Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 02.05.2007, 23:11
unknown

Standard na ja

Pentagonun kabul etmedigi birinin Türkiyede Genelkurmay baskani olamadigini biliyorsun herhalde????
Alt 02.05.2007, 23:13
Benutzerbild von turgayatacan
turgayatacan turgayatacan ist offline
Neuer Benutzer

Standard yeni secimlerde INADINA AKP

CHP DYP ANAP sandikta gömme kampanyasina katilin !!!
Alt 02.05.2007, 23:17
unknown

Standard !!

DYP ve ANAPin gömülecekelri kesin.Adamlar bu son günlerdeki hareketlerini yaparken, secmenlerinin büyük cogunlugunun muhafazakar kesimden geldigini bilmiyorlar gibi davrandilar.

CHP yi ise ben artik demokratik bir parti olarak görmüyorum.Darbenin arkasina saklanip demokrat olunmaz.Simdide hortumcu cem uzan ile ittifak konusuluyor.Yakisir.CHP ye oy verenin aklina sasarim ben
Alt 02.05.2007, 23:32
unknown

Standard hahahaha

1,5 senin gibi dinsizlerin oranidir..yanlisin var atesit hanimefendi
Alt 03.05.2007, 00:13
unknown

Standard akp diyor, ben demiyorum !

Bu iddiayi ben demiyorum, akp diyor !
Iste akp`nin aciklamasi !

Başbakan Yardımcısı Mehömet Ali Şahin’in başörtüsü yasağı sorunu türk halkının sadece %1.5’unun gündemindedir dedi.

Ben sizin gibi isgembeden sallamiyorum ! ;-)
Alt 03.05.2007, 00:45
unknown

Standard arap kopyasimisin yoksa kürtcümü !?

Akli basinda bir Türk akp`ye oy vermez !

Ya arap kopyalari yada kürtcüler akp`ye oy verir !

Türküm demek yerine, "Türkiyeliyim" "Esim arap ben gürcüyüm" demeyi tercih eden tayyipe oy verenlerin Türk olmasi mümkün degil !

akp`ye oy verenler zaten müslüman olamaz !
Cünki basörtüsünü yasaklattiranlar zaten bizzat kendileri !
Bundan 10 sene evveline kadar türkiyede basörtüsü yasagi diye birsey yoktu !
Taaaaki bu dinci politikacilar basörtüsü tiyatrosuna baslayana kadar !
akp ikdidar olmadan her cuma namazindan sonra ellerinde yesil bayraklarla sokaklara dökülüyorlardi !
Basörtüsü yasagi simdide var !
Niye kimse sokaga dökülmüyor !? Cumhurbaskanligina aday abdullah gülün esi Türkiyeyi AIHMe sikayet etmisdi, akp ikdidar kocasi basbakan secilince sikayetini geri cekti !
Kocasi basbakan secilince niye basörtüsü yasagini kaldirmadilar !
ABnin her dedigi yasayi degistiriyorlarda niye secmenlerine verdikleri namussözünü yerine getirmiyorlar !?
Bak basörtüsü yasagi ile konuda simdi ne diyorlar:
Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in "başörtüsü yasağı sorunu türk halkının sadece %1.5’unun gündemindedir" dedi.

Müslümanlarin degerlerini politik malzeme yaparak müslümana zarar verenlerin müslüman olmasi mümkünmü !? :-))

akp`nin basta gelenleri zaten haramzade !
Servetlerini bir türlü aciklayamiyorlar ! :-))
Hani dokunulmazliklari kaldiracaklardi !? :-))

Iste liderleriniz ve siz busunuz !
Türkiye düsmanlari, Cumhuriyet düsmanlari, Atatürk düsmanlari, Türk düsmanlari, haramzade islam ve müslüman düsmanlari ! :-))
Alt 03.05.2007, 01:03
unknown

Standard Abdullah Gül"ü nasıl bilirsiniz ?

Ulusuma şunu öğütlerim ki; bağrında yetiştirerek başının üstüne dek çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz mayayı çok iyi incelemeye dikkat etmekten hiçbir zaman geri kalmasın !!

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Abdullah Gül"ün nerede, ne zaman doğduğu, hangi okulları bitirdiği beni ilgilendirmiyor. Ben bir vatandaş olarak, düşünmesini bilen ve düşündüklerini açık ve net bir şekilde ifade etme hakkına sahip bir birey olarak Abdullah Gül"ü nasıl bildiğimi anlatacağım. Hep hocalar mı soracak merhumu veya merhumeyi nasıl bilirsiniz diye. Bu seferde ben kendimle baş başa kaldım ve sordum. Abdullah Gül"ü nasıl bilirsin diye. Bakalım ben Gül"ü nasıl biliyormuşum.

Abdullah Gül Dışişleri Bakanlığından sonra gözüne Cumhurbaşkanlığına dikti. Erdoğan"ı kimse Cumhurbaşkanı olarak görmek istemiyordu. Düşündüler taşındılar kimi aday gösterelim dediler ve büyük ikramiye Gül"e çıktı. Gül nasıl olsa alışkındı bir süre görev yaptıktan sonra istifa edip yerini Erdoğan"a bırakmaya. Cumhurbaşkanı seçilir, bir süre devam eder sonra koltuğu Tayyip abisine bırakır ve kenara çekilirdi.
Erdoğan da Emine hanımla birlikte Çankaya da elini kolunu sallayarak dolaşırdı. Abdullah Gül gibi bir Dışişleri bakanı, Recep Tayyip gibi bir Başbakan olduğu sürece başka düşman aramaya gerek yok.

Erdoğan"ın bu kadar yüzsüz olabileceği kimsenin aklına gelmezdi sanırım. Türk milletinin gösterdiği tepkiye rağmen Abdullah Gül" ü Cumhurbaşkanı adayı seçti. Aklı sıra adam sende muamelesi uyguladı. Aslına bakarsanız Erdoğan ile Gül arasında ne zihniyet ne de misyon açısından hiçbir fark yok tepkimiz bu yüzden. Bu zihniyet, gördüğü rüyanın etkisiyle Çankaya"yı ele geçirerek Türkiye Cumhuriyetinde Faşist diye niteleyebileceğimiz yeni bir rejim kurmak istiyor. Kayıtlı seçmenlerin sadece yüzde 25inin desteğiyle meclisin yüzde 70ini gasp eden AKP ilk günden itibaren gayri meşru ve emperyalist uşağı bir iktidar kurmuştur. Uşaklığı da başarıyla yürütmüş, Türk Milletinin onur ve haysiyetini ayaklar altına almış, Türkiye"yi beş para etmez bir peşmerge" nin tehdit dolu söylemlerine muhatap etmiştir.

Bu iktidar sayesinde Türkiye son 4 yılda tamamen parçalanma ve işgal edilme tehlikesiyle karşılaşmıştır. AKP iktidarı 84 yıllık Cumhuriyetin temellerini 4 yıl içinde dinamitlemiştir. Türkiye"nin bağımsızlığı .bütünlüğü Atatürk İlkeleri ve devrimleri, Cumhuriyet rejimi hiçbir dönem bugünkü kadar saldırıya uğramadı. Peki Abdullah Gül bu dönem ne yaptı? Abdullah Gül bazılarının iddia ettiği gibi "uzlaşma" ve "hoşgörü" temsilcisi mi idi . Hayır Tam tersine gençliğinden itibaren şeriatçı militandır. Cumhuriyet düşmanıdır. Bu adam çocukluğundan itibaren Milli Görüşü savunmaktadır.
Kendisi aynı zamanda İBD-C terör örgütünün fikir rehberliğini yapan Necip Fazılın Büyük Doğu Gençliği hareketinin de üyesidir. Abdullah Gül Refah Partisinin kapatılmasının en büyük nedenlerinden biridir. Hem Cumhuriyet karşıtı sözleri hem de eylemleri dava dosyasında büyük yer kaplar. Abdullah Gül Türkiye Cumhuriyetine karşı en büyük irticai provokasyon ve isyan denemelerinden biri olan "Türban eylemlerini" bizzat başlatan ve planlayan kişidir. 1988 yılından itibaren eşinin türbanını bahane ederek türban eylemlerinin baş kışkırtıcılarından biri olarak meydanlarda yer almıştır.
Refah Partisinin Genel Başkan Yardımcısı olduğu dönemlerde İngiliz The Guardian Gazetesine "Türkiye"de Cumhuriyetin sonu geldi. Kesinlikle laik sistem değiştirmek istiyoruz"" diyerek Cumhurbaşkanlığı makamını kaza ile işgal ederse bizzat Cumhuriyeti yıkacağını yıllar önce hiç gizlemeden yabancı efendilerine açıklamıştır. Abdullah Gül eşinin türbanının özel bir mesele olduğunu iddia etmektedir.
Ancak anlaşılan Türk Devletine ve laikliğe o kadar büyük bir kin beslemiş ki kinini özel alanda tutamamış, uluslararası arena"ya ve emperyalist platforma, eşine destek vererek birlikte taşımıştır. Türkiye Cumhuriyetine karşı eşinin AİHM" de açtığı türban davasında bizzat taraf olmuş, eşi Türk Devleti ile uluslararası mahkemede hesaplaşan ilk başbakan olma şerefine nail olmuştur.

Abdullah Gül, terör örgütü PKK üyeliğinden hüküm giymiş Leyla Zana" yı bile AB emretti diye dışarı salmış ve makamında ağırlamıştır. Kısacası ister PKKlı ister Barzani taraftarı isterse Talabani taraftarı olsun her türlü Kürt ırkçısı ve bölücüsü Abdullah Gülün dostudur. Abdullah Gül, Ermeni Diasporasıyla birlikte Hrant Dinkin cenazesini Türklüğe ve Türk Devletine karşı bir hareket gösterisine dönüştürüp provokasyonun baş tertipçilerindendir.
Eski Asala mensuplarının cenazeye gelebilmesi için yurt dışındaki Ermeni militanlarını havaalanlarının VIP salonundan Türkiye"ye sokturmuştur. Dışişleri Bakanı olarak Türkiye Cumhuriyeti"nin devlet politikasını terk etmiştir "Bir adım önde olmak politikası adına Türkiye"ye karşı Ermeni Rum ve Kürt tezlerini bizzat dışişlerinin politikası haline getirilmiştir. Emperyalizme karşı en teslimiyetçi ve düşkün politika Abdullah Gülün Dışişleri Bakanlığı döneminde yaşanmıştır. Bakanlığı döneminde Dışişlerinde gerçekleştirdiği temizlik ve tarikatçı kadrolaşma hareketi Cumhurbaşkanı olursa neler yapabileceğinin göstergesidir. Abdullah Gül, Erbakan"ın kayıp trilyon davasının da sanığıdır ancak dokunulmazlık zırhı ile Erbakan"ın giydiği hükümden korunmuştur. Ve ne hikmetse Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesinden sadece birkaç gün önce hakkında beraat kararı çıkarılmıştır. Kısacası Abdullah Gül ile Tayip Erdoğan"ın arasında hiçbir fark yoktur.
İkisi de Atatürk İlkelerine ve Cumhuriyetine karşıdır. Bunu "Değişmeden" önce ve sonra defalarca bizzat kendi sözleri ve eylemleriyle kanıtlamışlardır. Türkiye"de Anayasal Düzeni yıkıp ABD sömürgesi ılımlı Hilafet rejimi kurmak temel amaçlarıdır. Cumhurbaşkanlığı makamına bu gözle bakmaktadırlar.

Abdullah Güle Cumhurbaşkanlığı makamını teslim etmek demek Cumhuriyeti büyük Kürdistan ve ılımlı hilafet özlemcilerine , Türkiyeyi ABD emperyalizminin sömürgeci işgal ve parçalama planlarına, Türk Ordusunu Damat Feritlerin ve Aznavurların eline teslim etmek demektir. Böyle bir adam benim Cumhurbaşkanım olamaz. Çankaya Din tüccarlarına teslim edilmeyecek.

Amerikan Gül"ünden inciler.

Cumhuriyet gazetesi ise 25.04.2007 tarihinde Abdullah Gül"ün bizzat söylediği sözleri şöyle yayımladı.

Laiklikle kavgalı bir aday

Öncelikli görevi laik rejimi koruyup kollamak olan Cumhurbaşkanlığı"na aday gösterilen Abdullah Gül,Refah Partisi yöneticisi olduğu dönemde, "Türkiye"de Cumhuriyetin sonu geldi. Kesinlikle laik sistemi değiştirmek istiyoruz" demişti. Türkiye"nin laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olduğuna ilişkin temel niteliğinin değiştirilmesini bile gündeme getiren Gül, "hırsızlık yapanlar, yolsuzluk yapanlar" ın laiklik zırhına büründüğünü öne sürmüştü.

"Türbanı eninde sonunda çözeceğiz"

Gül, eşi Hayrünnisa Gül "ün üniversiteye kaydını yaptırmaya, avukatı ve noterle birlikte gitmiş, gazetecilere haber vermişti. Eşinin türbanlı fotoğrafı nedeniyle kaydının yapılmaması üzerine "Bugün Moskova"da yaşıyor olsaydık, böyle bir engelle karşılaşmazdı eşim" demişti.

Abdullah Gül, Atatürk Üniversitesi"nde düzenlenen mezuniyet törenine türbanlı velilerin alınmamasına ilişkin ise bakan olarak görev yaptığı 16 Haziran 2005 tarihinde "Hükümet olarak eninde sonunda bu tip (kamuda türban) utanılacak manzaraları kaldıracağız"" demişti.
"İslama aykırı yasa kalkacak"

Abdullah Gül, 10 Aralık 1995 tarihli Milliyet gazetesinde yayımlanan röportajında da Cumhuriyetin temel nitelikleriyle "barışık" olmadığını ortaya koymuştu. Gül, özellikle değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek "Türkiye"nin laik demokratik sosyal bir hukuk devleti" olduğuna ilişkin ikinci maddesi ile değiştirilmesini yasaklayan maddelerin kaldırılması gerektiğini savunmuştu. Gül"ün öne çıkan değerlendirmeleri şöyleydi:

* Saklanamaz gerçekler var. İslamın yalnız ahireti değil, dünyevi düzeni de içerdiği bir gerçektir. Ben bir Müslüman olarak buna inanıyorum.

* Türkiye"de geçerli kanunlar arasında, İslama aykırı olan da var, olmayan da... Aykırı olanlar baskıdır. Baskı kalkacak. Bu hakkı kullanacağım. Halka bu imkânı vereceğim.

* Artık Türkiye"de yasaklarla gitmez. Yani anayasada şu yasak var, bu yasak var diye gitmez. Halk isterse yapılır. (Anayasanın değiştirilmesi teklif edilemez 2 ve 4. maddelerine ilişkin)

* Biz Türkiye"de yasakçı bir zihniyetin olduğuna inanıyoruz. Türkiye"de açık-gizli bir İslam düşmanlığı olduğuna inanıyoruz. Başörtüsü örneğin...

* İnancından dolayı kimse "discrimination" a (ileri derece ayrımcılık) uğramayacak. Orduya girerken subayların karılarının, kızlarının fotoğrafları isteniyor. Bunları kaldıracağız.

* Düzen Türkiye"de İslamı caminin içine hapsetti. Biz İslamı hayat tarzı olarak görmek istiyoruz.

* Türk anayasasının girişini İngilizcesini yabancıya verecek olursanız utanırsınız.

* Faizin doğru olmadığına inanıyoruz. Faizin sıfıra yakın olduğu toplumlar sağlıklı toplumlardır.

"Zenginler kulübü"

Gül, RP milletvekiliyken TBMM"de AB ile ilgili yaptığı bir konuşmada ise Avrupa Birliği ile ilgili olarak, "Değerli arkadaşlar, AB Hıristiyan kulübüdür. Türkiye"yi hiçbir zaman içine almayacaktır. Bizi zenginler köşkünün bahçesindeki kulübeye koyacaklar" demişti. Gül, 11 Mart 1996"da TBMM"de yaptığı bir konuşmada ise İsrail ile ilgili olarak "Müslümanların hâkim olduğu bu bölgede, İsrail, yabancı bir güç ve kültür olarak, uluslararası destekle bölgeye yerleştirilmiştir; işgalci ve yayılmacı bir devlettir. İsrail, bugünkü konumuna gelmek için, yakın geçmişinde, terör dahil her türlü aracı kullanmış bir ülkedir" görüşünü dile getirmişti

Benim Abdullah Gül"ü nasıl bildiğimi sanırım anladınız. Peki siz nasıl biliyorsunuz?

Nazan Kafesci
Alt 03.05.2007, 01:39
unknown

Standard Und ???

Worauf willst du hinaus?? Der GeneralstabChef ist nicht sonderlich begeistert von diesem moderaten Islam-Modell und vom Nah-Ost-Projekt der USA.
Außerdem hat er entgegen der USA empfohlen in den Nordirak einzumarschieren.
Alt 03.05.2007, 04:33
Benutzerbild von turgayatacan
turgayatacan turgayatacan ist offline
Neuer Benutzer

Standard kürtlerle ne alip veremiyosun faso

artik toplumu bütünüyle ayirdetmeksizin yasamayi senin gibi sözde atatürkcü laikciler ögrenemicek mi?

Ülkeyi toplumu gerdiginiz yeter bence artik tarihe gömülseniz her kesim icin daha iyi olur diyorum.

INADINA AKP
Alt 03.05.2007, 14:40
unknown

Standard Toplumu kim gerdi !?

Toplumu kim gerdi !?
Kim ayrimcilik kürtcülük yapti !?
Kim türkiye sinirlari icerisinde Türk bayragini yerlere atti, cignedi, yakti !?

Bir tarafda dinci sahtekarlar bir tarafda bölücü pkk yandasi kürtler !
pkk denilince zaten kaniniz kayniyor !
akp`nin ve batinin verdigi cesaretle yapmadiginiz pislik kalmadi !

Gördünmü rengini nasilda hemencik bildim !

akp`yi ve tayyipi Türk oglu Türk savunmaz ! :-))
Antwort