Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 15.08.2010, 03:22
Benutzerbild von DieWahrheit
DieWahrheit DieWahrheit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von tautou Beitrag anzeigen
Cok dogru.
ve iste o yüzden sizin gibi omurgasizlara ve sizin pesinden kostugunuz omurgasizlarin hazirladigi 12 eylül anayasasina hayir!
Iyi yani sonunda itiraf ettin.

Anayasayi AKP hazirladigi icin 'Hayir' diyorsun.
Ama Aydin insanlar kimin hazirladigina bakmiyor!!! Icerigine bakiyor
Alt 15.08.2010, 04:38
tautou

Standard

Zitat:
Zitat von DieWahrheit Beitrag anzeigen
Iyi yani sonunda itiraf ettin.

Anayasayi AKP hazirladigi icin 'Hayir' diyorsun.
Ama Aydin insanlar kimin hazirladigina bakmiyor!!! Icerigine bakiyor
sen misin aydin? güldürme insani. vaybee aydini seni!
icerige bakiyormus.
somut birseyden konusuyorsun, somut hicbir veri yok sende.

futbol takimi tutar gibi akp'yi tutuyorsun iste.

ama omurgasiz, yalan dolan, amac degil arac taktigine devam.
Alt 15.08.2010, 15:16
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
sen misin aydin? güldürme insani. vaybee aydini seni!
icerige bakiyormus.
somut birseyden konusuyorsun, somut hicbir veri yok sende.

futbol takimi tutar gibi akp'yi tutuyorsun iste.

ama omurgasiz, yalan dolan, amac degil arac taktigine devam.
Güldügüne cok sevindim. Bilirsin ehl-i kubur bile güler bu islere.

Somut veri diyorsun, somut birsey diyorsun!!!
Ama bir kesim tarafindan hazirlanmis oldugu icin "Hayir" diyorum diyen sen degilmisin???
Buna artik nasil bir somut cevap olur ki????

Bir daha söylüyorum... Anayasa degisikligi genel secim degildir!!! Burada parti secmiyorsunuz!!!!

Akli dengesi yerinde olan kisiler anayasa paketin kimin tarafindan hazirlandigina bakmaz. Icerigine bakar!!!!!!!!!!
Alt 15.08.2010, 22:41
tautou

Standard

Zitat:
Güldügüne cok sevindim. Bilirsin ehl-i kubur bile güler bu islere.

Somut veri diyorsun, somut birsey diyorsun!!!
Ama bir kesim tarafindan hazirlanmis oldugu icin "Hayir" diyorum diyen sen degilmisin???
Buna artik nasil bir somut cevap olur ki????

Bir daha söylüyorum... Anayasa degisikligi genel secim degildir!!! Burada parti secmiyorsunuz!!!!

Akli dengesi yerinde olan kisiler anayasa paketin kimin tarafindan hazirlandigina bakmaz. Icerigine bakar!!!!!!!!!!
evet. ayni senin gibi yaziyorum. senin yazdiklarinin karsi tarafi. üzerine alip böyle yapacagini da biliyordum. deli sacmasi yazilarin beni gülümsetiyor, kisiliksiz zortheit!
Alt 16.08.2010, 00:49
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
evet. ayni senin gibi yaziyorum. senin yazdiklarinin karsi tarafi. üzerine alip böyle yapacagini da biliyordum. deli sacmasi yazilarin beni gülümsetiyor, kisiliksiz zortheit!
Benim gibi yazmak istiyor olabilirsin ama yazamiyorsun.

Caresizlikten hakaretlere basvuran birisin.

Konuyu saptirmamak icin yine anayasa degisikligine deginmek istiyorum!!!

Bir kesim tarafindan hazirlanmis oldugu icin "Hayir" diyorum demek ne kadar mantikli???
Alt 16.08.2010, 16:17
tautou

Standard

Zitat:
Benim gibi yazmak istiyor olabilirsin ama yazamiyorsun.

Caresizlikten hakaretlere basvuran birisin.

Konuyu saptirmamak icin yine anayasa degisikligine deginmek istiyorum!!!

Bir kesim tarafindan hazirlanmis oldugu icin "Hayir" diyorum demek ne kadar mantikli???
Elbette senin kadar kalitesiz yazamam. Zira aramizda irice bir kalite, akil ve mantik farki var. Bos vaktimde seninle muhatap olma serefini sana tanidigim icin minnettar olmalisin bana - da senin gibi ümmetci zihniyet bunu anlamaz. Olsun, cikmayan candan ümit kesilmez.

Hür irade ve demokrasi isteyen, haci-hoca kafali, vahsi kapitalist, omurgasiz, ataeril yalancilarin hazirladigi bir anayasaya hayir. 82 anayasasindan da beter duruma gelmek istemeyen herkes hayir der.

Geändert von tautou (16.08.2010 um 16:22 Uhr).
Alt 16.08.2010, 16:19
tautou

Standard

'Hayır' diye haykır güzel kardeşim...

BARIŞ İNCE

14 Ağustos 2010

Hep düştün, hep savruldun, kurumuş yaprak gibiydin kardeşim… Bir kere kendin olmadın, bir kere gücüne inanmadın. Hep birilerinin peşine takıldın. Solu büyüteceğiz dediler, cüzdanlarını büyüttüler, yedin… Açılım yapacağız dediler, metres açılımı yaptılar, onu da yedin… Geçmişinin, tarihinin dinci gazetelere çarşaf çarşaf satılmasına için acıdı ama yüzün yoktu sustun… Daha ne kadar susacaksın kardeşim?

Bak… Sana göre ben radikalim, kafam geride benim, 100 yıllık lafları bozuk plak gibi tekrarlarım, sığım ben, azım üstelik… Ama sen öyle değilsin… Geniş fikirlisin anlarsın o yüzden dinle!

AKP’nin anayasa zokasını yutma kardeşim. Benim bu işten çıkarım yok, eskiden de yoktu. Seni oralara sürükleyenlerin bir çıkarı var ama senin de yok belli… Azıcık vicdanın kaldıysa, sokaklarda gördüğün bir mitingin sesi hâlâ sende az da olsa bir heyecan yaratıyorsa… Bu zokayı yutma kardeşim.

TEKEL işçisini hatırla. AKP’nin yeni yargısında, hangi sömürücü, insafsız uygulamayı iptal ettirebilecek o işçiler? Hangi doktor AKP’nin tam gün yasası belasından kurtulabilecek? Hangi hemşire, hangi postacı, hangi belediye işçisi kendisini savunabilecek? Bundan önce de savunamıyordu belki ama en azından birkaç tane kamu yanlısı hakim, Anayasa’daki kırıntı kadar sosyal devlet uygulamasını görüp de dur diyebiliyordu bazı şeylere… Artık o da yok…

Yaşın yetiyorsa grev mücadelesini hatırla. Bu muydu bizim istediğimiz? Grevi yasaklayan toplusözleşme miydi? Elinde grev hakkı olmayan bir sınıfın pazarlık gücü, kediyle kuşun kapışmasına benzemez mi?

Bu da mı umurunda değil? Sınıf bitti mi, sömürü bitti mi senin için gerçekten? Eski solcu şimdi beyaz saçlı adamların “yıllarca solcular tam gün yasasını savundu, şimdi neye karşı çıkıyorlar” yalanına mı kandın? O tam gün yasasıyla bugünkü aynı mı güzel kardeşim doğru söyle? Hiç mi bakmadın bunca beyaz önlüklü insan ne diye haykırıyor?

Madem sınıf bitti o halde çevreyi düşün. Ağaçları, kuşları düşün… Hangi meslek odası durdurabilecek rant projelerini? Hangi ihale iptal edilecek yeşil alanlar yok olmasın diye? Hatta hangi meslek odası, hangi sendika kalacak geriye?

Bu da mı olmadı? Bu da mı gol değil?

