Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 06.01.2004, 02:37
Benutzerbild von tugra27
tugra27 tugra27 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Seyta bu yaziya cok kizacak!(4)

“Süpesiz seytan, insanin bedeninde damarlarinda kanin dolastigi gibi dolasir." Buhari-Müslüm. Hayat bir yönüyle de rüyadir ve insanoglu zaman zaman hayal kurdugu olur. ((Icimdeki seytani konusturdum.))

T. Insanlari nicin ve nasil kandirdigini, vesveselerini anlatirmisin?

S. Önce hangi seyden yaratildigimdan bahsedeyim. Biz yaratilis olarak siz insanlardan ve meleklerden farkliyiz. Insanlarin bir cogu bizlerin önce melek olarak yaratildigimizi daha sonra da cinlere dönüstügümüzü saniyorlar. Oysa ki biz dünde cindik, bugün de ciniz. Ve yarin da Allah“in huzuruna cin olarak cikacagiz. Yani bizler cinoglu ciniz. “İblis cinlerdendi…“18:50

T. Insalarin topraktan meleklerin ise nurdan yaratildigini biliyoruz. Peki sen hangi seyden yartildin?

S. Bizler önüne geleni kasip kavuran, yakip yok eden atesten yaratildik. Hamde ne ates! “Cinleri de daha önce zehirli ateşten yaratmıştık.“15:27

T. Yaratildik ifadesini kullandin, gercekten de Allah tarafindan yaratildigina inaniyor musun?

S. Ben hicbir zaman yaraticim alemlerin Rabbi olan Allahi inkar etmedim ki? Her ne hikmetse ateist olarak suclaniyorum. Ben ateistlerden beriyim. Yaratici nasil inkar edilir ki?

T. Secde edin! Emrinden önceki atmosferden bahseder misin?

S. Ortada hicbir sey yokken Allah ile melekler arasinda söyle bir diyalok gecti; "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım, dedi." 2:30 Iste ne olduysa o anda oldu. Bu söz üzerine, üstüne kuma gelecegini isiten bir kadin gibi kiskaclik damarim kabardi.

"Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım.” Allahin bu sözüne melekler de sasirdilar. Hatta bunu söyle dile getirdiler; "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler.2:30

T. Melekleri bu sorusuna Allahin cevabi ne oldu?

S. Allah meleklerin bu sorusuna söyle yanitladi; (Rabb"in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." 2:30 "Ben size, ben göklerin ve yerin gayblarını bilirim, sizin açıkladığınızı da, içinizde gizlediğinizi de bilirim" dememiş miydim?" dedi.2:33

Daha sonra sizleri yakindan ilgilendirecek olan, tüm meleklere ve biz cinler tek soruluk bir sinava tabii tutulduk "Secde" sonra bize söyle seslenildi; "Ben, kuru balçıktan, şekil verilmiş kokuşmuş çamurdan bir insan yaratacağım. Ben, onun yaratılışını tamamladığım ve ona ruhumdan üflediğim zaman, siz hemen onun için secdeye kapanın."15:28-29

T. Peki, bu soruyu cevaplaya bildiniz mi?

S. Bu soruya biz haric bütün meleklerin tamami cevapladilar; “Âdem"e secde edin!" dedik, hemen secde ettiler.“2:34 Biz, basimiz iblis ve bir gurup cin bu soruyu cevaplamayi ret ettik; “İblis hariç hepsi secde ettiler. O yüz çevirdi ve büyüklük tasladı, böylece kâfirlerden oldu.“2:34

T. Peki diyer melekler neden itiraz etmediler de, siz neden secde emrine itiraz ettiniz?

S. Onlar iradesiz varliklardir. Sadece verilen görevi yaparlar. Eger Allah onlar karincanin bagirsagina secde edin dese idi yine secde ederlerdi. Allahin emir ve yasaklarina itiraz eden siz insanlardan bircok insan gibi biz de bu soruyu aklimiza vurduk. Kendisine secde edecegimiz varligin gücüne baktik, yani yaratilisina. Bizden gücsüz yaratildigi icin secde etme iyhtiyaci hissetmedik.

T. Bana kalirsa ya siz, Allah“tan cok daha bilgilisiniz ya da akliniza cok güveniyorsunuz? Bence akliniz sizi yanitmis. Cünkü, eger Allah “dileyen secde etsin“ dese idi secde etmemekte hakli olabilirdin. Ama soru biraz farkli… Sizin itiraziniza karsi Allah“in cevabi ne oldu?

S. Söylediklerini adim gibi hatirliyorum; "Ey İblis! Ne oluyor sana da, secde edenlerle beraber olmuyorsun?"15:32 "Sana emrettiğim zaman, seni secde etmekten alıkoyan nedir?"7:12

T. Peki basiniz iblis ve yandaslariniz ne dediniz?

S. Basmiz; (İblis): Ben ondan daha üstünüm. Çünkü beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın, dedi.7:12 "Kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattığın bir insana secde edemezdim."15:33 dedik.

T. Adem"den üstün oldugunuz da nereden cikariyorsunuz? Sizce emre itaatte midir yoksa yaratilisinizin maddesinden mi? Keza ates topraktan üstün olsun… Yinede secde etmeniz gerkmez miydi? Iste sizi seytan eden Allah"in lanetini üzerinize ceken bir suc! Seni yaratan, sana akili veren Allah sana emredecek ve sen de bu emri dinlemiyeceksin!

S.???????????????
Alt 06.01.2004, 03:51
Benutzerbild von nazliceylanim
nazliceylanim nazliceylanim ist offline
Neuer Benutzer

Standard ...

Hayirli geceler,

Ölümden sonraki hayat iki sekil alir. Cennet hayati, Cehennem hayati.
Cennet hayati, bu dünya icinde tasvir ve idrak olunamaz. Çünkü bu dünya nimetlerinin cinsinden degildir.
Kuran bunu da anlatarak der ki:
Hicbir kimse islediklerine mükafaat olmak üzere kendisi icin saklanmis olan göz aydinligini bilemez(17: 42)
Hz. Peygamber Efendimiz"in (S.A.S.) de Buharide rivayet olunan bir Hadis-i Serifde bunu izah ederek
"Allah dogru ve dürüst kullarina hicbir gözün görmedigi, hicbir kulagin duymadigi, insan hatirindan gecmeyecek mükafaatlar hazirlamistir."buyurur.
Buda bizim insan olarak, bazi konularda sinirlarimizin oldugunu gösterir.

Biraz düsünürsek zaman ve mekanin ahirette yeri olmadigini derhal kavrariz. Kuran Cennet"in göklerle yer genisliginde oldugunu söyler. Bu ayeti kerimeyi isitenler Rasülü Ekrem Efendimiz"e (S.A.S.) basvurmuslar ve söyle demisler:
" Cennet göklerde yer genisliginde olduguna göre Cehennem nerede?"
Rasülü Ekrem Efendimiz (S.A.S.) söyle buyurmuslar:

" Gün dogdugu zaman gece nerede?"

Bu da gösteriyor ki, Cennet ile Cehennem birer yer olmaktan fazla birer haldirler.

Sonra Kuran"i Kerim"in bir ayetinde Cennet ile Cehennem arasinda bir "duvar" bulundugunu(57:13) anlattigi halde diger bir ayette Cennet"likler ile Cehennem`likler arasinda bir "perde" bulundugunu anlatir. (7:46)

Böylelikle cennet ile cehennemin varligi birer gercekdir, fakat nerede olduklari bizim bilgimizin disinda kalacakdir.

sevgilerle
Alt 06.01.2004, 08:51
Benutzerbild von flatfox
flatfox flatfox ist offline
Neuer Benutzer

Standard psalm = zebur

psalm 37_10,11: "und nur noch eine kleine weile und der böse wird nicht mehr sein; und du wirst dich sicherlich umsehen nach seiner stätte, und er wird nicht dasein.

aber die Sanftmütigen werden die ERDE besitzen, und sie werden in der tat ihre wonne haben an der fülle des friedens."

psalm 37_29 "die gerechten selbst werden die ERDE besitzen, und sie werden immer darauf wohnen."

zebur kurandaki bu düsünceyi destekliyor...
Alt 06.01.2004, 18:31
Benutzerbild von aliconda
aliconda aliconda ist offline
Neuer Benutzer

Standard War Darwin amerikaner ? ;-)))

Oder warum "verwechselt" er Osmanen mit Türken? ;-)))

Nicht "DIE" Türken haben zum Beispiel Wien belagert, sondern das Osmanische Reich.
Wenn er tatsächlich die Türken aus dem Osmanischen Reich meinte hehhehehhe dann sind WIR hier die Widerlegung seiner These ;-)))

Schliesslich sind "WIR" jetzt hier ;-))))

Al" der Türkische "unaussterbare" LOL
Alt 08.01.2004, 23:52
Benutzerbild von flatfox
flatfox flatfox ist offline
Neuer Benutzer

Standard ein schöner schluss!!!

war sehr aufregend - ein applaus für Al.

fox
Alt 09.01.2004, 13:47
Benutzerbild von anarsist
anarsist anarsist ist offline
Neuer Benutzer

Standard hahaha

bu seytan anarsist yaw
baskaldiri var
alayina isyan var
efendilik yok
allaha bile kafa tutuyor ve hic bir yaptirimla karsilasmiyor yüzyillardir!
sizce hersey normalmi?
bence yukarda bir dolaplar dönüyor valla!
birileri bizi isletiyor!
neyse uyaninca haber verinde baliga cikalim!
Alt 10.01.2004, 16:35
Neuer Benutzer

Standard Stimmt der ist doch ganz symBADISCH !! o

ohne Text
Alt 10.01.2004, 16:36
Neuer Benutzer

Standard Sensin OT

:-P
Alt 10.01.2004, 16:37
unknown

Standard Seytan in cevabi

Ey her seyi yaratan yapip eden..

Sen Secde etmemi emrettin ama irade etmedin..Yani senden baska hic kimseye secde etmemi istemedin..Eger irade etseydin Secde ederdim..

IRADEN karsisinda kim durabilir ?

Simdi top sizde Tugba hanim

)
Alt 11.01.2004, 21:53
unknown

Standard GERCEK

Burada amac Seytan i masum göstermek degildir..Önemli Olan gercegin Cemal ( Güzellik Mutluluk,rahatlik,rahmet) seklinde tecellisi Muhammed Mustafa da dir ki o:

Biz Seni alemlere rahmet olman disinda bir sey icin Yaratmadik ( Enbiya 107 ) ayetinde ortaya konmustur.

Ayni gercegin CELAL ( cirkinlik,kahir istirap,mutsuzluk ) tecellisi Iblis de vucut bulmaktadir ki o:

Lanetim Kiyamet gününe degin senin üstündedir ayetinde Ifadeye konulmustur.

Ayni gercek Iblis de DELALET Hz. Muhammed te Rahmet ve hidayet seklinde tecelli etmektedir.

Bu ikisi Gercegin Varligi ve islevselligi acisindan kacinilmazdir.

Bunlarin birini iyi ötekini kötü ilan etmek bizim KISIR BAKISIMIZIN sonucudur.Esasta bu ayrimlar mecazidir GERCEGIN özüne Ruhuna Ilisik degillerdir.

Bunlar Ilahi gercegin Cift kutuplu karsilikli Uclaridir. Biri ötekisiz düsünülemez..

Iblis le dertlenen Hz. Muhammed te DEVA bulur..

Küfür ile Iman birbirine muhtactir Fena olmadan beka anlasilamaz..

Tartismak isterseniz Derinlere gidebiliriz )

Hoscakalin
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche