Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 29.08.2005, 15:13
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard was soll dassssssssssssssss? o.T.

ohne Text
Alt 29.08.2005, 15:19
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard o halde zamani anlat..

cocuksu merak insana soru sordurur.. nedir hayattab aska ne vardir vs.. yani tamamen beyin jimnastigi.. beyin anladikca davranislari, denleri, kendini anlamak insanin dogasini anlamak gibi bi cok seyi kavramani saglar..
tabi zaman etkiler.. cunku ekonomiyi bile etkiliyor.. siyasi yasami, sosyal hayati, iletisimi , aliskanliklarimizi ve herseyimiz.. yani dini daha guzel anlayabiliriz.. zamanla.. yorumda hata yaptiysakda anlariz.. ama global din diye bisey yoktur..
Alt 29.08.2005, 17:48
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ben her zaman sivil hukuku savunurum

Molla hukukunu değil!

Sen molla hukukunun uygulamasını doğru bulmaktasın, ben bulmamaktayım.

Sen idamı ve mollanın aldığı kararlar ile öldürmelere doğrudur demektesin, ben yanlıştır ve cinayettir demekteyim.

Sen 9 yaşında kız çocuklarının ırzlarına geçildkten sonra, belki 15 yaşında ki oğlan çocuklarının da ırzlarına geçildikten sonra, mollaların idam hukuklarına göre yasal dam edilmelerinisuç ne olursa olsun(ırza geçme) gerekli, caydırıcıdır diye savunmaktasın, ben cinayet, sadistlik, katillik, işkence, suçsuz, yasal ırza geçmedir demekteyim. Ve bunu yapanların, uygulayanların hepsinin erkek cinsyetinde olan mollalardır ve İslami Teokratik yasalar olarak uygulandığını savunan mollalarla aynı hizzaya düştüğünün (bir hukukçu olmaya çalışan ve bir de bayan olarak) farkında bile değilsin.

Senin bu konuda savunduklarını ben anlamaktan öte yalnızca büyük bir tiksinti duydum.

Ve bu güne kadar tanımaya çalıştığım Işına karşı tekrar değerlendirmede bulundum, dosluğumuzun böyle düşünceleri savunan bir insan ile olamayacağı kararını aldım.

Benim hem yaşama karşı, hem insanlara karşı prensiplerim vardır ve çiğnemem onları.

Ben sivil hukuktan suçsuz kadar, suçlununda, hem yaşam hakkının, hem de tekrar, yaşama ve topluma kazandırılmasının oluşturulmasını anlıyor ve savunuyorum. Can alan, yada onursuz büyük bir suç işlemiş suçlunun kısa kısas ve benim ırza geçmem ve can almam yasalaımda olduğu için mübah ve doğrudur ve ben bunu yapınca temiz insanlardanım diye bir mantığı savunan sistemler ile, yasalar ile, hukuklar ile bir insan olarak her zaman sorunum olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Umarım senin ile artık neden dost olamayacağımı kavradın, yoksa senin fikir özgürlüğünü elbet savunuyor ve saygı duyuyorum.

Kafana göre takıl...
Alt 29.08.2005, 17:49
Benutzerbild von xstudentxnrw
xstudentxnrw xstudentxnrw ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bizim gibilerin ne yapmasi lagzim?

Biz buralarda baya yorum yaptik.. aramizda yanlis yorum ve bilerek carpitanlar var.. birisinde kendimizi bulmamak mümkün degil desek nerdeyse yeridir!

Kurani anlama herkesin hakki ve anlatmakda dogru bilenlerin vazifesidir. Bilmeyenler her zaman onu anlama pesinde olmali, bilenlerde bütün idrak ve ihsas güclerini onu dogru yorumlayip dogru ifade etmede kullanmali ve onu anlasilmasini daha bir yayginlastirmalidir. Zira o, anlasilmak ve anlatilmak icin Allah rahmetinin insan aklü idrakine en büyük armaganidir. Onu anlamak hem bir vazife hem de bir kadirsinaslik; anlatmaksa onun nuruna muhtac gönüllere saygi ve vefanin ifadesidir.
Alt 29.08.2005, 18:02
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Öğrenci lütfen iki kelime çoğalt

yazılarını tıklattığıma deysin.
Alt 29.08.2005, 18:08
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard valla mollalarda senin gibi

leri tanimamistir baska hukuklar tanimislardir.

senin taniyip tanimaman pek fazla birsey ifade etmez. ikincisi oradaki olaylarin gercek ic yüzünü sen bilmiyorsun. gidip arastirmadin. eger adil birisi olsaydin bu konuda daha adil olabilirdin.
Alt 29.08.2005, 18:14
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard iste olay bu kadar basittir. o.T.

ohne Text
Alt 29.08.2005, 18:19
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Vallahi uzaydan bakınca dünyada

yaşayan yalnızca dünyalı bir insan olarak görüldüğünü söylüyor insanların astronotlar.
Alt 29.08.2005, 18:22
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard ruhta zaman kavramı yoktur Işın! o.T.

ohne Text
Alt 29.08.2005, 18:27
Benutzerbild von kerio
kerio kerio ist offline
Neuer Benutzer

Standard ismini unuttugum bir profesör

amerika da yasiyor güzel kitaplar yazmis, icimizdeki cocuk diye:

söyle bir kissayi zikrediyor:
adam falan kavsakta kirmizi lambada bekliyor, arkasinda diger arabalarda mecburen durmakta. (türkiyede zor olan birsey ama oluyormus) sonra lamba yesil yaniyor tam vatandasin arabasi boguluyor istop ediyor. adam birden heyecanlaniyor, kontagi ceviriyor arabayi calistiracakki, arkadaki vatandaslar korna konserine basliyorlar. sinirli sinirli bakislar, küfür edenler, böylelerini hic sokaga birakmamak lazim hatta araba ehliyeti bisiklet ehliyeti dahi vermemek lazim filan kizismalar.sövmeler. adam heyecandan arabayi calistiramaz olur, eli ayagina dolanir. sinirli vatandaslar artik sollamaya baslarlar.

kitabin ismi icimizdeki cocuk.

iste arkada korna calip sövenlerden birtanesi de sensin. insanliktan, insandan birdem olsun anlamadigin icin.
Antwort