O zaman kadınları bir düşün? Bizzat Anayasa mitinginde kadın-erkek eşit değildir diye bas bas bağıran bir Başbakan’a evet diyorsun sen güzel kardeşim? 85 yıllık uyduruk laiklik uygulamasında bile bunlar söylenemezdi. Üstelik artık okullar da haremlik selamlık oluyormuş bak… Bakanımıza göre makul öneriymiş. Oğluna kızına böyle bir dünya mı bırakacaksın sen?

Bu da kesmedi değil mi? Peki yıllarca 12 Eylül Anayasası kalksın, onun yerine eşitlikten özgürlükten yana bir anayasa istemedin mi sen? Bu muydu 30 yıllık mücadelenin sonu? Bu muydu istediğin? Bir gazetede 9 sütuna başlıklarla yazılan, ‘Bu anayasayla artık işadamları daha rahat yatırım yapabilecek’ haberi miydi geldiğin nokta? İstediğin bu muydu?

‘Hayır’ diyen başkaları da var, bu mu korkutuyor seni? O başkalarıyla okullarda, mahallelerde kavga eden de biz değil miyiz? Biz onlarla ortak bir sözleşmeye ‘evet’ mi diyoruz? Ama ya sen? Hrant’ın katilleriyle aynı şeye izma mı atıyorsun? Üstelik tıpa tıp aynı sloganla mı?

‘Hayır’ de güzel kardeşim… Boykot bile deme ‘hayır’ de… Cemaatlerin, tarikatların koşa koşa gidip ‘evet’ dediği bir seçimde senin boykotun ‘evet’ demektir. Neye ‘evet’ biliyor musun? Cumhurbaşkanının yetkilerinin artmasına ‘evet’… Medya şişirmesiyle, manipülasyonla yüzde 51 oyu alan her türlü şaklabanın, kalpazanın her şeye hakim olmasına ‘evet.’ Bu muydu senin savunduğun çoğulculuk? Az olanın da, dışlananın da söz sahibi olacağı bir ülke değil miydi istediğin? 12 Eylül anayasasına karşı bunun için mi mücadele ettik birlikte?

Üçüncü yol sandığa gitmemek değildir kardeşim. Bunu en iyi de biz biliriz. Çünkü yıllarca iktidar çatışmasının dışında durduk biz. Üçüncü yol, hem askeri darbe anayasasına hem de AKP’nin cemaat yasasına hayır demektir. 1982’de herkes korkarken, biz korkmadık, “hayır” dedik. Yine korkmadan “hayır” diyeceğiz. Sen de bu kez korkma…

82’de korkmuş olabilirsin, haklısındır belki… Ama bu kez korkma. Bu korku mahvetti zaten seni. Az olmaktan korktun, meşakkatli işlerden korktun, radikalleşmekten kortun, sevilmemekten korktun… Hep korktun. Ama geriye ne bıraktın? Bak işte… Senin çocukların korkmayanlara, canını feda edenlere saygı duyuyor. TV programlarında herkesle öpüşüp, gebeş gebeş sırıtan kellelere değil…

İçişleri Bakanı’nın suratına, “Size karşı mücadele ediyordum, devrime gidiyordum” diyebilen Denizlere saygı duyuyor işte… Darbelerde mağdur olanlara değil ‘muhatap’ olanlara saygı duyuyor…

Şimdi sen… Sana hâlâ kardeşim diyorum bak. Çünkü halinden utandığını hissediyorum. Seni oralara sürükleyenler utanmaz ama…

Çünkü onlar “AKP, YÖK’ü kaldıracak” demişlerdi… AKP, YÖK’ün tepesine oturdu, üniversiteleri çarşı pazara çevirdi, solcuları okuldan attı, tarikatları okula soktu… Utanıp da biz ne yaptık demediler.

“AKP özgürlük getiriyor” demişlerdi. AKP, TRT’nin tepesine oturdu, sabah akşam din dersi ve hükümet propagandası yaptı, solcuyu susturdu liberali 2.5 saat konuşturdu, yine bir şey demediler. “AKP emeğe daha bir dost” demişlerdi, 3 yıl boyunca 1 Mayıslar kan ve gözyaşına boğuldu, ona da bir şey demediler. AKP pes etti, riyakarlığından utandı, ama bunlar utanmadı… “AKP halkçı” demişlerdi, AKP her şeyi “babalar gibi” sattı. Belki onlar da kendini sattı. Yazık onlara…

İşte sana son sözüm güzel kardeşim. Benim yanımda olmasan da olur, benim yolumda yürümesen de… Bir daha hiç karşılaşmasak da… Sevsen de olur beni sevmesen de… Ama benim için değil ülken için bu kez onları değil vicdanının sesini dinle ve ‘hayır’ de… AKP’ye ilk tokadı sen vur hatta… Bırak az olalım iri olmayalım… ‘Hayır’ diye haykır güzel kardeşim hem de iki kere… Bir kez olsun kuyruğu dik tut ve hayır de… Ve bırak onlar ne derlerse desinler!
Alt 16.08.2010, 22:07
Erfahrener Benutzer

Standard

Anayasa degisikliginle hicbir alakasi olmayan bir metin kopyalamissin!!!!

Bu kadar basit ve iceriksiz metinlere nasil kaniyorsun???

Hangi maddesi rahatsiz ediyor seni?
Söyle su maddenin su bölümü rahatsiz ediyor diye!!!!
Oturup seviyeli tartisiriz, ama yok onun gözü cirkin bunun ayagi topalla olmuyor bu is.

Anaokulundan ayrilali 20 yil olmustur kiz
Alt 17.08.2010, 03:57
tautou

Standard

ırkcıların anayasasına hayır!

Gaziantep'te referandum mitingi kapsamında halka seslenen Erdoğan, boy polemiğini devam ettirdi. Başbakan Erdoğan, 'Onlar tutturmuş Başbakan'a soruyorlar. Boyun kaç? Benim boyum 1.85. Al tepe tepe kullan. Önemli olan boy değil, önemli olan soy...' diye konuştu.

Melih Gökçek Ülke Tv'de yayınlanan Sıra Dışı programında Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ermeni kökenli olan annesini gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu'nun miting yaptığı yerlerin Alevi vatandaşların yoğun yaşadığı yerler olduğuna vurgu yapan Gökçek: ''Ancak kendisine annesinin Ermeni olup olmadığını sordukları zaman, mezhepsel olarak Alevi olup olmadıklarını sordukları zaman cevabı vermemek için kıvranıyor. Demokratik bir ülkedeyiz. CHP'de seni bu kimliğinle kabul ettiler'' dedi.

anaları ağızlarına alan (ananı al git, anasını sorunca kıvranıyor) ırkcıların yazdığı anayasaya hayır!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üslubunu eleştirirken, ''Recep Bey önce anamızı ağzına aldı. Sonra babamızı ağzına aldı. Bugün Gaziantep'te benim soyumu sorguluyor.'Ne annemden, ne babamdan, ne soyumdan hiç utanmadım. Hepsiyle onur duydum. Ama Recep Bey'e tavsiyem var: Devlet senin emrinde benim soyumu öğrenmek istiyorsan, İstanbul Müftülüğüne başvurursun. Orada tutulan defterlere bakarsın benim soyumu öğrenirsin. Ama çok merak ediyorsan; eğer sen insanların soyuyla uğraşıyorsan eline bir tane pergel, cetvel al. Gel benim kafatasımı da ölç. Buna da benim itirazım olmaz.'' dedi.
Alt 17.08.2010, 19:15
Erfahrener Benutzer

Standard

Cok ucuz bir yaklasim sergiliyorsun. Camur atma mentalitesi var sende.

Bos laflar püskürtenleri halk artik sandiga gömüyor!!!! Millet uyandi artik, eskisi gibi degil!!!!
Icraata bak, bos laftan kimsenin karni doymuyor

Ya ancak klişe sözlerle konuş sen neden hayır diyorsun bunu açıkla da öğrenelim buraya çıkıp bağırmakla olmuyor. 13 eylülde de görelim bakalım evet çıkınca durumunu.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche