Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 13.08.2005, 17:36
eniskaya

Standard Shabenin Video Aufnahmeleri varmi ???

varsa Iternette yayinla lütfen.. yada Resül zamaninda yazilan kitaplari varsa göster bize..

kalkip bana Hadis madis Hurafesini anlatma
Alt 13.08.2005, 17:37
eniskaya

Standard Okur yazarlikla ne alakasi var

kusura bakma ama benim Peygambarim okur yazardi... seninkisidir okuma yazmasi olmayan
Alt 13.08.2005, 17:38
eniskaya

Standard sende kafadan var... git Hocana secde et

ohne Text
Alt 13.08.2005, 17:40
eniskaya

Standard Sen simdi anne babanin izinde degilmisin

yada onlarin Ideolijisinden degilmisin....

Tjaaaaa... kalkip Hocalari Allah yapan sizler tabiki Anne babalarinizi red edersiniz...
Alt 13.08.2005, 17:42
eniskaya

Standard Herkes DININI anlatsin iste benim DINIM

her Surenin Ayetin inis sebeplerini bilmeden, yani arkasindaki Sosyo-Kültürel olayi sorunlari bilmeden Kuranin Ayetleri anlasilmaz ....

"Allah katindaki DIN Islamdir" diyor Kuran... Ayet var...

O halde ne demek istoyor.... diger Resüller Müslüman degildide neydi... yani onlar ne olacak.. bir HZ. Isa yada HZ. Süleyman ne olacak... onlar Müslüman degildiler.. o halde cennet yokmu onlara.... ???

Yada Allahin DINI nedir... odami Müslüman ???

Sorular arttikca artiyor...

Ben sadece bu konulara deginerel kisa kisa cevaplamayi denemk istiyorum.

------------------------------

Allahin DINi olamdigi aciklamak cok kolay....
Yani böyle manyakca bir düsncenin olmasi bile, akla mantiga hic bir seye sigmadigi cok aciktir...

Kuranda öyle bir Ayet ve anlayis yok....

Akilsal olarak Allahin DINI olsa... diyelim Müslümanlik.. o halde kendi kendine DIN cikarmis olacak... yani insanlar icin DESEGIN ettigi dini kendisi icin uygulayacak... das geht irgendwie nicht... tam manyakca ve akil disi düsünce... resmen DELI SACMASI

Baska bir versiyonu.. diyelim Allah Müslüman dininde degilde, baska bir DINe mensup.. Islamdan daha üst boyuttaki bir DIN... o halde Allahinda Allahi olmasi lagzim.... yani Allahin üstüne 2 ci bir Allah cikarmis oluruz... buda kaainata Sünnetullaha ve akla aykiri... o halde buda olamadi...

Demekki ENISIN inandigi ve ibadet ettigi Allahin DINI yok.... ezeli ve ebedi olan bir güce, kaainatin yaraticisi bizler icin DIN öngörür... kendisi her seyin yaraticisi ve üstünde olandir... akla hayale sigan her seyin...

O halde Allah nedir ????

Benim anlayisimla Allahi bir güc veya Enerji olarak tanimlamak mümkün.
Ben Kaainati… yani evreni ve iceriginin herseyini ALLAHIN bir gölgesi olarak görüyorum, yani ici disi olmayan bir olay.

Süleyman Ates Hocam bu konuyu bence en güzel aciklayanlardan bir tanesi

O söyle diyor

Evrende isik ve karanlik vardır. Aslında bütün evren enerjiden olusur. Enerji de bir bakima nurdur (isik). Isigin olmadıgı yer karanliktir (dunkle Materie)

Tanriyi gercek varlik, evreni de gölge varlik olarak tanima biçimindedir. Yani gercekte var olan Allah"tır.

Evren, Allah"ın isim ve sifatlarinin görüntüsüdür. Evrenin varlıgı gercek degil, gölge varliktir.

Yani ucsuz bucaksiz, herhangi bis kisitlama boyutu olamyan ebedi ve ezeli tektir…

Yani asil olarak ne demek istenildigini anliyorum, ama kelime olarak becerip anlatamiyorum.
Yani ben Allahi bu sekilde algiliyorum….
Ucsuz bucaksiz veya sinirsiz tek….. bu konuyu Ahmed Huluside cok klas sekilde anlatmisti.

Diger husu ise Insalar icin cizilen DIN…

Bu olay kanatimce Allahi tarif etmekten cok daha basit…

Cünkü benim anladigima göre, Allah katindaki tüm Semavi DINLERin temeli aynidir…
Yani Orijinal Haliyle HZ. Isa Vahyiisi, HZ. Muhammed Vahyiisi veya diger Resüllerin Vahyiileri aynidir, yani ayni kaynaktandirlar.
O yüzdendirki, HZ. Musaya inan ilk 10 kanunlar, yani die 10 Gebote, dahlen gecerlidirler ve hic bir zaman gecerliliklerini kaybetmeyeceklardirde…
Cünkü evrensel, veya zaman üstü olan bu degerler, Allah katinda her zaman gecerli olacaktir, cünkü Allah’in sisteminde degisiklik olmaz sözü bunun kaniti ve yani zamandada Kuranin Sünnet kavraminin aciklamasi (Fetih 23)

Kuranin bazi Ayetlerinde mesela HZ. Süleyman yada HZ. Ibrahim Müslümandi kelimeleri geciyor… Eger Müslümanlik önceden yoktuysa hangi DINdi onlarikisi….
Demekki, tüm DInler birdir, birbirlerini tamamlayici olarak inmislerdir ve esasiyla hepside Islamdir… ve tüm DINlerin Vahyiileri gecerlidir…

Ehli-Kitap diyor Kuran.. yani gercek Kitap anlaminda kullaniyor…. demekki hükmü falan filan kalkma olayi yok.. yani simdi Musanin 10 kanunlari gecerli degilmi ???
Was für eine Schwachsinige Vorstellung.

Tüm DInler birdir, birbirlerinine ilave olrak inmislerdir, hepsinin kaynagi aynidir ve su aniyle tüm Vahyiiler gecerlidir, eger bir sonraki Vayhyiide o hükümler yenide düzenlenip tasarlanmissa…

Bu bakis acisindan Müslümanlikta gecerlidir, Hiristiyanlikta gecerlidir, Musevilikte gecerlidir… tabaiki her ücüde ESASIYLA…. Yani su anki piyasada döne halleriyle degil…

O yüzden Kurani Kerimin Bakara Suresi 62 ve Maide Suresi 69 a söyle söyleniyor

Bakara 62
Süphe yok ki, iman edenler, yahudiler, hiristiyanlar ve sabiiler, bunlardan her kim Allah"a ve ahiret gününe gercekten iman eder ve salih amel islerse elbette Rabbleri katında bunların ecirleri (mükafatlari) vardir, bunlara bir korku yoktur, bunlar mahzun (üzgün) da olacak degillerdir.

Maide 69
Muhakkak ki inananlar, yahudiler, sabiiler ve hiristiyanlardan kim Allah"a ve ahiret gününe iman eder ve güzel amel islerse, onlar icin bir korku yoktur, onlar mahzun (üzgün) da olmayacaklardir.

Demekki her kim bu DInlerden herhangi birisine nmensup olup, Salih Amel.. yani hayirli isler, iyilikler yapar, Allaha ve Ahiret gününe inanirsa….. o kisilerin korkmasina gerek yoktur… onlar Allah katinda mükafatlandirilacaklardir…

Dememki sadece Müslüman kelimesiyle, ne cennet nede insanlik kazaniliyor…

Bir ilave daha…

Ali-Imran 113-114
113 Hepsi bir degildirler. Kitap ehli icinde dogruluk üzere bulunan bir ümmet (topluluk) vardır ki, gecenin saatlerinde onlar secdeye kapanarak Allah"ın ayetlerini okurlar.
114- Allah"a ve ahiret gününe inanirlar, iyiligi emrederler, kötülükten vazgecirmeye calısirlar, hayir islerinde de birbirleriyle yarisirlar. İste onlar iyi insanlardandir.

Demeki IYI insan olmak icin illa Müslüman kelimesini agzimizda sakiz yapmaya gerek yok…. Iyi insan evrensel olan insandir, yani iyilik yapan ve emreden insandir.
Iyilik yapki iyi olasin ve sonuc olarak he kim iyilik yaparsa iyi insan olarak toplumda gecer…

Bu Ayetlern gösteriyorski, Cehennem azabini en kisa sürede gecmenin yolu Allah inanmak, Ahiret gününe inanmak ve Salih Amel islemektir…. Burada Resüllerin simi gecmiyor… Resüllerde Cehennem serüvesninden gececektirler, onlarda hesap verecekti Allah katinda..

Bana göre Fazit

Tüm insanlik Cehennem serüveninden gececektir.
Ebedi azap, yani Cehennemde kalmak Allahin Rahmeniyetine yani Kuranin ruhuna aykiri.
En cani kafirler bile, uzun süre azap cektikten sonra cennete girecektir.

Cennete en kisa yoldan girmenin yolu, Semavi DINlerden gecer.
Tevsiye olrak Kurandaki DINI söyleyebilirim, ama ayni anda temeliyle Hiristiyanlik ve Musevilikde insani kisa yoldan, yani fazla cehennem serüvenini yasmadan, cennete tasir

Bilmem anlatabildimmi…. Olaylar cok net aslinda, ama kapasitem geregi ancak bu kadar anlatabildim

Selamlar, Sevgiler
Enis
Alt 13.08.2005, 18:24
unknown

Standard ECEVIT ve Vahdettin :o)

ECEVİT’in ‘Vahdettin hain değildi’ sözlerini niçin ciddiye aldılar anlamıyorum.

Kendisini makamında ziyaret eden Leyla Umar’ı yolcu ederken paltosunu tutmaya kalkıp, ama ona kendi paltosunu giydirip gönderdiğinde, ben Ecevit’in her şeyi daha da karıştıracağını anlamıştım.

Gerçi ‘Paltosunu tanımıyor olabilir, ama Vahdettin’i tanır’ denilebilir.

Pekiii...

Yakındığı arkadaşı Kemal Derviş’i dahi tanımamış, ama Vahdettin’i tanımış olabilir mi?..

Belki tarihi inceledi.

O zaman Vahdettin ile Yıldırım Bayezid’i karıştırmıştır.

Belki okuduğu kitap o kitap değildi. ‘Osmanlı Padişahları’ rafında duruyordu, Vahdettin’i araştırmak için ‘Zambak’ romanını aldı, ama kitap ‘Otomotiv Sanayiinin Geldiği Nokta’ kitabıydı...

Kendi tuttuğu notlardan da okumuş olabilir...

Ama orada ‘Bugün görüştük, çok iyi bir işbirliği içerisindeyiz, dışarıda yağmur çiseliyor...’ diye not düştüğü Vahdettin değil, 1970’lerde koalisyon kurduğu ve övdüğü Necmettin idi.

Kim bilir?..

Nitekim Vahdettin’i aklamak için kanıt gösterdiği ‘Londra Konferansı’nda Türkiye’yi temsilen İsmet Paşa söz almıştı, Vahdettin itiraz etmemişti’ tezine karşı dün tarihçiler açıkladılar:

‘İsmet Paşa Londra’da yoktu, Eskişehir’de ordunun başındaydı...’

Olsun...

Demek ki İsmet Paşa yanlış yerde duruyordu.

H

Ecevitler’in ne yapmak istediğini anlamış değilim.

Acaba dinci kesimin oylarını alıp, yeniden birinci parti olarak iktidara gelmeyi, Bülent Bey Başbakan, Rahşan Hanım Başbakan Yardımcısı olmayı düşünüyor olabilirler mi?

Olabilir...

Rahşan Ecevit, ‘Din elden gidiyor’ diye bildiri yayınlıyor...

Bülent Bey. ‘Vahdettin vatan haini değildi’ diyor, dinci medya bayram ediyor.

Ben ise; karı-koca partisi kurarak demokrasiye, demokratik sol ile Türk soluna, arada bir başbakan olarak Türkiye’ye, en sonunda iktidarı AKP’ye teslim ederek rejime bu kadar zarar vermiş Ecevit’in, Vahdettin’i nasıl kurtaracağını merak ediyorum.

