Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesellschaft & Soziales

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 12.07.2004, 19:57
eniskaya

Standard Evet bir aralar demisti

ama Yasar Hoca hatasindan döndü... sonucta oda bir insan.... önemli olan hatayi anlayip ve kabul etmek..... büyüklüte burda baslar.

Kaldiki Ezan islamin bir sembolü haline gelen namaz cagrisidir.... arabindan eskimolusuna kadar herkes tanir.....

Ama sunuda ifade edelimki... Ezani Türkce en az bir sefer dinlemek hatta ezberlemekte fayda var... ne anlama geldigini ve ne kadar Ruhani bir cagri oldugunu anlamak icin.....
Ezanin Türkcesi bile mükemmel....
Alt 12.07.2004, 20:57
unknown

Standard Deniz mevsimi geliyor..ey cemaat!

simdi..diyelim ki plajda..abdestimiz bozuldu, malum o kadar cibildak ten, gözümüz kapali da yüzemeyecegimize göre, eh can da ceker hani.Hemencecik orada niyet alip denize tam boy batmakla abdest alinabilir mi ? Bunu yapan var mi ? Simdi " hallelujah" neyi merak ettin yine demeyin.Biraz da Dinimizin pratik hayattaki sorularin cevap arayalim.
Alt 12.07.2004, 21:08
unknown

Standard so ein Beitrag kann auch nur

""von der Strasse"" kommen. Sen Yahudilere iyi davran.
Alt 12.07.2004, 21:09
unknown

Standard evet! o.T.

ohne Text
Alt 12.07.2004, 21:14
Benutzerbild von coach01
coach01 coach01 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Kapatalimda

Kapatalimda ben emevi yorumunu getirmiyorum buraya Kuranin ayetlerini yaziyorum sadece. Herkesin kendi vicdanina kalmis bir meseledir.
Neyse bu konuda senin düsüncelerinle benim düsüncelerim cok farkli. Kuranda tabiiki enflasyon ayetleri mevcut olamaz. Bana göre senin yaklasimlarin yanlistir. Ne kadar iyi niyetli olsan dagil bu konu cok tehlikeli. Allaha bilmiyerek sirk ettigmizin farkina bile varamiyoruz bazen. Hatirlarsan bir aralari Tanri Allah kelimeleri tartismistik. Ben sana Allah kelimesiyle Tanri kelimesi arasindaki farki israrla anlatmaya calistim sonunda anladin ve dogrusunu ögrendin. Kime danistigin önemli degil ama dogru yönlendirmis seni. Neydi o mevzu. Allahin ismini israrla Tanri diye kullanlar ne ediyor ? Yani Allah kelimesini begenmeyipte milliyetcilik tasliyipta devamli Tanri kelimesini kullananlar ne ediyor ? Tabiiki sirk ediyor. Bu Faiz konusuda o mevzu gibi tehlikeli. Bir bakmissin Allah yolundan sasmisiz. Dikkat etmek gerekir bunu anlatmaya calisiyorum sana. Hesab kitap yapmayla. Matamatik uzmani olmayla hersey cözülmez. Her akla yatan cözümde dogrudur diye bir kaydede yok. Neyse kapatalim artik bu konuyu ...
Alt 12.07.2004, 21:17
Benutzerbild von coach01
Neuer Benutzer

Standard OK OK

senin begendigin süper zaka saydigin Elaziz gibi düsünüyorsun sandim. Bunun nefretle ne alakasi var.

Domuz etinin atomlarina kadar iniyorsunda. Baska konularda niye atomlarina kadar inmeyi becerimiyorsun ...
Alt 12.07.2004, 21:21
Benutzerbild von coach01
Neuer Benutzer

Standard bunuda kapatalim ...

beni 19 kodu rahatsiz etmiyor beni her zamanki gibi yanlis algiliyorsun sen kardes. 19 sifresi gercekten ilginc bir mesele. Ama bu 19 sifresini kullananlara lafim vardi. Neyse bunuda kapatalim.

Tessetür degil basörtüsü zamanla geleneksellesmitir bizim türk milletinde. Bilmeden takiyorlar basörtüsünü. Niye yaptiklarini bile bilmiyor cogu. Ama tessetürün Kuranda ve Sünnete dayanarak her müslüman kadinin görevidir.
Alt 12.07.2004, 21:22
Benutzerbild von coach01
Neuer Benutzer

Standard Burada farkli düsünüyoruz

Burada farkli düsünüyoruz iste !
Alt 12.07.2004, 21:26
Benutzerbild von coach01
Neuer Benutzer

Standard Abdest plajlara

Abdest plajlara gitmeyle bozulmuyor. Abdestin ne zaman bozuldugu her Namaz hocasinda yazar acar okursun ...
Alt 12.07.2004, 21:28
Benutzerbild von coach01
Neuer Benutzer

Standard feuerlöscher

Enis kardesimizin fetvasi o kadar saglamki toz kondurmuyor. Tartismaya degmez. Zaten vaz gecmez yorumlarindan. Enflasyona takmis ama acayip takmis ) Galiba enflasyonda cok para kaybetti ) saka bir yana. Bu konuyu acmakta fayda yok. Onu düsüncesinden degistiremezsin ...
Antwort