Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 19.05.2009, 14:52
fos

Standard Görünmez adamin maceralari 7

Elveda Istanbul..

Kapalicarsinin önündeyim, Cemberlitas otoparkinin yan tarafindaki kalabalik dikkatimi cekti.
Cingenenin birisi megerse bul karayi al parayi oynatiyor.Etrafindakiler de sirayla kaybetmisler ve
adami linc etmek üzereler. Usulca cingenenin arkasina gecip izlemeye basliyorum. Buradan üc-
kagidini basbayagi görebiliyordum.Simdi biraz eglenmenin tam zamaniydi.Tam oynayan "surada"
diyecekken ben aha yemin ediyorum ki sagdakinde, degilse anam avradim olsun! diye bagirdim.

Saskinlikla etrafina bakan cingene irkildi! Oyuncu ise "sagdaki" dedi ve...kazandi. Hemen ikinci
oyuna devam edilirken, arkasi corap sökügü gibi geldi.Nefes alacak yer kalmamisti ve cingene
terlemeye baslamisti. Sagina soluna bu bagiran yavsak hanginiz yahu diye sinirleniyordu. Aniden
gelen ekip otosunun curcunasiyla hepimiz bir tarafa kactik. Sira Kapali carsidaydi.

Ilyas Carpet Shop'a daldim. Klima esiyor her taraf hali ve kilim dolu.Köseye uzandim, alis verisi
izlemeye basladim:

--Dizer tepih schwöre für zi nur 6000 eyro! 3 blinde Mädchen gewebt zwai jahre -möchten zi apfeltä?
*hischt Sahin kos 2 cay söyle lan*
Alman turist cevapladi "das ist ja ne menge Schotter, geht da was ?Ihr Osmanen handelt doch so gerne!
Ähm. natürlik ich mahe gute prays..5300 €! Yah? Bu arada telefon calar. Dinlemek icin yaklastim.

"Alo ben Cemil, nasil..evet..evet..yoo..sonra gelecek, su anda bir a.q. almana giydiriyorum 600 Tl.lik
Niksari vercem..yo yo..4, bilemedin 5 bin de kapatirim isi aksama -yok 3 kiz söyle, sen söyle naapacan!"

Hemen Almanin arkasina yaklastim ve "drehen Sie sich nicht um! Ich ben der gute Geist des Bazaars,
dieser Teppich ist höchstens 300 .-€ wert" diye kulagina fisildadim. Tabi adam saskin saskin hemen
basini dönüp arandi. Nefesini hisediyordum. Bu arada halici döndü "und haben zi entsiden?" derken,
atacagi kazigin, bu sefer kendi kicina girecegini his edemiyordu ..ama edecekti.
Uzaklastim.

Dünya kazik atanlarin ve yiyenlerin tiyatrosuna dönmüstü ben görünmez olunca.

---
Görünmez adam New Yorkta- Pek yakinda.