İşte; durup dururken herkes Vahdettin’in ne kadar ‘vatan haini’ olduğunu anlatmaya başladı, buna canı sıkılıyordur Vahdettin’in.

Ecevit’in kurtarmaya kalktığı her şey gibi...

Bekir COSKUN
Alt 13.08.2005, 18:25
unknown

Standard TESETTÜR BIKINISI :o)

Yazan Kişi: Alpi003
Tarih: 07-21-05 17:59

Tesettür bikinisi ne zaman?..
TESETTÜR mayosu olabiliyorsa, tesettür bikinisi de olur.

Nasıl olur bilmiyorum.

1400 yıl önce ayetlerle bildirilmiş tesettürü, her yıl Paris"te, belirlenen modayla bir araya getirmeyi başaran din cambazının üstün yeteneğine bırakıyorum bunu.

O bir yolunu bulur.

Ben tesettür ile modayı, tesettür ile mayoyu bağdaştıramazdım.

Bana kalsaydı, tesettürlü kadınlarımız bu yaz mayosuz da kalacaklardı. Çünkü tesettür mayosunun nasıl olabileceğine asla aklım ermeyecekti.

Ama cambaz ne yaptı yaptı başardı.

Meğer bir çiçekli torbaya karpuz koymuşsunuz gibi bir şey oluyormuş tesettür mayosu.

O zaman tesettür bikinisi de yapabilir cambaz.

Gerçi "Ben olsaydım nasıl yapardım?" diye zihnimi zorlamıyorum değil...

Diyelim ki; tesettür bikinisinin açık yerleri dört galvanizli soba borusu ile yanlardan yukarı verilebilir mi acaba?..

Ne bileyim ben...

* * *

Ben kadınların zekâsına güvenirim.

O zaman "din-iman" diyerek kendilerine "tesettür mayosu" sunan cambazların gerçek yüzünü nasıl göremiyorlar?

Sırf para kazanmak için inançlı kadınları kullanıp, onlara defile bile yapan, tesettür ile modayı bir araya getirebilen, sonunda bir de tesettür mayosu yapıp giydirmeye kalkan cambazın cambazlığı nasıl kaçıyor kadınların gözünden?..

Tıpkı kendileri ecnebi giysileri giyip devletin her kademesindeki nimetlere konarken, siyasi kavgalarını türban taktırıp öne sürdükleri kızlar üzerinden yapan siyaset cambazlarını görmedikleri gibi...

* * *

Tesettürlü hanımların da tatile gitme, denize girme, çocuklarıyla kumda oynama, güneşten yararlanma hakları var.

İnsanların "acaba pardösü ile suya girince nasıl olacak?.." diyen meraklı bakışlarından uzak...

Huzur içinde...

Tıpkı milyonlarca namuslu-inançlı-erdemli kadın gibi...

Gerçi ben açık yerleri galvanizli boru ve yandan dirseklerle yukarı verilen "tesettür bikinisi projem" üzerinde çalışmasına çalışırım...

Ama o hanımlar kafalarını çalıştırıp bu din-ticaret-siyaset cambazlarının gerçek yüzünü görmeyecekler mi?

Artık açık ve net değil mi -siyasette olsun, ticarette olsun- cambazların cambazlığı?

Bekir COSKUN
Alt 13.08.2005, 18:33
unknown

Standard Cocuklari sever misiniz ?..

Türk Dünya dan genc Adam dostum Iznin ile:

<a href="redirect.jsp?url=http://www.atillaate.com/isyan.php" target="_blank">http://www.atillaate.com/isyan.php</a>
Alt 13.08.2005, 18:45
unknown

Standard B A S I T !.....

<a href="redirect.jsp?url=http://www.atillaate.com/basit.php" target="_blank">http://www.atillaate.com/basit.php</a>
Alt 13.08.2005, 18:52
unknown

Standard Müslüman AKP Sehitleri andi :o)

Allahuekber daglarinda Donarak Sehit olmaya Enver pasa tarafindan terkedilen sehitlerimiz..
HALAY CEKEREK ANILDIKTAN SONRA:

Bu Güne kadar sehit olanlar da Dansöz ( NEZ ) oynatarak anildi eceabat da..

Elazig )

Imam basbakan da televole yobazi cikti yaw )
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche