Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 20.05.2017, 09:54
seyrangah_06

Standard

Gerçekten de anlama (irfan) yuvası ancak sübyanlar senin kadar irfana nail olamadan...!

Alt 21.05.2017, 03:03
Benutzerbild von Lara__
Lara__ Lara__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee Ramazan

malum üc aylardayiz,ramazana sayili günler kaldi..

Allahin özgür yarattiklarini , cematler kendilerine köle yapmi$.Yazik deyilmi bu Allahin kullarina.

Bugün camiye gittim caminin kapisini bulamadim!bizimkilerden birini aradim dedim caminin önündeyim ,giris kapisini bulamadim,beni karsiladilar,iceriye girdim...

kadinlar bagira bagira kuran okuyorlar ARAPCA,sirayla tabi...30 dakkika falan kaldim..bu zihniyeti benim aklim almiyor..inanin alamiyorum.

Kuran'in ve Islam'in hakki onu ya$amak deyilmidir?

Insan anlamadigi bir $eyi nasil ya$ayabilir?önce anlarsin sonra ya$arsin ,normal insan zekasi bu deyilmidir? Bunlar anlamadiklari bir$eyi ya$iyorlar..Bu yaptiklari islamin ve Kuranin hakkina gecmek deyilmidir?O zaman neyi ya$iyor bunlar? Üstelik iyi dindar olduklarini söylüyorlar.

Hatirlarsaniz berak Müslüman kalmadi hepisini cematler kapmi$ demistim..inanin cok düsündüm..neden?

KuranI anlayabildikleri dilde okusalar"yani Türkce " o anda ya$adiklari dinin bu olmadigi ,indirilen din olmadigi ortaya cikacak...ve insanlari Allah'la kandiramaycaklar,bu insanlardan faydalanamayacaklar,kendilerine köle yapamayackalr.Allahin Kitabiyla yüz yüze gelme eyyy MÜslüman ,bana ithat et..Kurulmu$ bir dümen,helal haram ver Allahim, garip kulun yer Allahim.

bakin kuranda ne yaziyor:
1.Hurafeler,uydurmalar,anlamini bilmeden okuyu$larla aldatma,aldanma.( Hadit ,14)
2.Dine sokulan uydurma,kulaktan dolma,ve iftiralarla aldatma,aldanma.(Ali Imran,185)
3.Yaldizli süslü laflarla aldatma,aldanma.(En'am,112)
4.Sefil,rezil yasayisla.aldatma,aldanma.(Ali Imran,185:En'am,70,130:A'raf 51.
5.Sakin Allah ile aldatma,aldanma.(Lukam,33;Fatir,5:hadid..

Devami:
Aldati$ ve aldani$in en yikicisi.Allah ile aldatmadir..Sakin aldatici sizi Allah ile aldatmasin?Allah bizleri uyariyor,sana akil verdim sorgula,oku ve anla kulum diyor.

büyüklerimden birine sordum...Kapa ceneni dedi!..)) evde konusurz dedi ..)
bana biraksalar bir kac sorum olucakti birakmadiklar..)))

ATATÜRK:
hak olan kur'an, haksızlığı kabule vasıta yapıldı."
gazi mustafa kemal atatürk
Nurlar icinde yat yüce insan

Geändert von Lara__ (21.05.2017 um 03:17 Uhr).
Alt 21.05.2017, 18:21
seyrangah_06

Standard

Bu siktigim yer, sapik, ruh hastasi, ve sosyopat dolu. Hic mi normal insan kalmadi burda? Yok denecek kadar az.
Alt 21.05.2017, 18:31
seyrangah_06

Standard

Bir nikten fazla nick kullanan birisi aslinda psikologa görünsün.

Iddia ediyorum bütün nicklerin %70 birisini aittir (o kendisini biliyor ) ve %30'u unu 3-4 kisi paylasiyordur.
Zaten bu hastalikli davranislarin yüzünden normal insan burda kalmadi.

Geändert von seyrangah_06 (21.05.2017 um 18:49 Uhr).
Alt 21.05.2017, 18:33
seyrangah_06

Standard

Burda bu nickimden baska, yani seyrangah'tan baska nick kullanmiyorum. Buralari fazla ciddiye de almiyorum. Ve bir nicki 10 kisi ile paylasanlar, ve sayisiz nicki olanlarin kisilik bozuklugu oldugu kanaatindeyim.

Bunlari simdi düsünüyorum konuya hitaben.

Geändert von seyrangah_06 (21.05.2017 um 19:35 Uhr).
Alt 21.05.2017, 18:46
seyrangah_06

Standard

Vaybee, su seckinpartner sitenizde reklam yapan o uzun sacli, sari bluzlu kiz kimin nesi? Burda üye mi?

