Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 07.05.2015, 19:04
feyzade

Standard

Zitat:
Zitat von NurBanu Beitrag anzeigen
KuduzDul,

evet ben komigim komik olabilmek icin ZEKA gerek, hani sende olmayan sey

Burda SAP pesine kosacagina git cocuguna yemek pisir DU RABENMUTTER,

bak herkes benim gibi merhametli olmaz sana karsi

carrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrt diye bacaklarini ortadan ayirirlar bak söylemedi deme

KuduzDul wir wollen dich nicht vergessen, die ledigen männer müssen an dir noch üben
und du wirst immer witziger.
Ne o dicky, soll ich deinem zukünftigen typen erst noch was beibringen, oder warum bettelst du mich so an, das ich mich jedem typen vorstellen soll? Du bettelst ja förmlich darum, einen typen zu bekommen, den ich vorher hatte. Nur kann ich dir versichern, das kein typ der mich kennt, jemals dein sein wollen würde. Ich bin der traum eines jedes mannes. Und du kannst deine beleidigungen gerne noch 100 mal wiederholen, daran wird sich nichts ändern. Aber weil ich so nett bin überlasse ich dir die loser. Mit timi darfst du anfangen, und dann arbeite dich durch liebes. Das du darauf stehst, dich zum affen zu machen ist schon bekannt. Also mach weiter.
Alt 07.05.2015, 19:43
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Hala kimse aciklayamadi. Cok mu zor?

Yani Islam'a inanmayan sapik mi? Degil mi Kuran'a göre?

Asagidaki emir degil mi? Ozaman ne anlam iceriyor?

Örnegin “Müsrikleri nerede görürseniz öldürün!” (K. Tevbe, 5)

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
- İSLAMIN HOŞGÖRÜSÜ-HOŞGÖRÜSÜZLÜĞÜ

"Islâm'da zorlama yoktur" (K. Bakara 256) seklindeki hükümlere dayanarak "Islâm hosgörü dinidir" diye konusur

Zorlamayi öngören ve hosgörü'yü kökünden yok eden hükümlere dayali olarak farkli din ve inançta olanlara karsi düsmanlik beslemekten geri kalmaz ve örnegin Kur'ân'daki "Islâm'dan gayri bir dine yönelenler sapiktir!” (K. Imrân 85; Tevbe 33 ),

Ya da “Müsrikleri nerede görürseniz öldürün!” (K. Tevbe, 5
Ya da “Islâm'a aykiri bir inanista ise analariniz, babalariniz, yakinlariniz için magfiret dilemeyin, onlarin namazini kilmayin vs..." (örnegin K. Tevbe 23, 84, 113; Ahzâb 60-61) seklindeki nice buyruklarlara uymayi dogal sayar.

- İSLAMİYETİN KADINLARA BAKIŞI

Bu ayni kisi, bir yandan: "Kur'ân'in 14 asir önce ilân ettigi kadin haklari hâlâ ulasilamamis bir yüceliktedir" seklinde konusurken diger yandan, seriât'in kadini asagilatan hükümlerine sarilmakta sakinca bulmaz; bunlari rahatlikla savunabilir, ki bunlar arasinda:"Kadinlar aklen ve dînen dûn yaratilmislardir; Iki kadinin tanikligi bir erkegin tanikligina denktir; Cehennemin çogunlugu kadinlardandir; Sûtresiz olarak namaz kilanin önünden esek, köpek, kadin geçerse namaz bozulur vs ..." seklinde insan sahsiyetinin haysiyetiyle bagdasmayan hükümler vardir. Birbiriyle çelisen ve çatisan bu iki düsünce tarzina saplanmislik ona ters gelmez. Daha dogrusu çelisme ve çatisma'nin varligindan muhtemelen habersizdir.

Geändert von benekalice (07.05.2015 um 19:48 Uhr).
Alt 07.05.2015, 19:47
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

NurBanu,

Soru sormamim ardinda bir kast var, haklisin. Evet, bu örnek verdigim Kuran'dan olan emirler, "bir hic" olarak mi sayiliyor, senin Ilmihal'i okuduktan sonra. Yani bu emirler gereksiz mi Kuran'da, yoksa bir anlami var mi?

