Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 23.11.2019, 00:41
Benutzerbild von ozgr888
ozgr888 ozgr888 ist offline
Neuer Benutzer

Lächeln Bizleri nasil bir gelecek bekliyor?

SELAMLAR,

Bizleri nasil bir gelecek bekliyor ?

Ben etrafima bakiyorumda, öyle bir savasin icerisindeyiz ki.
Sözde herkez, dürüst, namuslu, özü sözü bir, hak hukuk yemeyen cignemeyen ve ahlaki degerleri olan bir es, dost, kardes, aile, is ortagi istiyor.
Ama bütün bunlar icin neler yapiyoruz ?
aceba bizler ne kadar dogruyuz?
Yaptiklarimiz karsisinda beklentilerimiz neler ki, karsiligiyla memnun olamiyoruz ve hep bi sekilde bundan ötürü yari yolda kaliyoruz?
Üzülüyoruz ve üzüyoruz; NEDEN?

Gecmisime bakiyorum ve az, cok bütün hatalarimi görüyorum, gelecegime bakmaya calisiyorum ama bir saniye sonrasini bile bilemiyoruz.

Bunca yasanan tecrübelere ragmen neden birlik olamiyoruz ?

Neyi paylasamiyoruz?

Benim bi sözüm var, bu sözü ilk bir genc kardesim duydugunda, bu sözümü unutmamis ve bana o günü saatler sonra demisti, Abi sen ne ilginc adamsin diye.
Söyledin o sözü ömrüm boyunca unutmicam demisti..

O günü eski ortaklarimdan birtanesinde, tipik ticarette her daim oldugu gibi para muhabbeti dönüyordu.
Ve ben o zmn da oldugu gibi hala bu konulari hazm edemiyorum.

Ticarette isin icine mecbur hep para girer, ki girmesi ztn binevi ticaret olmaz. Benimse kaldiramadigim kisim, Para neden, insanin karakterini degistirir?
Neden cizdigi cizgisinden disariya cikmasini saglar?

Ben bunu hic anlamadim, ve muhtemelen de hic bir zaman anliyamicam gibi.

O gün karsimda bi ortak, benden 10 yas büyük.
Konu para, gelir gider.
Ve asil mesela Karpayi, Para bende, Sirekt benim, o ortak olacak ama tam yanasmiyor.
Aslinda istiyor ama risksiz istiyor.
Neyse ne, ben bunca yildir hep yanimdaki arkadaslarima birsey anlatmaya calistim ama hep ben yari yolda birakildim. Buna da gerci artik izin vermiyorum oda ayri bi konu gerci.

Ben her zmn paylasmadan yana olan biriyimdir,
usulen, ahlaken, kagitli, kürekli, lakin gel görki gercekte bunlari cogu zaman gerceklestirmesi mümkün olmuyor. Cünkü senin karsinda insan senin gibi düsünmesini beceremiyor ve sadece ufak seylere kafasini yoruyor ve sadece onlara odaklaniyor.

Ben o eski ortagima da o günü dedim, benim le para yüzünden kavga etmeyin.
bizim PARA PESINDE DEGIL, PARA BIZIM PESIMIZDE KOSMASI LAZIM,
yani SYSTEM KURMAMIZ GEREKIYOR.
Ve ben birgün o system i öyle bi kuracamki, bunu benden sonrakiler daha fazla illerletsin.

Ama aldigim hep ayni cvp, evet; dogru söylüyorsun ama. BEN BU AMALARI DUYMAKTAN BIKTIM.

Ben tanimiyorum belki, ama biliyorum, disarida babayigit insanlar var, benim gibi o amalari sevmeyen.
Ve para pesinde degil de sistem pesinde kosan.
Güzel esler, amaclar ugruna calisan.

Bir olmak gerekmez mi?

Genc cocuklarimiz geliyor, onlara kuru kuru nasiyat vermek yerine, onlarin ellerinden tutip, onlara destek olsak ya.
Örnek davranislarda bulunsak ya.
Neden bunu basaramiyoruz?
Neden birileri basariya kosarken, birileride o basariya kosanlarin kuyusunu kazmaya calisiyor?

Bencillik almis basini gidiyor, gelecekler ztn hersey daha daha farkli olacak, bu belli.
Neden bizler ATALARIMIZ GIBI Güzel eserler insa etmiyoruz?
NEDEN, UYANMIYORUZ????

Belki benimle bazi kesim ayni görüste olmaya bilir ama tek bir gercek var!

Bizler Yaradan Rabbimizin emrine dosdogru uymadigimiz sürece, bizlere ztn uyanamayiz!

Cogu, kulakdan duyma bilgilerle, biliyorum ediyorum, aydin havasinda.
AZ Bilsek ne olur ki :-) Herseyi bilmek zorundamiyiz?

Ben derim ki, Bir olmak lazim, Tek olmak lazim, Adaletli olmak lazim, Ahlakli olmak lazim, gelecek olanlara örnek olmak lazim.

Sizce de öyle degil mi?
Alt 02.02.2020, 00:42
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Cok güzel istekler ve insani yücelten dolayisiyle topluma deger katan kurallara parmak basmissiniz fakat gelin görün ki kazin ayagi öyle degil bu azgin kapitalist caginda.Kapitalist kendi carkinda toplumlari yetistirip kullaniyor.Bu yüzden arzulanan degerler ya düsüncelerde ya lafta kaliyor.Dedelerimiz gibi olabilmemiz icin onlara o ahlaki veren hayat sistemini hayatimiza toplum ve devletimize hakim kilmaliyiz.Ticaret dedinizde cok zengin bir is adami tanidik vardi veznedarindan memnun degildi dert yaniyordu,cok temiz bir ortak arkadasimiz vardi onu tavsiye ettim ona, bana dediki o güzel dostumuzuda kayb etmekten korkarim ;-(
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche