Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 09.05.2009, 13:20
fos

Standard Görünmez adamin maceralari 4

.
Görünmezligin birtakim iyi yanlari vardi ama, bazi hos olmayan yönleri de yok degildi. Asansörde baskalarinin birbirini minciklamasi, ya da yellenmeleri mesela.

Herseyi görünmez yapmamak icin
elime garson eldiveni gecirmistim. Baskalarinin bana carpamamalari icin artik ben dikkat etmeliydim. Bir baska sorun, köpeklerdi, köpeklerden kacinmaliydim, sokaktaki taksi bekleyen kadinin labrador iti beni koklayip , göremedigi icin havlayip durmustu. Sahibesi ne oldugunu anlayamamisti bir türlü."Zoltan aus..aus.platz! " diye bagirip duruyordu. Kampüse vardigimda. Hazirladigim "Krankmeldung!"lari Profesörlerin Eingang kutucuklarina atip, dogruca kampüsün kantinine daldim. Aylin ve hic sevmedigim politika hastasi Turgut kösede oturmus basbasa vermislerdi. Usulca yaklastim.
"Ben sana demistim..cep telefonunu müsterilere verme diye degil mi!" Bunu söyleyen Turgut cok sinirliydi, bunu dinleyen Aylin ise sus pus olmustu. " naapayim bana her müsteri 500.-€ vermiyor yani..hem .baska kiz miz gelmesin, sen gel dedi" Turgutun siniri yatismadi " iyi o zaman, benden günah gitti" deyip, bir hisimla cekip gitti.

Aylinin hakkinda bilmedigim daha neler vardi acaba? Ilk evvela sabahtan beri aklima takilan o seyi teyit etmem gerekiyordu, gördügüm gercek olamazdi.Takibe basladim.

"Haydi Aylin sen de dusa gel" diyen Serpili "siz dus alin, ben sonra geliyorum" demesinde bir tuhaflik yoktu tabi.Sadece hokey oynayan bir türk kizi -milyonda bir- ise, bizim üniversitemizde iki tane vardi.Bu bir sansasyondu. Serpil biraz daha kiloluydu, ama..gamzeleri ve düzgün yüz hatlari icin biraz kalca afedilebilirdi tabii ki .Ama peki ya abileri!? Saha kenarindan ..ona buna kil bakislari ve satasmalari bitsin diye, Rektör cok dil dökmüstü. Imam efendinin de kizin "intihar ederim.." lafinin duydugunda cok üzüldügünü, ve bu isi eline aldigi söyleniyordu. Simdi ise oyun bitmis ve ben soyunma odasinda zevkten dört köse oluyordum. Rüyadaydim sanki. Simdi dus zamaniydi ve tabii ben de pistim...Önümde 8 tane cins cins ve renk renk ve boy boy hatun yikaniyordu. Kendimi saray hadimlari gibi hisediyordum.

Dokunulunca irkilen kizlar, saga sola bakip, herhalde bir baska kizin "dirsegi" degmistir diye fazla umursamadan yikanmaya devam ediyorlardi.Evet _dirsek, dirsek kizim..diye sinsice ben de isime devam ediyordum. Artik teker teker dusunu bitirip cikan kizlari Aylinin iceri girmesi takip etmisti.Sinsice etrafina bakip, havlusunu askiya asip dusun altina girdi, sirti bana dönüktü evvela, sonra saclarin sampunlamaya baslayinca hafif bana dogru döner gibi oldu. Elimle bagirmamak icin agzimi kapamistim.Suyun sakirti sesi biraz olsun örtüyordu.

Aylinin önünde o sallanan seyi demek ki gercekten görmüstüm.

sürüyor..

Geändert von fos (09.05.2009 um 19:20 Uhr).