Yani IS de Ilmihali'mi okusun?

Cok özür dilerim, ama gercekten cok merak ediyorum.

Zitat:
Ben senin bu yaziyi "iyi niyetli" yazdigini düsünmüyorum, burda senin ayetleri sorguladigini da düsünmüyorum, bence sen bunu kasten yapiyorsun.

Kurani Kerim deki ayetleri anlaman icin Ilmihal okumalisin, yoksa o ayetin nicin indirildigi ve konuyu anlama sansin az.

Senin gördügün "celiski" neye benziyor biliyormusun su örnege benzer
(Bsp aus dem Verkehr: bei "rot" darf man nicht fahren, aber wenn der grüne Pfleil da ist, dann soll man vorsichtig über rot fahren, damit man den Verkehr entlastet.)

Kein wunder warum du hier die Äpfel mit den Birnen verwechselts.

Hem ilmihal okuma hemde gel bizden aciklama bekle ve birde gel burda yirtin bunlar "inandiklari dini bilmiyorlar diye"
Alt 07.05.2015, 21:04
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Sürekli yalan olmayan tehditlerini herkez okudu.
Herkez biliyor artik yalanin senin adindan cocuguna kadar gitdigini.

Nach dem ich in "Was denkst du gerade" die miesen Maschen von dir und T9 offen gelegt habe, habt ihr nicht umsonst tagelang eure Beiträge gesäubert.

Zitat:
Zitat von feyzade Beitrag anzeigen
hala bensiz yapamiyorsun. hala bensiz yasiyamiyorsun.
such dir mal nen job ebu-cahil. senden bu yasa kadar adam olmadi, bu yastan sonrada zaten olmaz.

sürekli hakaret, sürekli yalan.

yalancinin mumu yatsiya kadar yanar, senin mumun coktan söndü bile.
du bist echt bemitleidenswert, ama sana karsi zerre kadar aci bile hissetmiyorum.
halinden belli ki zaten cok mutsuz bir insansin, zaten hayatta bile eziyet cekiyorsun, ama hele bir bekle, da ahirette hesap vereceksin.
millete saldirmadan duramiyorsun bir türlü. du bist genauso wie die alten unglücklichen menschen, die am fenster sitzen, und jeden an meckern der vorbei geht. einfach nur um zu kompensieren, dass sie sehr unglücklich und unzufrieden sind mit ihrem leben.

sana salihin neden birsey söylemedigini söyliyeyim, cünkü sen yalan söylüyorsun, wie immer.
ben dinimi biliyorum, im gegensatz zu dir, ve ben hic bir zaman ne pislik yaptim ne baska birsey.

sizin hakaretleriniz bana viz gelip tris gider. akli olan herkes dogrulari görebilme kabiliyetinde cünkü.
sen degilsin o ayri. sebebide ortada zaten.
 (\___ )=='-'
  \ .   ) )
   \ `-' /    
~'`~'`~'`~'`~
Der Mensch glaubt, weil er zum Wissen zu blöd ist!

Dieter Nuhr
Alt 08.05.2015, 00:59
feyzade

Standard

Zitat:
Zitat von timeraiser Beitrag anzeigen
Sürekli yalan olmayan tehditlerini herkez okudu.
Herkez biliyor artik yalanin senin adindan cocuguna kadar gitdigini.

Nach dem ich in "Was denkst du gerade" die miesen Maschen von dir und T9 offen gelegt habe, habt ihr nicht umsonst tagelang eure Beiträge gesäubert.
ich weiß, in deinem winzig kleinen gehirn, klingt der unsinn den du schreibst, sehr logisch. darum frage ich erst gar nicht.
ich erkläre dir jetzt mal was, in der Hoffnung, dass es wie durch ein Wunder doch dein gehirn findet.
eine behauptung aufstellen, bedeutet nicht gleich, etwas aufdecken. du denkst du hättest irgendwas aufgedeckt, die wahrheit ist, du lügst sobald deine finger deine tasten berühren. die wahrheit ist, du hast nicht den mut, den müll den du hier so todesmutig schreibst, auch live zu sagen.
du wahrheit ist, du bist und bleibst ein armer einsamer alter mann.
wenn ich dich ignoriere, hörst du nicht auf, texte zu schreiben, in denen mein name vorkommt. wenn ich dir antworte, lechzt du nach meiner aufmerksamkeit.
so armseeliger kleiner timi, ich sage dir jetzt mal. bis heute, hat es noch kein Mann aus vaybee geschafft, mein interesse zu wecken, oder meine aufmerksamkeit dauerhaft in beschlag zu nehmen. du hast einen dicken korb von mir bekommen . leb damit, genauso wie es alle anderen auch tun.
selbst wenn du der aller letzte mensch auf der welt wärst, würde ich lieber riskieren, die menschheit aussterben zu lassen, als auch nur das geringste interesse an dir zu wecken.
du willst vor gericht? bitte schön, dann treffen wir uns vor gericht. du willst nicht, gut dann gehen wir nicht.
deine erbärmlichen lügen, zeigen nur immer wieder wie unmännlich und unmenschlich du bist.
madem bu kadar korkuyorsun, sürekli benim ardimdan aglayip durma.
ich war im ausland, und schon nutzt du das als gelegenheit um wieder irgendwelchen müll über mich zu verbreiten. ich werde demnächst wieder im ausland sein, und du bist mir so unendlich egal. genauso wie deine bello's und deine anderen kriechtiere.
du bist ein subjekt, das ich nicht beschreiben möchte, weil du so unendlich viel schlechtes in dir vereinst. also kes ve otur. ich habe kein interesse an dir.
versuchs mal mit der banu, die würde sogar ne ratte nehmen. die findet dich ja so gebildet, ich muss immer so lachen wenn ich das lesen. wenn sie dich gebildet findet, dann kann sie nicht sehr gebildet sein. dann ist die wirklich sehr ungebildet. bitte schon, ihr beide seit auf dem selben niveau. versuch es doch mal bitte bei deinesgleichen. ich bin - warte lass mich überlegen, so ca. 1 million nummern zu hoch für dich.
Alt 08.05.2015, 09:00
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Hoppla

Ich habe ein Korb bekommen, weil du mich mehr als 10x am Tag versuchtest anzurufen? Den Korb bekam ich, weil ich unfreundlich zu dir am Telefon war?
Und wer schreibt hinter fast jedem meiner Threads seit über einem Jahr? Der heilige Spritus Alkoholus?

Seit wann wollen Männer was von Frauen die sie anzeigen? Und wieso löschen sich deine Beiträge, nach und nach, während du weg bist?

Du warst bestimmt in Mekka und kommst als Engel zurück *lol*

Wenn du ein Buch schreibst, betitele es doch bitte so:

"Merve-Ayşen Yalan söylemez çocuksuz hikayeleri

Ein Roman über meine unvergeßlich Lügen, und wie ich die Baronin aus Münch-Holz-Hausen wurde.

Bir varmiş bir yokmuş... Çocuğum arap olsun kara olsun fakat siyah yok olsun. Azeri gibi hoplasa yeter, fakat Annesinden örnek alsa beter, çünkü..."

Näheres erfährt der Käufer im Irrenhaus um die Ecke. Ein Roman ohne Ende von Feyzade. Kaufen sie drei und erhalten sie ein Exemplar zum stolzen Preis! Denn die Autorin ist ehrlich, ehrlich! :-)

Zitat:
Zitat von feyzade Beitrag anzeigen
ich weiß, in deinem winzig kleinen gehirn, klingt der unsinn den du schreibst, sehr logisch. darum frage ich erst gar nicht.
ich erkläre dir jetzt mal was, in der Hoffnung, dass es wie durch ein Wunder doch dein gehirn findet.
eine behauptung aufstellen, bedeutet nicht gleich, etwas aufdecken. du denkst du hättest irgendwas aufgedeckt, die wahrheit ist, du lügst sobald deine finger deine tasten berühren. die wahrheit ist, du hast nicht den mut, den müll den du hier so todesmutig schreibst, auch live zu sagen.
du wahrheit ist, du bist und bleibst ein armer einsamer alter mann.
wenn ich dich ignoriere, hörst du nicht auf, texte zu schreiben, in denen mein name vorkommt. wenn ich dir antworte, lechzt du nach meiner aufmerksamkeit.
so armseeliger kleiner timi, ich sage dir jetzt mal. bis heute, hat es noch kein Mann aus vaybee geschafft, mein interesse zu wecken, oder meine aufmerksamkeit dauerhaft in beschlag zu nehmen. du hast einen dicken korb von mir bekommen . leb damit, genauso wie es alle anderen auch tun.
selbst wenn du der aller letzte mensch auf der welt wärst, würde ich lieber riskieren, die menschheit aussterben zu lassen, als auch nur das geringste interesse an dir zu wecken.
du willst vor gericht? bitte schön, dann treffen wir uns vor gericht. du willst nicht, gut dann gehen wir nicht.
deine erbärmlichen lügen, zeigen nur immer wieder wie unmännlich und unmenschlich du bist.
madem bu kadar korkuyorsun, sürekli benim ardimdan aglayip durma.
ich war im ausland, und schon nutzt du das als gelegenheit um wieder irgendwelchen müll über mich zu verbreiten. ich werde demnächst wieder im ausland sein, und du bist mir so unendlich egal. genauso wie deine bello's und deine anderen kriechtiere.
du bist ein subjekt, das ich nicht beschreiben möchte, weil du so unendlich viel schlechtes in dir vereinst. also kes ve otur. ich habe kein interesse an dir.
versuchs mal mit der banu, die würde sogar ne ratte nehmen. die findet dich ja so gebildet, ich muss immer so lachen wenn ich das lesen. wenn sie dich gebildet findet, dann kann sie nicht sehr gebildet sein. dann ist die wirklich sehr ungebildet. bitte schon, ihr beide seit auf dem selben niveau. versuch es doch mal bitte bei deinesgleichen. ich bin - warte lass mich überlegen, so ca. 1 million nummern zu hoch für dich.
 (\___ )=='-'
  \ .   ) )
   \ `-' /    
~'`~'`~'`~'`~
Der Mensch glaubt, weil er zum Wissen zu blöd ist!

Dieter Nuhr

Geändert von timeraiser (08.05.2015 um 09:07 Uhr).
Alt 08.05.2015, 10:10
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Bu kiza iftira atilirken sen ve digerleri SUSTUNUZ
"bana dokunmayan yilan 100 yil yasasin" mantigi ile.

Bu kiz sadece hakkini savundu ve sende simdi gelmis

arkadasima "senin sex hayatin beni ilgilendirmez" diyorsun!

peki Salih simdi ben de sana soruyorum?
bu kiz senin kiz kardesin veya evlenecegiz kiz olsaydi, sen bu atilan iftiralar karsisindan susacakmiydin?

"haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" (Hz. Muhammed sav)
Hakdan bahsediyorsun salih, peki senin bu hadisteki yerin nerde?

PS: ben senin bu kendini koruma taktigini SANA HIC YAKISTIRAMADIM!!!
Selam Nurbanu ,

benim öyle cin atasözleri ile hic bir bagim olamaz ! ben sadece bana dokunuldugunda ses cikarmis olsa idim, burda kimseye bir cevap durumunda veya zorunllulugunda hissetmezdim , kendimi !

Ben senin arkadasinin veya kimsenin kendi hakkini savunmasina bir sey demiyorum, dememde, cünki senin dedigin gibi , insan kendini savunur!

burda bu ortamda ben yanilmiyorsam , kimsenin avukatligini yapmadim !

genelde islam adina yapilan yanlis haberleri veya türkiye adina yapilan iftiralari, yani GENELi ilgilendiren konularda , sadece bildiklerimi aktarmaya calisiyorum !

SENIN SEX HAYATIN beni ilgilindirmez demedim !! "SIZIN" özeliniz beni ilgilendirmez demek istemistim, ama ACIK olarak beyan etmek icin SEX kelimesini özel kelimesinin yerine kullandim !

'Ama SEN yine anlamamak icin büyük gayret gösteriyorsun !

Insanlarin özeline karismam, kim hakli kim haksiz onada söyleyecek lafim yok! "nedeni cok acik, kimin kiminle el tutustugu veya yataga girdigi , beni inan ilgilendirmiyor "

ALLAH ASKINA, ben seni tanimam, onu tanimam , kimin ne is yaptigini bilmem, her arkadasa sadece , online üzeri ayni mesafedeyim !

#Ben kimin hakli oldugu, kimin haksiz oldugunu söyleyecek durumda degilim,
sizin özel konularinizi bilmiyorum , ve bilmek icin burda cok vakit harcama gibi durumda da degilim.

Benim evelenecegim, bir bayana , kuru iftira atanin ALNINI KARISLARIM !
Durduk yere küfür eden olursa, elbet ellerim armut toplasada ayaklarimla tekme atarim !

Ama ben sizin hakli olup olmadiginizi nasil söyleyebilirim !

sadece hizli bir sekilde yazdiklariniza bir göz attim !

ben burda CHAT e girmedigim icin , chatte ki olaylarinizi bilemem.

biri senin le su yatti bu yatti diyor. kimi o bayan seni istiyor, kimi istemiyor !!

YANI GEYIK MUHABBETI ne inan ihtiyacim yok !

Buarada ben kendime, karsimdakine davrandigim gibi , davranilmasini beklerim.

egerki ben yalan iftira küfür konusuyorsam, ve icabinda , bana küfür iftira ve yalan söyleniyorsa, HAKKetmis demektir !

RÜZGAR EKEN , FIRTINA BICER !!

bu nedenle , beni ne olur özel hukuki konularinizla yormayin !

sanirim hepiniz almanyada yasiyorsunuz ve suc duyurusunda nasil bulunulur biliyorsunuz !

acik iftira karalama küfür tehdit vb. gibi seyler , SUC UNSURU sayilir !!

bu durumlarda en basidi SUC DUYURUSUNDA BULUNMAKTIR !!

eger arkadasinin hakli oldugunu biliyorsan , veya keza sanada küfürler tehditler vs. geliyorsa gidin SUC DUYURUSUNDA bulunun.

burda ki yazan arkadaslar sanmasinki IPleri gizlidir !

mahkeme karari ile kimin nerden nasil yazdigini , aninda bulurlar !

yani hak ariyorsaniz, dogru yerde arayin !!

-----TAVSIYEM----

egerki kisileri sevmiyorsaniz blocklayin !!!
konusmayin tartismayin !!

ben bir kac useri blockladim , rahatim !!
Alt 08.05.2015, 12:17
Erfahrener Benutzer

Ausrufezeichen ?

NURBANU bu arkadasinimi savunuyorsun ??

az kalsin senin bu asagidaki yazdiklarini görmeden cikacaktim,
bence görmeden ciksam daha iyi olurdu !

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
Bence de susmalisin Biyikli naciye ,bilgi sahibi olmadan fikir sahibi edilen yobaz...

simdi senin dilinden konussam ve sana kalayli bir sekilde girsem, suclu acaba kim olur ??

Kazi Koz anlayan kepaze ne kadar rahat ne kadar da kendin den emin..

----yanilmiyorsam kimsenin ismini vermeden yorum yapmistim !!
sen üzerine alinmisin, yaran cok mu büyük ?
"simdiye kadar ki yorumlarimda cogul söylüyordum, artik sana tekil cevap
veriyorum!!"

Benim onun bunun erkeklerle beraber oldugumu nerde gördün ??????

BEN SENIN ERKEKLE BERABER OLDUGUNU SÖYLEMEDIM, Ben sadece konusmanizin ICERIGINE dayanarak, konuda su erkek seni bu erkek , kasar erkek azgini vs. gibi kullandiginiz cümlelerden anladigim kadarinca , yorum yazdim !! GENEL anlamda BENI sizin ÖZELINIZ ilgilendirmez demek istedim "kullandiginiz kelimeleri eger kendiniz dahi unutuyorsaniz, benim bu söylediklerim sizleri pekde etkilememesi lazim diye düsünüyorum ! kendi yazdiklariniza bir göz atarsaniz eger , benim yazdiklarim ve uslubum sizinkilerin yaninda baya bir etkisiz kalir" bu yaziniz da aslinda bu yorumuma dahildir !! ""

Yanimdamiydin UTANMAZ ADAM..sen ve senin gibiler ali4iklar kendi pisligi üzerinde ya$ayip oradan yiyip icmeye ,bayilirsiniz iftiraya canak tutmaya yedigin pisligi atma gayeti cabasina girmen..
iftiraya tabak tutmak O kadar kolay mi ? kolay diyorsan ! önce Annanin anilarini sorgulamaya ba$la,edepsiz.

Uslub Terbiye ve benzeri degerlerin isiginda yazdiklarin sadece senin gercek manada ne güzel huylu soylu oldugunu göstermekte, ve tam anlamiyla sana ayna tutmaktadir , diye düsünüyorum "

AHLAKSIZILIK beni tanimadan beni birilerine benzetmende . Benim anamin anasini iyi bilirim, onun icin resmim ve cismim oratada . Acik ve Secik beni burda taniyan ve tanistigim bir cok arkadas , sana benim hakkimda bilgi verebilir ! BEN KIMSENIN IFTIRASINA CANAK TUTMUYORUM !! SADECE YAZDIKLARINIZIN SONUCU OLARAK, SIZLERIN BU KONUDA KENDI ARANIZDA ANLASMASI MAKSATI ILE , SUSKUN KALMAYI TERCIH EDERIM DEDIM. AMA KIMIN KIME IFTIRA ATTIGINI BEN NERDEN BILEYIM.

HEM BEN SANA NEZAMAN SUNUNLA YATTIN KALKTIN DEDIM , ZEVZEK !!BEN BU KONUDAKI YAZANLARIN VE BIRBIRINI SUNUNLA BUNUNLA YATIYOSUN ISTIYOSUN VERIYORSUN VERMIYORSUN GIBI , SÖYLEMLERININ DISINDA KALMAYI TERCIH EDIYORUM , IFADESINDE BULUNDUM!!

ANLAMA ÖZÜRLÜ OLDUGUNUZU BILMIYORDUM ; ÖZÜRDILERIM !

Hakka küfür edilince sesiz kalamaz mi$....SEn kimsin Fukara sümügü?
Sen kimsin ki hakki savunacak kendini bilmez ,beyinsiz önce savunmaya kalktigin kelimenin anlamini ögren kepaze.. Hakk söz konusu olunca sesiz kalamazmi$ !!? bende sesiz kalamiyorum bak ... SENIN hakk anlayi$ina BEN türkürmezmiyim
DENYO luk yapma, kadinsan kadinligini bil.

senin haddine degil benim kimi savunup savunmayacagim !!

ben eger senin hakkinda veya diger katilimcilarin hakkinda yorum yapmadiysam, ve NURBANUYA sadece cevap olsun maksadi ile, BEN KIMSENIN ISINE KARISMAM manasinda, ama sizin USLUBUNUZLA cevap verdimse, bunu sadece sizin anlayabilmeniz icin yapmisimdir !!

dogru lafa ne hacet !! sana egri yazsam dogru, dogru yazsam egri gelir !
benim sizinle burda laf sokusturacak ve hatta zamanimi sizin langlung lariniza ayiracak istegim yok !

insan gibi konusmayi ve tartismayi dahi yapamiyorsaniz; BANANE !!

siz degilmisiniz ; birbirinize OROSPU cümlesine varan kelimeleri kullanan !

benim bu dengesiz dialoga girmek istememem, ve girmem, ama bir kelime yazdim diye , bunca hakarete maruz kalmam, aslinda senin ne tür bir insanlik türünü icinde yasattiginin göstergesidir olarak , yorumluyorum!

bana dokunan yilan bin yil yasasin , cümlesini ben kendi üzerime almiyorum.
ama bana dokunmaya lütfen kalkma, senin üslubunu en mahrem sekline , ibretlik yaparim !!

kelime oyunu su bu yok bende, kimseden sakinmam da cekinmem de !

hele senin gibi agzi bozuklarin canakciligini yapacak hic degilim !

senin bazi seyleri üstüne alinmamani tavsiye ediyorum.

benim yazilarimi ve yazdiklarimi sadece kacamak okumamani senden rica ediyorum.

adam gibi okursan aslinda , (bu yazim haric) sana karsi hic bir kelime kullanmadigimi, sadece genel olarak SOHBETINIZIN degerlendirmesini yaptigimi , göreceksin, umudediyorum !

simdi saygisizlik yapma !

ben seni tanimam diger yazistiklarini da tanimam.

bana yazacaksan adam gibi yaz, yoksa ayni uslub ile sana konusmam, ayni uslubu senin karsina gecer kullanirim !!
Alt 08.05.2015, 12:47
Erfahrener Benutzer

Ausrufezeichen

GELELIM SANA !!

BILIYORSUN KI SENI YAKLASIK BIR IKI SENEDIR BLOCKLAMISTIM !

umarim bundan sonra blocklamama gerek kalmaz sende bana , düzgünce sorularini sorarsin , ben senden birseyler ögrenirim, sende benden almak istediklerini alirsin !

ISLAMA INANMAMAK islamda sapiklik DEGILDIR !!
islam disindaki dinlere inanman sadece senin gayri-müslim oldugunu gösterir.
yani müslüman olmayan !!

kafir : "İslam inancının getirdiği gerçekleri gizleyen veya inkar edenlere denilir″

Müsrik: Şirk koşan, Allah’ı inkar eden, kâfir, putperest.

Zitat:

Burada söz konusu olan, Hz. Peygamberin ve ilk Müslümanların müsriklerle savas halidir. Nasıl ki, bir devlet teröristlere söyle bir ültimatom verebilir: "Size dört ay müddet. Ya bu müddet zarfında teslim olursunuz, ya da görüldügünüz yerde öldürülürsünüz."
Alt 08.05.2015, 14:51
Erfahrener Benutzer

Standard

GELELIM SANA !!

BILIYORSUN KI SENI YAKLASIK BIR IKI SENEDIR BLOCKLAMISTIM !

umarim bundan sonra blocklamama gerek kalmaz sende bana , düzgünce sorularini sorarsin , ben senden birseyler ögrenirim, sende benden almak istediklerini alirsin !

ISLAMA INANMAMAK islamda sapiklik DEGILDIR !!
islam disindaki dinlere inanman sadece senin gayri-müslim oldugunu gösterir.
yani müslüman olmayan !!

kafir : "İslam inancının getirdiği gerçekleri gizleyen veya inkar edenlere denilir″

Müsrik: Şirk koşan, Allah’ı inkar eden, kâfir, putperest.

Zitat:

Burada söz konusu olan, Hz. Peygamberin ve ilk Müslümanların müsriklerle savas halidir. Nasıl ki, bir devlet teröristlere söyle bir ültimatom verebilir: "Size dört ay müddet. Ya bu müddet zarfında teslim olursunuz, ya da görüldügünüz yerde öldürülürsünüz."

bu ayetin asil sebebi: bir önceki ayetlerde insan öldürmenin cezasindan bahsedilmis, ve cezanin asla Allah tarafindan affedilmeyecegi belirtilmistir!

yani bu ayetin inis sebeplerinden biride , savas halinde ki müslümanlarin, düsmana karsi , savasabileceklerini, gerektiginde ise , öldürebileceklerini ima etmistir !

TEKRAR : lütfen benekalice ve islam dinine mensup olmayan arkadaslar !

sizi ISLAMA GIRMENIZ ICIN ZORLAYAN mi VAR ??

yok ise sizin bu ISLAM sevdaniz nerden kaynaklaniyor ??

müslüman olmaya karar verdnizde TAKILDIGINIZ noktalar mi var ?

yoksa islamin daha temel kanunlarindan bir haber, SAVAS KUNUNU HUKUKU bölümüne nedendir bu ilgi ??

sana soruyorum BENEKALICE, savas halinde senin bütün sülaleni yok eden bir INSANa sen nasil davranirsin ??

AMA yüce Allah , herseye ragmen, savas halinde olsaniz dahi öldürmeden , ikaz edin diyor !!

lütfen KURAN in bütününü göz önünde bulundurmadan , SADECE BIR KELIMEYI alip , ISLAM kötü demiyin
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche