Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 11.07.2008, 17:36
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Daumen hoch Şehit cenazeleri yürekleri dağladı

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi’nde Irak sınırındaki Aktütün Karakolu’na cuma gecesi teröristlerin açtığı ateşle şehit olan 6 asker, memleketlerinde toprağa verildi.

Şehitler, son yolculuklarına şöyle uğurlandı:

TARSUS: 21 yaşındaki şehit Jandarma Er Yurdakul Alcan’ı, memleketi Mersin’in Tarsus İlçesi’nde yaklaşık 10 bin kişi son yolculuğuna uğurladı. Şehidin 70’inci Yıl Devlet Hastanesi’nden alınan cenazesi Ulu Cami’ye getirildi. Törende şehidin annesi 53 yaşındaki Nazlı Alcan ile baba 55 yaşındaki Duran Alcan güçlükle ayakta durabildi. Şehit Yurdakul Alcan, burada kılınan cenaze namazının ardından Tarsus Şehitliği’nde toprağa verildi.

Ailesi tören istemedi

ŞANLIURFA: Şehit Jandarma Er 21 yaşındaki Eyyüp Dağtekin için, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nde Kaymakamlık önünde yapılacak resmi tören, provokasyon ihbarı ve ailenin tören istemediğini bildirmesi üzerine iptal edildi. Bunun yerine resmi tören, Devlet Hastanesi morgunda yapıldı. Törene katılan Şanlıurfa İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Zafer Topsakal, şehit babası İbrahim Dağtekin’in elini öperek başsağlığı diledi. Daha sonra şehit Dağtekin, Yukarı Doruklu Köyü’ne toprağa verildi. Dağtekin’in tabutundaki bayrak bir yakını tarafından çıkarıldı ve saygı atışı yapılmadı. Köyde cenaze toprağa verilirken Dağtekin ailesinin isteği üzerine hiçbir askeri ve mülki yetkili bulunmadı. DTP Ceylanpınar İlçe Başkanı Ahmet Dağtekin, yeğeni şehit er Eyyüp Dağtekin’in toprağa verilmesi sırasında saygı atışı istemediklerini söyledi.

Şehit olacağım ağabey
/_np/5137/5555137.jpg
GAZİANTEP: 20 yaşındaki şehit Jandarma Er Emrah Şudut’un cenazesi, dün sabah Gaziantep’de 60’ıncı Yıl Mahallesi’ndeki evine getirildi. Oğlunun fotoğraflarını öperek avunmaya çalışan anne 46 yaşındaki Aliye Şudut, gözyaşlarına boğuldu. Şehidin cenaze namazı Ulu Cami’de kılındı. Yaklaşık 2 bin vatandaş sık sık, ’Hepimiz Mehmet’iz, PKK’ya yeteriz’ sloganları attı. Ağabey 22 yaşındaki Ali Şudut, kardeşinin görev yerinin Hakkari olduğunu öğrenince kendisine, "Ben şehit olacağım ağabey" dediğini söyledi. Şehidin cenazesi Yeşilkent Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bizi neden ayırdılar

ANTALYA: Şehit Jandarma Er Serhat Genç’in cenazesi Van’dan askeri uçakla önceki gece memleketi Antalya’ya getirildi. Genç’in askere gitmeden 15 gün önce nişanlandığı Ganimet Çot, "Bizi neden ayırdılar" diye ağıt yaktı. Muratpaşa Camisi’nde kılınan cenaze namazına, şehit erin ailesi, yakınları ve arkadaşlarının yanı sıra Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin de katıldı. Şehidin cenazesi, namazdan sonra bir süre omuzlarda taşındı ve ardından top arabasına konuldu. Bu sırada, vatandaşlar "Meclis’te PKK istemiyoruz" diye slogan attı. Şehit erin cenazesi, Uncalı Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.

8 ay önce evlenmişti

AFYONKARAHİSAR: 21 yaşındaki Jandarma Er Halil İbrahim Atasagun, memleketi Afyonkarahisar’ın Çobanlar İlçesi’nde 5 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Askere gitmeden 8 ay önce önünde düğününün yapıldığı baba evine getirilen Atasagun’un cenazesini gören annesi Hanife Atasagun, gözyaşlarına boğuldu. Ağabeyinin şehit olduğu gün erkek çocuk dünyaya getiren 20 yaşındaki Ayşe Çelik’e acı haber güçlükle verildi. Kadınların da saf tuttuğu cenaze namazı sonrası şehit toprağa verilirken, küçük kızkardeşi Aysel Atasagun da, Afyonkarahisar Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Bülent Aker’in yardımıyla abisinin üzerine toprak attı.

Angehängte Grafiken
Dateityp: jpg 5555115.jpg (17,4 KB, 2x aufgerufen)
Alt 28.11.2012, 22:37
OnMyOwn

Standard

Sehit haberlerine o kadar alistik ki artik..
Alt 29.11.2012, 16:05
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

das interessiert die türken nur marginal. hauptsache man ist selber nicht betroffen und ausserdem erwischt es eh nur arme schweine. man hat ja wichtiges im kopf. kreditschulden anhäufen. heiraten geld ausgeben und neuevschulden. da bleibt keine zeit für nebensächlichkeiten...
Alt 29.11.2012, 16:25
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Her nedense en cok savas isteyenlerin askerlik cagindaki cocuklari "ne hikmetse" cürük cikiyor. Yoksa Genc Osman gibi savaslardi alim Allah.. Kemal Sunal misali "mesela yani"..

Benimde bu askeriyeye inancim kalmadi artik. Zenginimiz bedel verir askerimiz fakirdendir...
Bir keresinde bundan bir kac hafta önce kosu yaparkan bir bir kac tane sokak köpegi ortalikta dolasiyordu ve iki tane tessettürlü bayan kacmaya basladilar. Ben onlara kacmayin, ani hareketler yapmayin ve köpeklerin gözlerinin icine bakmayin demistim, derken birisi geldi köpeklere yanasti ve onlari hizaya getirdi. Ben onun onlarin sahibi saniyordum ama degilmis.. Arkadas 23 yasinda Kastamonu'luymus burda üniverste okumaya gelmis ve 15 yasina kadar da köyde yasamis.. Konu askerlikten acildi askere gidecegini anlatmisti.. Ya doguya düsersen diye nabzini yoklamistim.. Hic bir sekilde korkmadan, o zaman doguya gideriz abi dedi.. Birden bu arkadasin kararli mertliginden ve asil durusundan duygulandim gözlerimden dolmustu ve nerdeyse tasmak üzere idi..
Kardes dedim sen öyle söylüyorsun ama ama Erdogan'nin cocuklari örnegin hepsi "cürük cikiyor" ya da o tayfanin cocuklari Ege kiyilarinda tatil yapiyorlar adini askerlik koyarak..

Dedi ki: Abi artik fakir Anadolu halkininin da gözleri aciliyor. Hayvan degil ya bunlar da insan, okumalari yazmlari olmasa bile televizyonda mi bakmiyorlar bunlar dedi ve ekledi. Bütün sehit cenazeleri ya gecekondulardan ya da fakir semtlerden kalkiyor dedi..

Benim Kürtler'le bir sorunum yok ama bozuk cark beni oraya onlari da daglara yönlendiriyor iste dedi.. Babasinin arabasinin arka caminda su söz yaziyor: O simdi BEDELSIZ! Anlayan anlar zaten..

O Erdogan'nin sarilip helallastim ve diger Erdogan'na da "rahmet" okudum. Birisi anasi Tenzile öldü diye dereler gibi göz yasi döküyor.. Ya o yirmilik Erdogan'nin anasi ne yapsin? O asker annesi insan degil mi? Tenzile oglu RTE can da Kastamonu'lu köy cocugu asker Erdogan'nin annesinin cani patlican mi?

TÜRK SILAHLI KUVVETLERI TITRE VE KENDINE DÖN VE EMANETLERININ BEKCISI OL! YOKSA ÖNCE EMANET KALMAZ SONRA SEN BITERSIN ARDINDAN DA TÜRKIYE DIYE BIR DEVLET'TE KALMAZ!
Alt 29.11.2012, 16:47
eme12

Standard

bir ülkeyi zayif düsürmek icin ellerinden gelenleri birileri yapiyor. oysa bu günki türkiye icin kürt,türk el ele verip savaslar sürüp bu hale getirdi. simdi ise kardes kardesi öldürüyor. buna kim seviniyor dersiniz?
Alt 29.11.2012, 16:49
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von platoni Beitrag anzeigen
askerligini bile yapmayan keMAL kivirdaroglu nun bu millete hayiri dokunamaz.

atatürkün partisi battikca batiyor.

kendine ceki düzen vermeden baskalarini elestiren chp ve yalakalari önce kendisini temizlesin
Bizde kisiler gecicidir ve kurumlar daimidir. AKP'de kurum diye bir sey yok ki, hersey tek adamlilik üzerine insaa edilmistir. Kanser hastasi Erdogan'nin 2 ile 4 senelik ömrü kaldi. Ondan sonra da zaten yaprak dökümü baslar cünkü AKP'de parti ici demokrasi diye birsey yok.. bir de bi bak bakiyim CHP'liler ve cocuklari mi daha cok askere gitmisler ya da AKP'liler mi? Hic arastirma elbette ki CHP'liler! AKP'liler askere maskere gitmezler! Bir ic savas olsa ödleri patlar ve hemen ülkücüleri "Kanonenfutter" yani kurban olarak secerler ve arkalarina saklanirlar.. Vatan, millet sevgisinin ne oldugunu cogu malesef bilmiyorlar...
Alt 29.11.2012, 17:36
eme12

Standard

tarihe bir bakinca hic de sasirtici olmuyor kimlerin pkk yi destekledigi ve nicin kürtlerle türkleri birbirine düsürmek istemeleri.
Alt 29.11.2012, 17:42
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von eme12 Beitrag anzeigen
tarihe bir bakinca hic de sasirtici olmuyor kimlerin pkk yi destekledigi ve nicin kürtlerle türkleri birbirine düsürmek istemeleri.
Evet bir de düsün bakiyim bu dis destekleyicilerlerin e$basbakani kendi müslüman lanse eden AKP'nin de basbakanidir..

Icimizdeki hainlere gelmeden önce basimizdaki hainleri alasagi etmek gerek!
Alt 29.11.2012, 23:04
CakaBeyy

Standard

Zitat:
Zitat von eme12 Beitrag anzeigen
tarihte dikkatimi ceken haclilar ve siyonistler ve iran var...

bizim is yerinde Sah ismail adinda birisi var...kendisi güya Kürtmüs ve Pkknin yaptiklarini destekledigini bir kac kere söyledi benim yanimda...
ama ilginc olan, bir de Safevi iran sah'i ' Sah ismail ' var...
bu Sah ismail'e karsi Kürtler savasmis...hemde bütün Kürt Beylikleri , yarisi falanda degil..
ve simdi bugün bakiyorsun, sah ismail gibi düsünen, ismini bile sah ismail koymus bir adam , Kürtlerin hakkini savunuyor ben Kürtüm diyor ve hep Türklerin aleyhine konusuyor..

oysa tarihteki sah ismail kürtlere karsi savasmis...
demek istedigim ' ne yazik ki kürtlerin icinde bilmedikleri düsmanlar, biz kürdüz diye yalan söyleyerek , Safevilerin, Sah ismailin ve Ermenilerin intikamini aliyorlar.. ' Türkleri ve Kürtleri birbirine düsürerek...

burada bazi arkadaslar o Türkmen falan diyor ama onlar Irka falan bakmaz arkadas...
bin kac sene önce olmus Halife meselesi yüzünden bize düsman olanlar niye Irk meselesiyle ilgilensin...onlar bu davayi sürdürmeye yardim eden her Irktan destek aliyor

onlar kim derseniz, Sianin bazi kollari ve ne yazik ki kandirdiklari bazi Aleviler...
ama biz onlarin oyununa gelmeyecegimiz icin, Alevilere hey saygili davranmaya , islerine karismamaya calisiyoruz...

ama Aleviler zaten bizim onlarla hic bir problemimiz olmadigini, Sünniler Alevilere hata yaptiklarinda, ayni sekilde karsi geldigimizi gördüklerinde anliyorlar...
Alt 30.11.2012, 12:12
xAurumx

Standard

Yasar nuri öztürk alevi mi peki? Önce siz dininizi örnek olacak sekilde yasayin, sonra baskalarina ögüt verin. Aslinda hic ögüt vermeyin daha iyi.
Antwort