacak kadar komik durumlara dusuruyorsun kendini.

cok komiksin yaa
Alt 06.08.2006, 10:46
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard yuh artık:)))

Çünkü bu durumdan çıkar sağlayan sarıklılar bulunmakta...

iğrencsin valla yabu kadar iğrenc komik olunur.

tavsiye etmem israilde yasamanı cunku yakında ole bir devlet kalmayacak.dediğin gibi cevresindeki butun devletlerde gozu olan bir toplulugun devletler kendi sistemlerini kormak adına kendilerini belli olculerde satsa bile halklar buna musade etmez.yani adamlar kuruldugu gunden beri saldırıp yakıp yıkıp olduruyor.barıs ları belli saldırdılar ama sıgınaklarda yasıyorlar.cok barıscılar lubnan da cocuk ve kadın oldurmenin sevap oldugunu hahalar meclisi aldıgı kararla duyurdu.aynı hahamlar meclisi israil anayasasını duzenleyen meclistir.cunku israil bir seriat devletidir.zenginliğini de uluslar arası yahudi sermayesine ve abd yardımlarına borcludur.he suda var.israilde kalıcı yasaman için yahudi olman lazım.yahudi olmayanlara isaril pasaportu ve surekli oturma izni verlimiyorbeni hayalcilikle ve aptallıkla suclayana bako kadar komiksin ki ne diyecegimi sasırdım.kendi halkının refahı için herkesi oldurmeyi mesru sayıyor israil.haklısın tam da senin savundugun gibi.tam sana uygun ama din değiştirip yahudi de olamıyorsun.ama bir yolu var.bir yahudi kadın bulup evlenebilrsino zaman pasaport garanti.bence hic vakit kaybetme.ama dikkat et.kafana hisbullahın gonderdiği katyusa yada hayber1 fuzelerinden dusmesinyazık olmasın sana.yoksa ben kimle alay edecem
Alt 06.08.2006, 11:10
Benutzerbild von xbaburx
Neuer Benutzer

Standard :)

kapitalzmin gelişimini gorerek hristiyanlıgın degişim gecirerek kapitalizmin protesatnlıkla bagını sosyolojinin en temel kitaplarından gorebilirsin,,demeye calıstım.bu iki kitap tum unilerde sosylojinin olmazsa olmaz iki kitabıdır.yane kabul etmeyen yok.eleştirenler olsada.yane senin burda aylardır soyledigin seylerin hristiyanlıgın donusum gecirip kapitalizmi dogururken gecirdigi evrelerin bazılarını islam uygulamak anlamına gelen seyler oldugunu soylemeye calıstım.hem bence okuma faaliyeti olan okumaya deger veren her insan fırsat yakaladıgı anda okumaldır o kitapları.cunku hem sosyolojinin hem modern toplumun hem de kapitalizmin dogus ve gelişimi hakkında temel bilgiler verdigi herkes tarafından kabul ediliyor. o yuzden.ideoloji deyip gecem.ideoloji toplumlarından tuketim toplumlarına gecmiş olsada dunya tum bunların dogurtgan unusuru bu ideolojilerdir.bilmek gerek.yoksa ne bldigini neyi nereden bildigini bilmeyip kulaktan dolma laflarla kulaga gos gelenin pesine dusmekten kurtaramazsın kendini.
Alt 06.08.2006, 14:53
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard evet..

ben de butun bu soylediklerine katiliyorum... sanmiyorum ki buna katilan olmayasin..

Benim tek istedigim islam ve muslumanlar deyince akla bir nevi gerizekalilik gelmemesi...bugun egitim duzeyi yuksek bir musluman ( hatirlatirim bin ladin olayindaki ucak kaciran cocuk!) da susmuyor... ne istedigini ve ne icin savastigini biliyor.. eminim ki...bu tur insanlar...inancli veya inancsiz ölümü secmeleri icin daima ölmeye deger bir nedeni vardir.. sanmiyorum ki oyle basit olasin... hani iste bu tur insanlar doldurusa gelerek bu eylemleri yapsin.. iste sen sehit olacaksin, cennet kapilari acilacak, huriler ile guunu gun yapacaksin diyerek bu olaylarin dondugune kesinlikle inanmiyorum... bin de birdir boyle seyler! Solcu akimini dusun... Ne bileyim deniz gezmisi bir dusun.... hatta Atatürkü düsün... her biri bir amac ugruna savastilar... butun bu amaclari degerlendirken muslumanin amaclarini ise sadece ve sadece cehalet ile bagdastirmayalim.. bu yanlis! kesinlikle yanlis! buna biz inanirsak biz de cahil olmus oluruz...

islami kotulemek bu kadar basit degil! inanan insanlari bir cirpida cehalet ile suclamak hele hic kolay degil...muslumanlari kinarken de birazcik daha hosgorulu yaklasilmasini cidden isterdim.. cunku muslumanda saygiyi hak ediyor.. ! Bugun butun Avrupa toplulugunda bile dinin yeri cok buyuktur... siyasete de girmistir...dini yok saymak zaten yanlis.. elbette bugun icin baska kosullar gerekli.. islam da reform edilmeli.. temel ve ana icerigine dokunulmadan.. bu cok zorlu bir yol... basarili bir topluluk hale geldigi zaman eminim ki... daha saygin bir hale gelecek islam...

ben sahsen islam deyince ornek ülke olarak TR goruyorum... demokratik musluman bir ulke... onceleri cok yadirgadigim bir seyi anlatmak istiyorum... hasema ile denize giren, ve ayri yerlerde deniz keyfi yapan kadinlara elestiri ile ve hayretler icerisinde bakardim.. bugun farkli dusunuyorum.. ne guzel demek ki bayanlar da artik ozgur... hic birseyden geri kalmiyor , kendini ezdirmiyorlar.. bugun eslerini evde birakip bir cok haci bayan taniyorum... kendilerince izin yapiyor ve evlerine donuyorlar.. bu da bir basari degil mi??? kadinlar demek ki kendilerini ezdirmiyorlar, haklarini ariyorlar.. ve hürler... olaya bu boyuttan bakmak gerekiyor bence...
Antwort