O uzun küpeli kiz uzak dursun Eger o küpeli kiz güzelse, o zaman bu dünya bana göre degil.

Ama öbürü, o kumral uzun sacli, sari bluzlu hem kontez hem köylü kizi..
Alt 21.05.2017, 20:25
seyrangah_06

Standard

Beni kalcayla, kiciyla, gögüsüyle bastan cikaracagina sanan bayanlara....
Karsinizda hayvanlar aleminden insanlar alemine gerekli olan o evrim sürecini basariyla tamamlamis,
eline, beline diline sahip olan, nefsini öldürmeyen ancak nefsine, sahip olan bir insanoglu var.
Hayvan degil....
Ergenlik dönemimi atlatali da cok oldu.

Lüften vazgecin!

Elbette gözüme hosta gelecek ama, öncelikle ben bir bayanin kisiligine, durusuna, davranisina hayran kalirim o'nun o yapan ve benim hosuma giden ne varsa onlara yani.

Benim icin ask ve sevgi ruhsal bazdadir, gönül meselesidir. Hayvansal icgüdüleri ask olarak, sevgi olarak görmüyorum. Sevmedigim bir kadinla cinsel münasebeti uygun ve dogru bulmuyorum. Hersey sevince güzel, kalpten gelen icten bir sevgi ile sevince güzel. Ama sevmek cok daha derin bir boyutu gerektirir. Cesitli formlari vardir.
Kadin-erkek iliskisi sevginin sirf bir boyutu..

Ancak inaniyorum ki, sizin bu yöntemle elde edeceginiz coook erkek vardir burda. Esegi anirtan ta..gidir.
Davul bile dengi dengine calarmis. Esek bir davulcuyu kolaylikla bulursunuz burda.

Ama benden uzak durun lüften!

Geändert von seyrangah_06 (22.05.2017 um 16:17 Uhr).
Alt 22.05.2017, 16:07
seyrangah_06

Standard

Ben buruya herseyden önce, partiler üstü bir sekilde Atatürk ilke ve devrimlerini tanimayanlara ve yeni nesillere tanitmak ve sevdirmek icin siyaset yapmak icin burdayim.

Geändert von seyrangah_06 (22.05.2017 um 16:14 Uhr).
Alt 23.05.2017, 00:41
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

Seyrangah??? $u bana Mail gönderen cüksüz.... ben tam olarak hatirlamiyorum ,kimdi bilmiyorum bana biri Mail yazmi$ti, bunun icin para'mi toplamak istemislerdi,telefon'mu alicaklardi neydi O????durumu cok kötü ,cok fakir falan deniyordu...o bu cüksüz icin deyilmiydi? ben bir cent vermem demistim..))))

Geändert von Lara__ (23.05.2017 um 00:45 Uhr).
Alt 23.05.2017, 01:25
Benutzerbild von Lara__
Erfahrener Benutzer

Standard

$u bakare süresininn aletleri bir okuyun 191,192,193 .
mesaj su: zalimlerden baskasina zulüm yapilmayactir

sizler zalimi bu sekilde aklayip himaye edip,temize cikarip korumaya alarsaniz.Sizlerin bu Kitabin anlamainda bir dininiz imaniniz olabilir?

bu kurandaki cihat kavrami nicin isliyor? suriyede birbirine katletmek icin mi,mazum kiz cocuklarinin cihat nikahi deyip irzina gecmek icin mi.fakir fukarinin cocugu sehit düssün diyemi,cahil halk dinle kuranla sömürülsün diyemi?

dünyada 1 tane müslüman yokki,nerede yasamak istersin sorusuna bir müslüman ülkenin ismini versin...bunlari bari düsünün..ja isvicre,ja almanya,ja ingilter...cennetin yollari oralardan mi geciyor Müslümanlar?Cehenneme postaladigi ülkelerden birine pacayi atiyorlar...niye Medyeye gitmiyorsunuz? niye gitmiyorsunuz? varsa yoksa amerika,ingiltere,fransa ,almanya.eee bu ülker müslüman düsmani deyilmi?..
$eytanin cocugu kac tane fabrika yapti sizlere gidip orada calissaniza.

bu millete biraz yal,biraz kömür,biraz makarna falan ver, i$ bitti.$eytanin cocugu katmi$ önüne biraz sürü ,hergün sehit olan fakir fukaranin cocugu kimin ugrunda..öksüz kalan yetimler,dul kalan kadinlar,

Geändert von Lara__ (23.05.2017 um 01:44 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche