Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 24.06.2007, 20:32
Benutzerbild von 1insanol
1insanol 1insanol ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard JAPONLAR FEVC FEVC İSLAM"A GİRİYORLAR

JAPONLAR FEVC FEVC İSLAM"A GİRİYORLAR

Irak ve Filistin"de yaşananları yakından takip ediyor ve çok üzülüyoruz. Dualar yapıyoruz. Onlar öyle yaptıkça, Allah’ın lütfuyla inşallah Japonların hepsi müslüman olabilir. Çünkü onlar edepli insanlar, bütün dünyayı davet eder. Ahlakları, adetleri bize çok yakın. Bana soruyor sen kimsin. Müslüman diyorum. 5 dakika sonra hemen müslüman oluyor.

İlginç bir müslüman olma hikayesi anlatayım. Birisinin hızla bizim İslami Center"in merdivenlerinden yukarıya çıktığını gördüm sabahleyin. Sadece müslümanların girdiği bölüme doğru gidiyordu. Hemen koştum. Selamünaleyküm deyip "Van gul ol problem finish" dedim. Araplar buna çok güler. Yarısı Arapça, yarısı İngilizce cümle. Bir kelime söylerseniz, her türlü sıkıntıdan kurtulursunuz. Hemen söyledi adam. Üç kere söylettim.

İsminiz ne dedim. Nakamura dedi. Size müslüman ismi hediye ediyorum deyip, "Sizin isminiz bundan sonra Muhammet Nakamura" dedim. Geri dönüp, beni sormuş. Mekke"de imam sizi İslam"a davet etti dediler. Aynı zamanda bir üniversitede Profesör olan Muhammet Nakamura üç gün sonra bir toplantı düzenleyip bizi davet etti. Salona yaklaşık 200 kişi toplamış. Bizi konuşturacaktı, ama kendisi konuşuyor. İslam hakkında, 3 günde ne kadar çok şey okumuş. Herşeyi biliyordu.

Bunun için müslümanların sıkıntıdan kurtulması için birbirine "La ilahe İllah Muhammedun Rasulullah"ı demeyi hatırlatsın. Bütün sıkıntılarından kurtulsun. Kalplerine rahatlık gelsin. Dünyada ABD"liler, İngilizler, Almanlar, Çinliler sürekli müslüman oluyorlar. Kore"de her gün 60-70 kişi müslüman oluyor. Allah’a sığınarak söylüyorum. Müslümanlar şuna inansın. Zaman geldi artık. Bu şekilde inşallah bütün dünya müslüman olacak.
I.H.

-----------------------------------------
Maymun soylu olduklarini iddia edenler üzülmesin onlarada bizim gemide yer var