Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 02.06.2006, 11:17
Benutzerbild von akshalil
akshalil akshalil ist offline
Neuer Benutzer

Standard evet üslubumun bazen nezaket sinirlarini

zorlayip arogant ve asagilayici bir hal aldigi dogrudur..ama nasil yapmayim ki usagim,

1. nerde yasiyorsun sen? avrupada degil mi? avrupa kültürü dedigimiz olayin, yani positivismin, doga bilimlerinin ve mutlakiyet disi demokratik rejimlerin bu kitada gelismesinin en büyük sebebi nedir?
- Elestiri kültürü dedigimiz sey degil mi? burda tanri olsun,büyücüler din adamlari olsun, devlet olsun, kral olsun asker olsun bütün kutsallar elestirildigi icin, yenilikler ve reformlar gelmedi mi?

2. Sen burda sabah aksam "Din Elestirisi" yaptin..geleneksel olarak uygulanan dini insafsizca elestirdin, hatta bazen de nezaket sinirlarini zorlayarak, babadan görme usulle dinini yasayan müminleri asalayici hakaretvari tarzda konustun..bazi hususlarda laz inadin tuttursa ve kafan dank etmese de, ben bu yorum ve elestirelerini bütün olarak takdir ettim

3. Sen bu din elestirilerini kendi dogal tanri vergisi hakkinmis gibi görüp burda ahkam keserken, altanlara neden elestiri hakki vermiyorsun? nedenini ben söyleyim:sen evet fanatik vahabi dinselligine karsisin ama, bu ilkeliligin yerine maalesef hümanizm ve ve agzindan hic eksik olmayan DEMOKRASI ile doldurmamissin..tam tersine sen bir militarizm ve otoriter devlet hayranisin..altanlar senin kutsal saydigin seyleri elestiriyor cünkü..senin kutsallarin dinde pek yok ama din yerine orduyu vatani ve devleti kutsal yapmissin kendine..

son olaylar da iyice gösteriyor ki, türkiyenin basindaki esas tehlike dini gericilik ve seriat degil, tam tersine bizi güya gericilere karsi koruyan "cagdas ordumuzun ve devletimizin" icine sizmis ceteler, ulusalci gecinen güya vatansever mafya ve fasist olusumlar..
iste altanlar da bunu elestiriyor..bu neden seni rahatsiz ediyor??

PS. Elestiri yaptigin da alternatif bir seyi recete gibi göstermeye gerek yok..zaten cözüm ve alternativ elestirinin icinde vardir..biraz dikkatli okursan göreceginden eminim..