Thema: Kurdistan....
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 19.05.2009, 00:13
GoerenBilir

Standard

Kürt devleti kuralmasina kimse izin vermez. Cünkü Kürt devleti Türkiye'nin menfaatlerine aykiridir. Mesut Barzani ve Celal Talebani Türkiye'nin nerdese ücte birini göz koyuyor. Ustalar beni bagislasinlar ama Kürtler nerdeymiste Kürt devleti orda olsun? Alevi Kürtler Türkmen asillidir. Bilmeyenlere söyleyim Alevilerin 7 ululari vardir hepsi Türkmen kökenlidir ve bir tane kürtce yazilli belge birakan bir Alevi piri yoktur. Cemler (cem cemaatin öbür adidir) bile Türkce yapilir. (Benim ailemin bir bölümü alevi ama ben alevi degilim, olamadim ve olmakta istemedim, cünkü mezhepleri ve ayrimlari Allah'a degilde cehenneme giden yol olarak algiladim hep. Allah birse ona giden yolda birdir. Bana onlar yol dü$künü derler ) Ama bu konularla cok ilgilendim. Kürtlerin safiilerine gelince bunlar Arap saci gibi karmasiktir. Kürt entstütülerini kurmak istemelerinin sebebi suni yani künstlich (sünni degil) bir dil yaratmak amacini güder.
O dili ögrenesiye kadar bildikleri Türkce'de kaliversinler ne var? Kafatasciligina, kan temeline dayali irkciligin bir numarali karsitiyim ama Türkiye'nin bölünmesine de gönlüm razi olamaz.

Geändert von GoerenBilir (19.05.2009 um 00:20 Uhr).