Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 26.08.2007, 14:11
unknown

Standard Türkiyede artik Türk Bayragida yasak !

akp döneminde Türkiye sinirlari icinde Türk bayraginin yakildigini gördük, cignendigini gördük ama evinin catisina Türk Bayragi diken vatandasa Türk Bayragini indirtmek isteyen zihniyete yeni sahit olduk !
Bu ziyniyet hain kahpe akp ziyniyetini !

Mehmet Bey’in bayrak direnişi
26 Ağustos 2007
Orhan SAAT İSTANBUL
Mehmet Bey’in bayrak direnişi Mehmet Bölükbaşı Üsküdar’daki villasının terasında Türk bayrağı dalgalandırdığı için kaymakamlığa şikáyet edildi. 68 yaşındaki Bölükbaşı bayrağı indirmesi için gelen polislere "Kanımı rengine verdim, inmemesi için canımı da veririm. Şikáyet eden gelsin. İndirebiliyorsa o indirsin. Ben indirmiyorum" dedi.

TRABZONLU komando Asteğmen Mehmet Bölükbaşı, 1961’de Eğirdir Dağ Komando Okulu’ndan, düzenli ordunun kurulmasında görev yapmak üzere Kıbrıs’a gönderildi. Direnişçilerden Necla Bölükbaşı’yla evlenip, askerliğini bitirdikten sonra Türkiye’ye döndü. Daha sonra İngiltere’ye yerleşen çift, 6 yıl önce İstanbul’a döndü. Yurtdışında 35 yıl kalan çift, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kendisi ve çocukları için satın aldığı villaların karşısındaki Çamlıca Köşkleri’nden tripleks villa aldı. Çift, villalarına yerleşince terasa direk dikip, Türk bayrağı astı.

Uzun süredir dalgalanan bayrak, kim olduğu belirlenemeyen bir komşuyu rahatsız etti. Doçent olduğunu ve adının Hasan İşcan olduğunu söyleyen bir kişi, Üsküdar Kaymakamlığı’na başvurarak, bayrağın kaldırılmasını istedi. Kaymakamlık, bayrağın yırtık ya da soluk olduğunu düşünerek Bölükbaşı’nın evine iki polis memuru gönderdi. 23 Ağustos’ta polisler, bayrağı indirmesini isteyince Bölükbaşı’nın yanıtı "Kanımı rengine verdim, inmemesi için canımı da veririm. Şikáyet eden kimse gelsin. İndirebiliyorsa o indirsin. Ben indirmiyorum" oldu. Polisler de bayrağın neden indirilmesi gerektiğini anlamadılar. Yırtık, soluk ya da şekilsiz değildi. "Biz emir kuluyuz" diyerek giden polisler, önceki gün de tebligatı hatırlattılar. Bayrağı indirmeyen Mehmet Bey, şikáyete ve tebligata inat bahçesine dikmek üzere bir direk ısmarladı. Şimdi daha büyük bir bayrağı göndere çekmek için direğin gelmesini bekliyor.

KAYMAKAM: SORUNYOK

Üsküdar Kaymakamı Erdoğan Bektaş şikayet üzerine bayrağı incelettirdiğini belirterek "Vatandaş istediği yere bayrak asar. Bizim hassasiyetimiz, bayrağın eski, yırtık, biçimsiz olmaması. Yıpranmışsa biz yenisini bile veririz" dedi. Bektaş, Bölükbaşı’nın bayrağında herhangi bir problem olmadığını belirterek, polislerin villaya ikinci kez gidişinin, şikáyetin yinelenmesi üzerine yanlışlıkla olduğunu söyledi.
Alt 26.08.2007, 17:30
Benutzerbild von inscene
inscene inscene ist offline
Neuer Benutzer

Standard hayda

buda ne?????
Alt 27.08.2007, 00:17
unknown

Standard Ne olacak, Türkiye gercegi !

pkk yandaslari gündüz vakit birkac tane belediye otobüsünü yakar, günler, haftalar sonra yakalanirlar.
Türk Bayragi yine gündüz vakti yakilir, kimse birsey yapmaz.
Türk Bayragi yine gündüz vakti onca insanin gözleri önüde cignenir yine kimse birsey yapmaz !

Türk Bayragini catisina diken vatandasin evine polis gönderirler !

Kirmizi Beyaz Türk Bayragi bu kani bozuk akp ziyniyetlileri rahatsiz ediyor !

islam bayragi yesil bayrak istiyor bu soyu sopu belirsiz kani bozuk kahpe hain serefsiz hainler !
Olay bu !
Alt 29.08.2007, 00:04
chaossevda

Standard django asüüüüüül bei den türken :)

ARD. „Django’s Reise: Asül bei den Türken“. Mittwoch, den 17.10.2007, um 22:45 Uhr. Und. Mittwoch, den 24.10.2007, um 23:30 Uhr.
Alt 29.08.2007, 14:23
Benutzerbild von tclady18
tclady18 tclady18 ist offline
Neuer Benutzer

Standard hab ihn live gesehen!einfach genial! o.T

ohne Text
Alt 06.09.2007, 16:55
Benutzerbild von rapidcanan
rapidcanan rapidcanan ist offline
Neuer Benutzer

Standard ...

Türkiyede o güzelim ezan sesi bana bu sene iskence gibi geldi, cünkü kaldigimiz yerin etrafinda 16 camii vardi ve hepsi yüksek sesle aparlolarla ezan okudular. Ayni zamanda okusalar, ginede o kadar kötü olmayacakti, ama hepsi bir kac saniye arayla basliyorlardi ve seslerin hepsi birbirine karsiyordu, inanilmaz bir gürüldü ortaya cikiyordu.
Etrafta oturanlarin cogu her sene imza topladiklari halde hic bir degisiklik olmuyor! Insani dinden imandan cikartiyorlar, hoccalarin israrli hareketleri!
Alt 06.09.2007, 20:46
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bu ilkelliği Azerbeycan bile yasakladı.

ohne Text
Alt 07.09.2007, 20:02
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Istanbul"da

kaldigimiz yerin dört tarafindan, yakinindan - zaten adim basi cami var -, hoparlörle bagirilan ezan olacak kaos. Sabahin köründe de uykumu bölmelerine sinir oldum.

Dogrusu, TR"de din özgürlügü diye birsey yok. Sabahin köründe uyandirilip namaz kilmak zorundasiniz.
Alt 07.09.2007, 21:28
Benutzerbild von xxxcanan
xxxcanan xxxcanan ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

Halbuki o camiler kendi aralarinda anla$salar ne güzel olurdu.Bir gün birisi öteki gün digeri okursa problem kalmayacak aslinda. Uzaktan gelen Ezan sesi kulaga nede hos geliyor, ama yüksek ve cirkin sesleriyle gercekten biktiriyorlar insani...

ne günlere kaldik yarabbim, bu agresif din a$ilanmasi cok itici.
Alt 07.09.2007, 22:23
Benutzerbild von xxxcanan
xxxcanan xxxcanan ist offline
Neuer Benutzer

Standard es ist zu Normalität gemacht worden

Die Menschen haben durch den Fernseher und Internet keine Zeit mehr für die Familie geschweige denn für andere Mitmenschen, wie es eigentlich früher in der Türkei die Normalität war. Jeder kannte jeden, und haben sich gegeseitig unterstützt...Es waren keine Kindergärten oder -krippen nötig, weil es immer Menschen in der Umgebung gab, den man vertraute.
Nachbarn saßen abends zusammen und aßen Sonnenblumenkerne und tranken Tee. Heute sitzt die Familie vor der Glotze und ziehen sich eine Serie nach den anderen hinhein und lassen sich hipnotisieren ...willkommen im 21. Jahrhuntert!
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche