Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Lifestyle

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 27.06.2014, 21:37
Caka_Bey

Standard Daha eski bir zamanda, tarihte mi yasamak isterdiniz yada bu zamandan memnunmusunuz?

Daha eski bir zamanda, tarihte mi yasamak isterdiniz yada bu zamandan memnunmusunuz?
Alt 08.07.2014, 21:48
Ask_Sehidi

Standard

Istemezmiydim hic, bir elimde kilinc, bir elimde baglamam. Atin üstünde, kimi zaman Köroglu'nun Ayvaz'inin yaninda, Bolu daglarinda.Karaburun'da Seyh Bedrettin'in yaninda olmak isterdim. Kimi zaman Anafartalar'da Mustafa Kemal'in yaninda, O daha henüz Atatürk olmadan önce. Kimi zaman 1912'de Balkan savaslarinda Selanik cehpesinde olmak isterdim ve Arnavut asilli Hasan Tahsin pasanin kafasina bi tüfek dolusu mermi sikmak isterdim. Ki Selanik'i bir kursun sikmadan Yunanlilara teslim etmisti. Sonrasi malum. Yunanlilar gene katliam yapmislardi, yani bir faydasi olmamisti..
Kerbela'da sayisi onbinlerce olan Yezit'in ordusuna karsi 72 kisilik Ehl-i Beyt'in yaninda sehadet serbetini icmek isterdim...

Düsman geldi tabur tabur dizildi
Anlimiza kara yazi yazildi
Tüfek icaat oldu mertlik bozuldu
Egri kilinc kininda paslanmalidir...

Tüfegin icaatindan önce yasamak isterdim..

Günümüzün devrinde evler daha büyük ama icinde daha az insan yasiyor. Teknoloji imkanlari daha fazla ama insanlara daha az bir birileri ile iletisime geciyorlar. Sehirler daha büyük ama kimse kimseye selam vermiyor.. Haa güzel yanlari yok mu var, var mutlaka! Ama sorun o degildi degil mi caka bey?

Zitat:
Zitat von Caka_Bey Beitrag anzeigen
Daha eski bir zamanda, tarihte mi yasamak isterdiniz yada bu zamandan memnunmusunuz?

Geändert von Ask_Sehidi (08.07.2014 um 22:00 Uhr).
Alt 29.07.2014, 15:30
Benutzerbild von Calikusu81
Calikusu81 Calikusu81 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Yesilcam döneminde yasamak isterdim. Kadinlarin kadin, erkeklerin erkek gibi oldugu dönemlerde.

http://www.youtube.com/watch?v=u5KlM5sbKDM

Geändert von Calikusu81 (29.07.2014 um 15:34 Uhr).
Antwort