Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 18.05.2007, 01:42
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Roman,iftira attmak saygimi?

Saygidan bahs ederken,sagisizlik yaptiginin farkina varamayacak kadar körsan sana ne demek gerekirse onu sen ara bul!
Ben nazimin yasantisindan bir paragraf aktardim,..Arkadasinin sözlerine dayanarak muhtemelen tövbe ettigini söylemem sence ona hakaretmi oludu!

saygidan bahs ederken büyük saygisizlik yaptigini umarim telafi edersin

Yazilarim asagida gir anlayana kadar oku!

Saygi saygi degerlere
Alt 18.05.2007, 01:49
Benutzerbild von xtamerx
xtamerx xtamerx ist offline
Neuer Benutzer

Standard ????

weiß zwar nicht was du meinst, aber wenn du meine rechtschreibfehler findest, kannst du die gerne behalten^^
Alt 18.05.2007, 01:54
Benutzerbild von xtamerx
xtamerx xtamerx ist offline
Neuer Benutzer

Standard stimmt

:-)
Alt 18.05.2007, 02:23
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Ben sana detayını bırakayım!

NAZIM HİKMET CAMİDE!

Mesaj Panosu -&gt Serbest Kürsü
« Önceki konu :: Sonraki konu »
Yazar Mesaj
Sude
Aktif Üye

İletiler: 210

Tarih: Pts Ağu 07, 2006 9:43 pm İleti konusu: NAZIM HİKMET CAMİDE!

--------------------------------------------------------------------------------

Nazım Hikmet (1902-1963) hayatı boyunca komünist ideoloji peşinde koşturarak zikzaklar içinde geçen bir ömür sürmüştür. Ömrünün son yıllarına doğru arkadaşı Mustafa Mehmed"e arayış içinde ve pişmanlık dolu olduğunu ifade etmiştir.Mustafa Mehmed onunla Romanya"daki beraberlikleriyle alakalı şunları anlatır:

"1960"lardan önceydi. Nazım Romanya"nın davetlisi olarak Bükreş"e gelmişti.İsteği üzerine Bilimler Akademisi"nden beni buldular.Kaldığı otele gittim. Açık radyosundan Türkiye"yi dinliyordu. Sohbet sırasında saatine bakarak bana "Bu gece Kadir Gecesi!" dedi ve benden kendisini Türkler"in biraraya geldikleri camiye götürmemi istedi. Ben o gecenin Kadir Gecesi olduğunun farkında değildim. Bir an tereddüt ettim. Ama Nazım"ın ricası Romanya"da bir emirdi.Rus eşi Vera, ben ve Nazım taksiyle caminin bulunduğu semte yöneldik. Arabayı rica ve minnetle caminin bulunduğu parka sokabildik. Camiye girdiğimizde Türkler meevlid okuyorlardı. Nazım mevlidi dinlerken coştu ve cemaate hitaben bir konuşma yaptı.Konuşmasında "Ben komünistim ama sizin burada biraraya gelmeniz beni çok duygulandırdı!" dedi. O sıralarda kalp yetmezliğinden muzdarip olduğundan heyecanlanmasından endişelendim. Cidden de endişelerim yerindeydi. Konuşmasından sonra kendisini kriz yokladı. Eşi Vera"yla ben Nazım"ı dışarıdaki banklardan birinin üzerine yatırdık. Vera yanında bulundurduğu ilaçlardan verdi ve daha sonra koluna girerek güç bela taksiye bindirdik. Ben Nazım"ın Romanya"da camiye gittiğini şimdiye kadar saklı tuttum.İşte ilk defa anlatıyorum!"

Genç Beyin/İlknur Boydak

Başa dön

blackeagle
Üye

İletiler: 79

Tarih: Pts Ağu 07, 2006 9:57 pm İleti konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

Allah hidayet istedigi zaman bu nemrutta olsa firavun da fark etmez... ama Allah istemezse de bakan gözler gerçegi görmezler ...
yüce Allah buyurmaktadır;

Hamd, ancak Allah içindir. O"na hamdeder, O"ndan yardım ve mağfiret dileriz. Nefislerimizin şerrinden, amellerimizin kötülüğünden O"na sığınırız. Allah kimi hidayete erdirirse onu saptıracak yoktur, kimi de saptırırsa onu hidayete erdirecek yoktur. Allah"tan başka ilah olmadığına şehadet ederim. O, tektir ve ortağı yoktur. Ve şehadet ederim ki, Muhammed O"nun kulu ve Rasülü"dür. "Ey iman edenler! Allah"tan sakınılması gerektiği şekilde sakının ve ancak müslüman olarak ölün." (Al-i îmran: 102)

ne diyelim inşallah İman edip kurtulmuştur...[/color]

Başa dön

Sude
Aktif Üye

İletiler: 210

Tarih: Pts Ağu 07, 2006 10:34 pm İleti konusu:

Amin...

Blackeagle demiş ki:

Allah hidayet istedigi zaman bu nemrutta olsa firavun da fark etmez... ama Allah istemezse de bakan gözler gerçegi görmezler ...
yüce Allah buyurmaktadır;

Hamd, ancak Allah içindir. O"na hamdeder, O"ndan yardım ve mağfiret dileriz. Nefislerimizin şerrinden, amellerimizin kötülüğünden O"na sığınırız. Allah kimi hidayete erdirirse onu saptıracak yoktur, kimi de saptırırsa onu hidayete erdirecek yoktur. Allah"tan başka ilah olmadığına şehadet ederim. O, tektir ve ortağı yoktur. Ve şehadet ederim ki, Muhammed O"nun kulu ve Rasülü"dür. "Ey iman edenler! Allah"tan sakınılması gerektiği şekilde sakının ve ancak müslüman olarak ölün." (Al-i îmran: 102)

Bunun için değilmi ki Kureyş Resulullah"ın mucizelerine bizzat tanık olduğu halde iman etmedi.

Allahu Teala, "İşte bilmeyenlerin(hakkı tanımayanların) kalplerini Allah böylece mühürler." buyurur.
er-Rum,30/58-59
l

Başa dön

yigunes
Üst Yönetici

İletiler: 2140
Tarih: Sal Ağu 08, 2006 2:52 am İleti konusu:

Nazım Hikmet örneği sanırım bize çok şeyler öğretecek mahiyette..

Kardeşlerimizin dediklerine katılıyor ve ifade edilenlere yeni bir yorum katmak istiyorum.
Burada çıkaracağımız başka bir ders de insanlardan asla ümidimizi kesmememizdir. Zira, Nazım Hikmet"in yaşantısı ve tolumdaki konumu belliydi, ki zaten kendisi de bunu ifade ediyordu.
Eğer biz "Falanca kominist, filanca ateist, öbürü yahudi, diğeri hristiyan, bunlardan adam olmaz, müslüman hiç olmaz!" der ve onlar hakkında iman noktsında kesin hüküm koyarsak Allah muhafaza vebal altına bile girebiliriz.
Efendimiz (sav) bile, müşrikleri son nefeslerine kadar dine davet ediyor ve onlar hakkında hiç ye"se düşmüyordu, kendilerine Allah (cc)"ın "Kendini harap etme!" ikazı gelmesine rağmen.. O (sav), hiç yılmıyor ve hep ümitvar duruyordu.
"Göz ibret, ağız Hakk"a tercüman olmak, kulak O"ndan gelenleri duymak ve beden O"nun karşısında kulluğa durmak içindir. Azalarını yaratılış gayesi istikametinde kullanmayanlar hayatlarını israf etmiş olurlar.
Alt 18.05.2007, 10:07
Benutzerbild von voli
voli voli ist offline
Neuer Benutzer

Standard hehehehe....

die realität ist das ich mich vertippt hatte, darum ist eine Zeile höher der Beitrag mit Inhalt...
cheers
Alt 18.05.2007, 10:12
unknown

Standard Ben sizden zaten cevap beklemiyki !

Ulan dangalak, ben sizin gibi yobazlardan zaten cevap beklemiyorumki !

Ben sizin ne bok oldugunzu forumda acikliyorum ve genc beyinlerin sizin gibi dinci sahtekarlara kanmasina engel olmak istiyorum, genc beyinleri zehirlemenize engel olmak istiyorum !

Sizin gibi dinci mallar ne olmus ne gitmis umrumda degil ! :-))

Dinci yobaz sahtekarlarin cani cehenneme !
Alt 18.05.2007, 10:17
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard roman kafasinca roman yaziyorsun..

vaybe:-) sen herbaktigin yerde 1insanOl görüyorsun demek:-)...Yoksa C.A yoldasini zordan kurtarmak icin konuyu saptirmanmi gerekti...

1)ben O yaziyi senin kopyaladigin yerden almadim

2) Orda hakaret edenlerle bana nasil bir baglanti kurbildin? sen yoksa romanlarin ermislerindenmisin.

ben iddia edip diyorum ki; yer yüzününde en saygisiz Müslüman bile dinsizlerin en saygilisindan daha saygili ve saygi degerdir...
-Baksimdi capulcu cocuk bana hm hakaret ettin hemde halen özür dileyecegine kendine kilif ariyorsun..kargaya ot koyuna le$ vermek adalet olmaz,tersini yapmak adalettir.Bende sana le$ veriyor onlarla yetin, saygi sevgi gibi ütün degerleri birak saygi degerlere diyorum!

yaziyi aldigim forum

Ateizmin Sonu
Ana Sayfa
Kurallar
Yardım
Arama
Üyeler
Takvim
Sayfalar

Sadece bu forumda ara?
Gelişmiş Arama Seçenekeleri
[X]
Yardımcım
Lütfen Bekleyiniz... Lütfen Bekleyiniz...
X Site Mesajı
(Mesaj iki dakika içersinde otomatik olarak kapanacaktır)
Giriş Kayıt Ol
Ateizmin Sonu - Ateizm İle Alakalı Dini Sohbetler &gt Din & Ateizm &gt Din ve Ateizm

Reply to this topicStart new topic
&gt Nazım Hikmet, Camiiye gider

Ayarlar V
V Başlığa Abone Ol
V Bu başlığı e-posta ile gönder
V Başlığı Yazdır
V Başlığı İndir
V Bu bölüme abone ol
Gösterim şekli
V Değiştir: Dışsal
V Normal
V Değiştir: Doğrusal+
Ahmet7
Üye Profili
Mesajlarını bul

mesaj May 13 2007, 10:45 PM
İleti #1

Moderasyon Ekibi

Grup: Uygulayıcı
Nereden: ÜYE
Üye No: 24

Nazım Hikmet (1902-1963) hayatı boyunca komünist ideoloji peşinde koşturarak zikzaklar içinde geçen bir ömür sürmüştür. Ömrünün son yıllarına doğru arkadaşı Mustafa Mehmed"e arayış içinde ve pişmanlık dolu olduğunu ifade etmiştir.Mustafa Mehmed onunla Romanya"daki beraberlikleriyle alakalı şunları anlatır:

"1960"lardan önceydi. Nazım Romanya"nın davetlisi olarak Bükreş"e gelmişti.İsteği üzerine Bilimler Akademisi"nden beni buldular.Kaldığı otele gittim. Açık radyosundan Türkiye"yi dinliyordu. Sohbet sırasında saatine bakarak bana "Bu gece Kadir Gecesi!" dedi ve benden kendisini Türkler"in biraraya geldikleri camiye götürmemi istedi. Ben o gecenin Kadir Gecesi olduğunun farkında değildim. Bir an tereddüt ettim. Ama Nazım"ın ricası Romanya"da bir emirdi.Rus eşi Vera, ben ve Nazım taksiyle caminin bulunduğu semte yöneldik. Arabayı rica ve minnetle caminin bulunduğu parka sokabildik. Camiye girdiğimizde Türkler meevlid okuyorlardı. Nazım mevlidi dinlerken coştu ve cemaate hitaben bir konuşma yaptı.Konuşmasında "Ben komünistim ama sizin burada biraraya gelmeniz beni çok duygulandırdı!" dedi. O sıralarda kalp yetmezliğinden muzdarip olduğundan heyecanlanmasından endişelendim. Cidden de endişelerim yerindeydi. Konuşmasından sonra kendisini kriz yokladı. Eşi Vera"yla ben Nazım"ı dışarıdaki banklardan birinin üzerine yatırdık. Vera yanında bulundurduğu ilaçlardan verdi ve daha sonra koluna girerek güç bela taksiye bindirdik. Ben Nazım"ın Romanya"da camiye gittiğini şimdiye kadar saklı tuttum.İşte ilk defa anlatıyorum!"

Genç Beyin/İlknur Boydak

--------------------
BİR MİLLET DİL ,DİN, YAŞAYIŞ BİÇİMİ, KILIK KIYAFET OLARAK
BAŞKA MİLLETLERE ÖZENİRSE O MİLLETİN KÖLESİ OLUR
Alt 18.05.2007, 11:03
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard CyberAngel

resmen artik küfür ediyorsun! Sen de haddini bilmen lazim.

Asagida diger bazi arkadaslarin da yazdigi gibi, yazilarinin bircogunda bende kendi düsüncelerimi buluyordum. Yanliz ilk yazilarina karsin, son buraya post ettiklerinin arasinda gitgide acik secik küfürler yer aliyor.

Ben de buna kesin karsiyim. Ve böyle kisilerle bende yazismak ve muhatap olmak istemiyorum!
Alt 18.05.2007, 11:51
eniskaya

Standard IGNORE !!!! o.T.

ohne Text
Alt 18.05.2007, 14:05
unknown

Standard ne yazikki yine support´umuz uyuyor...

uyanin arkadaslar..

bunlari bize birakmaniza luzum yok..
cözüm sizdedir.. talep bizden ))
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche