Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 15.05.2007, 20:58
eniskaya

Standard BU düsmnalik niyeeeeeeki ??? tuhaf

Du MUSST IRGENDETWAS ERLEBT HABEN ummmm so verfeindet mit den Mesnchen zu sein...

Islamla demiyorum insanlikla diyorum.... cünkü klasik anlamdaki Islami bende red ediyorum, ama hakarette bulunmuyorum.....

Kesinlikle bir travma yasamissindir ki, bu kadar DINLERE catiyorsun....

Kaldiki herkangi bir VIZYONUNDA yok, nur FEINDSEELIGKEIT.... und ich kann mir nicht vorstellen, das du ein 100% ausgeglichener MENSCH bist..... UNMÖGLICH... auch dein Gott kann das nicht glauben
Alt 15.05.2007, 21:02
eniskaya

Standard Daaaaaas reicht nicht

gesunder Menscheverstand gleicht GOTTESGLAUBE niemals aus.....

Den Gottesglaube ist für die UNERKLÄRLICHE vorgesehen... und da du ein Mensch bist braucht dein Geist ein AUSGLEICH für das unerklärliche... und daaaaa fängt Religion an....

Zwar sind alle Religionen eien FIKTIVE ERFINDUNG... legen aber in deren Fundament, Freundlichkeit und Wohlwollen zugrunde.... und genau diese Teologie ist was wertvolles...

Du alleine könntest sicher nicht, Gesetze formulieren, die alle akzeptieren würden
Alt 15.05.2007, 21:18
eniskaya

Standard Ben ilk önce Türküm cooook daha sonra Mü

slümanim diyebilirim....

Cünkü

"DEVLETI OLMAYANIN, HÜRRIYETIN OLMAZZZZZ
HÜRRIYETI OLMAYANIN DINI OLMAZ"

Zaman gelir seni ne ALLAH KELIMESI NE MUHAMMED KELIMESI NE ISA KELIMESI kurtarir.......... ancak bir Askeri sistemin varsa, calisan Bir MECLISIN vrsa..... iste o zaman yasama imkani blursun....

Yoksa Ibadetle DÜNYEVI HAYAT ICIN gökten para yagmaz... hic bir sey olmazzz

Dünyevi yasam ile AHIRET YASAMINI karistimrisisiniz... karman corban etmissiniz.... tabi bunlar bana göre......

Sabah aksam burada ALLAHIN JANDARMALIGINI, yada ALLAHIN DÜSMANLIGINI yapiyorsunuz.....

Ne gecti elinize, ne yapabildiniz veya ne yapabilirisiniz.... birisi Allah var diyor digeri yok diyor.... ZATEN IKISIDE TEZLERINI ISBAT EDEMEZLERKIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

O yüzden wozu das ganze, bitte etwas mehr RESPEKT und LOGISCHES denken...

DIN insanin kendi icinde yasana bir olaydir... BASKALRINA DAYATILMAZ....
Yok efendim Allah öyle söyledi.... yahu yanindamiydin, Asker arkadasinmi, yoksa sana JANDARMAM olmu dedi..........

ALLAHIN DINIDE YOKTUR, ALLAH MÜSLÜMANDA FALANDA DEGILDIR.... bakin bunun farkinda degilsiniz yada insanlarin 100 de 99 degildir...
Gidin Camiye orqada bagirin, Allahin DINI yoktur, bak bir ton sopa yemiyormusunuz.....

O yüzden birakin Allahin Jandarmaligini yapmayi veee herkes kendi icinde DININI yasamayi kabullensin denesin ÖGRENSIN....

Yok öyle DIN dayatmasiiiiii

BU MADDE BIRRRRRR
--------------------------

MAdee ikiye gelince.... biz ilk önce Türk Vatandasiyiz, Cuzmhuriyetciyiz, cünkü ORTAGIZ, ortaklikla bir devlet mekanizmasi kzrduk.... GÖKTEN GELMEDI.... MECLIS KARARIYLA, yani ORTAKLIKLA kuruldu.....

Meclis karari olmadan Mustafa Kemal da bir sey yapamazdi, Tahmet büyük dedem ve onun gibiler savasa gitmeseydi, Mustafa Kemal"de bir halt edemezdi.... biz onu ÜSTADLIGIYLA seviyor ve aniyoruz, ruhu saad olsun.... !!

GELELIM MADDE ÜCE
------------------

Benim hayati TECRÜBEM sunu gösteriyor....

EN TEHLIKLEI DIN ISE, "DINSIZLIKTIR"

Eger birisi DINSIZLIGI tercih edip, sabah aksam olsun ISLAM DININE olsun HIRISTIYANLIGA yada EVRENSEL TEOLOJIYE laf atiyorsa.....

ISTE DÜNYADA O KISILERDEN DAHA sakat insan yoktur.....
DINSIZLIK EN TEHLIKELI DINDIR......

-----------------------------------------

Bakin arkadaslar, Allahin varligi SÜPHESIZDIR, SÜPHELI olsan ise, DINLERDIR.....

Allah inanci ebediyen insanlarda var olacaktir, iste o insanci red eden ise, kesinlikle ANORMAL birisidir, ve anormal birisindende hersey beklenir.....

O yüzden KENDI DOGRULARINI YASAYIN..... ve BASKALARINA SAYGI DUYAMAYI ÖGRENIN..... cünkü basklarinin sizin en ALlahiniza ne DININIZE nede paraniza muhtactir.....

SADECE DOSTLUGA MUHTACTIR INSANOGLU baska hic bir seyeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Alt 15.05.2007, 21:23
eniskaya

Standard ÜBrigend senin dualarinda duyulmuyor

Auch duuu kannst nichts ändern geschweige den BEWEGEN......

Mit Feindseeligkeiten erreichts du absolut nichts... oftmals fürt sowas in VEREINSAMUNG... und das ist eine NATURKONSTANTE
Alt 15.05.2007, 21:40
unknown

Standard o.T.

Diese zwei Nicks, die Du kürzlich ständig angegriffen hast (cumbaba?, ACatli?), weil sie ausfällig geworden sind, wurden zwar gesperrt, aber C.A. "beschimpft weiterhin fröhlich sämtliche Muslime der Weltbevölkerung.
Absolut JEDER darf zwar seine Ansicht äußern, aber bei derart provokativen Beschimpfungen, vor allem(!) was dieses Thema der Religion, betrifft, sollte C.A. schon längst gesperrt worden sein.
Es geht ihm - sehr wohlgemerkt - nicht in erster Linie der Äußerung seiner Ansicht.

Na, ja, da Dich diese Abart seines Niveaus anscheinend "weniger zu stören scheint, als die der *Religiösen* in diesem Forum, hab´ich mal die Sperrung von C.A. beantragt.

Das halte ich nur für angemessen, da wenn schon, dann bitte alle, die es lieben zu Fluchen.
Alt 15.05.2007, 22:17
Benutzerbild von voli
voli voli ist offline
Neuer Benutzer

Standard .....

es gibt auch augenblicke da kann dich nur eine leiter oder irgendein anderer gegenstand retten!!! ein Land oder eine nationalität ist nur mittel zum zweck!!! der zweck ist das leben,überleben oder besser leben...eine identifikation die die kräfte bündelt aber immer nur mit dem ziel das leben des individuums zu nutzen...ich finde das irgendwie krank zu sagen ...ich bin erst ein türke und dann irgendwas anderes....der mensch hat viele fasetten und immer wenn eine die absolute dominaz hat kommt meistens scheisse bei raus....der eine mordet im türkenwahn und der andere ist im gotteswahn und mordet....al birini vur ötekisine
cheers
Alt 15.05.2007, 22:28
eniskaya

Standard Philosophisch gesehen hast du recht

REALISTISCH GSEHEN, liegst du MEILENWEIT daneben.....

Glaubst du wirklich, das du ohne eine Staatsangehörigkeit in dieser AKTUELLEN GEGENWÄRTIGEN Welt, die anderen Nationen einen Dreck um deine Philosophisch MENSCHLICHEN ZÜGEN geben...

Beispiel... was würde Busch dazu sagen oder Angela oder gar Sharkozy.... oder Koceryan ????

Glaubst du, mit deine Anscihten Ohne ein FUNKTIONIERENDES Staatswesen, solides Streitmacht, kannst du überleben ???????????
Zumindest dich selber schützen....

IM Philosophischen Sinne hast du recht.... Realität sieht anders aus.....
Alt 15.05.2007, 23:41
Benutzerbild von rhizome
rhizome rhizome ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard aynen!

bende aynen senin gibi cok sasiriyorum, eniskaya.
cyberangel kardesimizi acaba kim bu kadar incitmis?
tabii ki müslümanlik adina cok kötü cinayeter (terör etc) isleniyor - ama bu tür siddet tüm monoteist dinleri (hristiyanligin, museviligin) belirleten bir özelliktir. Tarihi bilen hristiyanlarin ortacagda Hacli Seref (Kreuzzug) namina yüzbinlerce insan öldürdüktlerini hatirlar.

ne yazik ki müslüman toplumlari hümanism ve aydinlatma cagini bu güne kadar prensip olarak tamamen kapsamamistir.
ama ben ümidimi henüz kirmamissim.
Alt 16.05.2007, 00:09
unknown

Standard Entel Dantel takilacigim diye sacmalamis

Sen kendine entel tandel süsü verecegim diye ne komik duruma düstügünü bile fark edemiyorsun ! :-))

Simdiye kadar din adina kac milyon insan öldü biliyormusun !?
islam nasil yayildi !?
Türkler nasil zorbalikla, yani 150 sene savas zorbaligin sonucu islami kabul etmek zorunda kaldilar biliyormusun !?
Hala günümüzde din icin onca insan ölüyor !

Ama dinsiz insanlar, dinsiz olun diye kimyeyi öldürmedi !

Madem allah diye bir tanri var ciksin ortaya göstersin kendini din adina savaslarda kavgalarda aninda durur !
Yok, sizin tanriniz azicik piskopatsa o baska !
Ben tanri olsam insanlarin birbirini din icin öldürmesine öylesine seyirci kalmazdim !
Vicdanim elvermezdi !

Dinsizler sizin gibi benim dinim allahim bunu emir ediyor diye ayrimcilik yapmiyorlar, insanlari düsman olarak görmüyorlar, vs. vs.
Sirf kuranda yahudiler ve hiristiyanlar lanetlendi diye yahudi ve hiristiyanlara karsi kin ve nefret besliyorsunuz !
Hayatinizda kac tane yahudi ile samimiliyiniz sohbetiniz oldu !?
Madem müslümansiniz ne diye allahin lanetledigi hiristiyan ve yahudilere avrupada hizmet usaklik ediyorsunuz !?
Para icin degermi allaha isyan etmek kurani inkar etmek !?
Yahudilere, hiristiyanlara, islami red edenlere kafir dersiniz, ama aslinda en adi kafirler siz bizzat müslümanlarsiniz !
Madem allah emir etmis, kuranda bile yaziyor, gidin dinkardeslerinize hizmet edin !
Simdi yine ekmek edebiyati cekmeyin !
Türkiyede kimse acligindan ölmüyor !
Siz lüksü ve eurolari islama ve allaha karsi tercih ediyorsunuz !
Yani sizin dininiz islam degil menfeat !
Sonrada cikipda dinimi yasayacagim diye adilik yapip toplumu huzur ediyorsunuz !

Eger sizin yalan yanlis dininiz toplum huzurunu bozuyorsa, insanlara ve topluma zarar veriyorsa elbetde o insanlarda o dine karsi tepkilerini koyacaklar ! ;-)

Mesela, basörtüsü diye diye basörtüsünü yasaklattirdilar !
Yoksa gercekden basörtüsüyle okumak isteyenlere bundan 10 sene evveline kadar hic kimse birsey demiyordu !
Taaaki dinci sahtekarlar erbakanlar, tayyipler, abdus güller basörtüsü tiyatrosunu uygulayana kadar !
Her cuma namazindan sonra sokaklara dökülenler son 4.5 senedir neden sokaklara cikmiyorlar !?
Basörtüsü yasagi hala gündemde !
Türkiye Cumhuriyetini Avrupa Insan Haklari Mahkemesine sikayet eden abdus gülün azgin esi, akp ikdidar ve kocasi basbakan olunca ne diye sikayetini geri cekti !?
Kizi simdi perukla okula gidiyormus !? :-))
Herkesede perukla gidin diye tavsiyede bulunuyorlar !
Madem bastan perukla okula gideceklerdi, ne diye toplumu basörtüsü tiyatrosuyla huzursuz ettiler !?
Ne diye gercekden basörtüsüyle okumak istyenlerin istikbalini kararttilar !?

Cahil insanlarin yönlendirmenin en kolay yolu dindir ! Türkiyede bu cahil insanlarin sayilarinin baya yüksek oldugunu akp ikdidarindan görüyoruz !

Demekki din topluma zarar veriyormus !
Alt 16.05.2007, 00:15
unknown

Standard Sizin gibi acizler dua eder !

Ben umudumu kendime baglarim, kimi salak looserler gibi allaha ona buna dua etmem ! :-))

Siz sanki dua ediyorsunuzda ne oluyor !? :-))

Bak filistinde, irakda, afganistanda dinkardesleriniz eziliyor !
Onlar icinde dua ediyormusunuz !?
Sanmiyorum !
Etmis olsaydiniz belki allah sizi duyar dinkardeslerinizi azda olsa rahata kavusturdu ! :-))

Sizin dualarinizi öylesine kabul etmiski sizi kuranda lanetledigi, size öldürün diye emir ettigi yahudilere ve hiristiyanlara hizmet usaklik etmenizi saglamis ! :-))

hahahahahahahahahahahahahahahahahahaaaaa :-))
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche