Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 24.06.2014, 20:02
Ask_Sehidi

Standard

bir sonraki seçimde akp'ye oy verecek olan salaktır.

Hani bakanlar çıkıyor ya "ekonomimiz çok, Imf'ye para verecek duruma geldik bla bla bla" diyorlar. Oglum biz niye görmüyoruz bu iyiliği? Kısaca örneklemek gerekirse enerji bakanı artık "bu ay zam yok hadi gene iyisiniz" diye demeç veriyor. Bundan daha açık bir gösterge olabilir mi? Veya benzine yapılan zamlara ne demeli? Artık ya utandıkları için yada gelen tepkilerden veya seçimin yaklaşmasından azaldı gibi. neredeyse litresi 5 lira oldu. Allah'tan korkun. Onu da geçtim (hoş benzine gelen zam tükettiğimiz her şeyi dolaylı da olsa etkiler ya neyse). şimdi her bir hattan aylık 1.30 lira telsiz bilmem ne ücreti alıyorlar. O da mı etkilemiyor lan sizi? gelen mesajda zaten yazıyor devlet adına alındığı. madem bu kadar iyi ekonomi o neden alınıyor? eczanelerin camlarında da vardı bir ara "3 lira ilaç ücreti devlet adına(!) sizden tahsil edilmektedir" diye. olum madem iyi, süper über ekonomi neden bu ücretler alınıyor? bak bunlar vergi bile değil. daha o konuya girmedim bile. artık vergi zammı yapamadıkları için ek olarak para alıyorlar, düşün.

şimdi de bes diye bir şey çıkarmışlar. bireysel emeklilik sistemi. 100 liraya 25 lira devlet verecekmiş. gidin devlete para verin diyorlar kısaca. iyi kötü bilmem. zaten tartışması mevcut. ama benim aklıma ilk gelen bunlar ya batıyor yada parayı alıp kaçacak.

şimdi 65 yaş üzerindekilerden para almamakla göz boyuyorlar ya. en çok ona gülüyorum. kesinlikle güzel bir uygulama. ama koskoca başbakanın bunu über, süper, "akp döneminde yapılmıştır" gibi lanse etmesi komik gerçekten de.

neyse. bu salaklar oldukça giren bize de giriyor. ona yanarım...

edit: dur lan hemen "bak bizi aşağılıyorlar ühü ühü"cüler gelmiş tabi. salaklık burada düşünmeyen insandan kaynaklanıyor. yani düşünse zaten ekonominin iyi olduğuna inanmaz. yazdık yukarıda uzun uzun. onlara cevap vermeyip "bak bu böyle, şu şöyle asıl salakta sensin" demeyip direkt ağlama moduna girenler. bi gidin allah için.