Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 10.03.2006, 10:30
Benutzerbild von ultraslanavrupa
ultraslanavrupa ultraslanavrupa ist offline
Neuer Benutzer

Standard harbi

top bu cocuk
serefsiz senin gibi Fenerliler!
Alt 10.03.2006, 11:59
Benutzerbild von derbeder80
derbeder80 derbeder80 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Fanatik gazatesinde daha cok yaziyor

Metnin tamami:

Başkanın itirafı
Tribünlerdeki küfürü yok etmek için mücadele eden Aziz Yıldırım, Şükrü Saracoğlu’nun büyütülmesinden sonra işlerinin zorlaştığını söyledi
10.03.2006

Sürekli gündeme getiriyor
Şükrü Saracoğlu Stadı haricinde gittiği pek çok yerde küfürle karşılaşan ve “Ben ölmüş anama küfredilsin diye başkan olmadım” şeklinde sitemde bulunan Aziz Yıldırım, dün yaptığı açıklama ile herkesi şaşırttı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın nezaket ziyareti sırasında medya mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yıldırım, zaman zaman istenmeyen olayların Saracoğlu’nda da yaşanabileceğini belirterek, bunun nedeni açıkladı.

‘Elbirliği ile çözeceğiz’
Önceki gün oynanan derbide, Galatasaray’a yönelik küfürlü tezahüratlarla ilgili bir soruyu yanıtlayan Yıldırım, “O karşılaşmanın atmosferinden dolayı istenmeyen şeyler olabilir, olmuştur da... Bunları yavaş yavaş elbirliği ile çözeceğiz” dedi. “Taraftarınız artık sizi dinlemiyor mu?” şeklindeki soruya da yanıt veren Başkan, “Küçük yerleri idare etmek ve küçük yerlerdeki insanları bir yerlere kanalize etmek kolay” saptamasında bulunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

Derbide çırpındı ama...
Yıldırım, sadece kendisine edildiğinde değil, küfüre her zaman karşı olduğunu dile getiriyordu. “Küfür örf ve adetlerle alakası olmayan bir durum. Bizim lügatlarımızda yok. Küfüre karşıyım hem bizim statlarımızda, hem de başka statlarda. Bizlere görev devletin verdiği emirlerdir. Herkesin bu emirleri yerine getirmesi gereklidir” diyerek, diğer kulüpleri de etkin mücadeleye davet etmişti.

Ziyaretin konusu da küfürler
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, yeniden başkan seçilen Aziz Yıldırım ve yönetimini kutlamak için kulübe yaptığı ziyaretin sohbet konusu da, tribünlerdeki kötü tezahürat ve küfürdü. Sarı-Lacivertli kulübün milli takımlara çok sayıda sporcu vererek örnek teşkil ettiğini ifade eden Kadir Topbaş, önümüzdeki günlerde 3 büyük kulübün başkanı ve İstanbul Valisi Muammer Güler’in de katılacağı bir toplantıda, seyircilerin statlarda daha makul ve centilmence maç izleyebilmesi için çalışmalar yapılacağını söyledi. Aziz Yıldırım, daha sonra Topbaş’a, Şükrü Saracoğlu Stadı’nın yanında yer alan Kenan Evren Lisesi’nin yerine yapmayı planladıkları tesis projesi ile yıkılacak lisenin yerine başka bir yerde yapılması planlanan okul projesiyle ilgili bilgiler verdi.
Alt 10.03.2006, 12:08
Neuer Benutzer

Standard yani ne demis?

1. “O karşılaşmanın atmosferinden dolayı istenmeyen şeyler olabilir, olmuştur da... Bunları yavaş yavaş elbirliği ile çözeceğiz”

2. “Küfür örf ve adetlerle alakası olmayan bir durum. Bizim lügatlarımızda yok. Küfüre karşıyım hem bizim statlarımızda, hem de başka statlarda. Bizlere görev devletin verdiği emirlerdir. Herkesin bu emirleri yerine getirmesi gereklidir”

Aziz baskan diyorki: bizim stadimizda olan küfürler ile mücadele edecegiz ve bitirecegiz. küfüre karsi oldugunu söylüyor. bunun aynisini gecenledede demisti, demistiki bazen bazi kendini bilmezler futbolcularimiza bile küfür ediyor ve bunun ile mücadelemiz devam edecek.

Simdi sana soruyorum: Aziz baskandan baska hangi baskan bu kadar siddete ve küfüre karsi mücadele ediyor? bir fenerbahceli olarak degil bir sporsever olarak bunu taktir ile karsiliyorum ve sonuna kadar destekliyorum vede tüm sporseverlerden aynisini bekliyorum.

Öyle bir yazi icerisinde bir alinti yapip ve yazinin tamamini dikkate almamak demode birseydir ve art niyetliliktir.
Alt 10.03.2006, 14:03
airdem

Standard Arkadas, yazdiklarini yollamadan önce

birde okusan?!?!?

Hic mi yapmiyorsunuz bunu Allah askina?!!!
Alt 10.03.2006, 14:07
airdem

Standard Yeme beni Derbeder kardes...artniyetlik

icin yaptigimi söyleme!

Ayni metin icinde yine "bizim stad eskisi gibi degil, cok daha büyük. hersey benim kontrölüm altinda olmadigindan da oluyor böyle seyler" de dedi.

Artniyetli olsaydim, bunuda yazardim. Benim dikkat cektirmek istedigim sadece kullandigi o cümleydi. Yani "olabilir böyle seyler" dedigi.

Kendi stadi olunca olabiliyor, baska stad olunca, olmamali gibisinden.

Neyse, fazla tartismakta istemiyorum.
Alt 10.03.2006, 14:22
airdem

Standard ChampionsLeague-Paarungen:

Arsenal - Juventus
Lyon - AC
Inter/Ajax - Villarreal
Benfica - Barcelona

Die Halbfinal-Paarungen:

Arsenal/Juventus - Inter oder Ajax/Villarreal
Lyon/Milan - Benfica/Barcelona
Alt 10.03.2006, 14:29
Neuer Benutzer

Standard ben senin art niyetli olmadigini

biliyorum ama öyle göstermen beni üzdü. o yüzden biraz ileri gitim kusura bakma.

Siddet ve küfür her yerde var ve bunun azi cogu olmaz. aziz yildirim öyle seyler olabilir derken, dogruyu söylüyor, cünkü böyle gergin bir ortamda ne yazikki oluyor. ama adam prim tanimam diyiyor ve mücadelemi sürdürecegim dimiyor. böyle seyler normaldir demiyor.

birde stada kontrol edemiyorum diyiyor. eskiden küfür oldugunda aziz baskan aga kalkar ve taraftari sustururdu, simdi statt iki kati büyüklügünde ve mac sirasinda tüm taraftarlara ulusmasi imkansiz. baska yöntemler bulmasi lazim. bu dogru birseydir, birde bu kadar mücadeleden sonra hala küfür oluyorsa ki oluyor, o zaman bu taraftar gurubu aziz yildirimi ve fenerbahceyi hice sayiyor demektir , o zaman fenerbahceyi ve baskanini hice sayanlarin isi olamaz trübünde, bence aziz baskan stadin her tarafina gözlemciler yerlestirmeli ve böyle seyleri atesleyen leri aninda tespip edip disari atirmali ve stada girisleri temeli veya en az yarim sezon olmak üzere bir süre icin yasaklanmali.

tabiki aziz baskan daha iyisini bulup yapacaktir, tabiki bu kisa bir süre icinde gerceklesecek sey degildir bunlar uzunn vadeli seylerdir ve iyi bir sekilde incelenmesi gerekir.

keske diger baskanlarda ayni tavri koysalar.

bu arada bjk carsi gurubunu küfürden vaz gectigi icin tebrik ederin, herkes hata yapabilir önemli olan bunlardan ders almaktir. bjk carsi grubunun bjk trübünlerindeki hakimiyeti tartisilmaz, eger böyle devam edilirse inönü örnek statlarimiz dan birisi olacaktir. insallah böyle devam ederler. hersey sporumuzu güzellestirmek icin
Alt 10.03.2006, 14:31
Neuer Benutzer

Standard bir düzeltme

... mücadelemi sürdürecegim diyiyor ...
Alt 10.03.2006, 14:36
Neuer Benutzer

Standard Finale: Juve - Barca (;-) o.T.

ohne Text