Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 06.02.2005, 18:11
eniskaya

Standard Cevap denemen icin sana tesekkür ederim

ama daha acik olabilirsin.....

Deki ben Türk devletinden memnun degilim.... sorun Haklar falaln filan degil...... kalbimde yatan bir olay.... ben ayri devlet isytiyorum.... ayri bir devlet dili istiyorum usw.....

Damit habe ich absolut nichts das geringste Problem......

Olay Türk Kürt olayi degil..... cünkü TR devleti sadece bir isimdir... yani Türklükta bir isimdir....

Zerre kadar ayirimcilik falan yoktur.......

---------------------------------

Eger zamaninda Politik yollardan devletinizin olmasi icin caba sarf etseydiniz belki su an devletinizde olurdu.....

Mesela TR, Suriye, Iran, Irak size ortak sekilde toprak verir sizde orada yasardiniz.... ve kedni Asiret sisteminizle yönetilirdiniz....

Ama sen kalk ben Türk degilim ve Türkler icin gecerli olan kanunlari begenmeyip.... ben daha iyiyim daha özel birisiyim dersen bizlar zaten sizleri istemeyizki...
Kaldiki benim kanimdan azmansiniz, yani Türklerin soyundan gelmektesiniz......

Bunu inkar eden ne insan olabilir nede Müslüman...

Benim asaletimde Cinde ve Mogalistanda bulunan Türkistandan gelme... adi zaten oradan alma..... ve asalaetimiza yine sevgi yasgiyla bagliyiz...

Bir Özbeskistan, Türk ismini tasimdaiklari halde, asaletlerini inkar etmiyorlar.... neyse das nur nebenbei....

Benim görüsüm, Ihr habt euer Chance verspielt, cünkü devlete kafa kaldirmak öyle af edilecek bir suc degildir ve afda edilmiyor.....

Hele hele toprak talebiniz... aman hic akil alir bir sey degil....

Irakta tüm Petrol bölgesini iceren ve hatta Trabzona kadar uzanan bir toprak talebi.....

Yani simdi sizler Türkiyeyi ENAYIMI zannediyorsunuz.....

Konusalim arkadas acik ve net bir sekilde... ne varki bunda..... bunlar bilinen bir seyler... bagirip cagirmayada gerek yokki....

-------------------------

Bilmeniz gerekn tek bir sey var...... asirlardir o topraklari bizler yönetiyoruz...... Selcuklu, Osmanli TR Cumhiriyeti usw.......

Bizim kanunlarimiz acik ve net bir sekilde bellidir... sanada aynisni banada aynisini uygular..... zerre kadar ayirim yok... bak ayirim var diye cevap bile veremedin....

Haaaa bizim kanimizdan ayrilan ve bizlerle beraber orada yasayanlarda var... sade Kiro falan degil... Zaza und andere......

Hukuk cercevesinde bir arada yasayacaksak yasayalim..... ich habe damit kein problem..... zaten bir devlet degerler toplulugudur.....

Haaaa begenmiyormusun bu haklari... OK o zaman gel Meclise, degisiklikler icin ugras göster...
Ortak bir sekilde yönetim sekli kuralim.....

Yooooookkkk Meclise gelmeyide kabul etmiyorsaniz...... ja dann kann ich nur noch sagen verlasst unser Land.....

Ben ne Trabzonu nede baska bir yerini baskasina veririm...... dann müsst ihr auswandern... nach USA oder so..... die unterstützen euch gegen euer eigenes Land......

Wenn Ihr auch nicht auswandern wollt... dann mpüsst Ihr gegen uns Krieg führen, da kommt kein weg dran vorbei.........

Wie Ihr wollt uns soll es recht sein....

--------------------

Sen ben Krütüm diyorsun baska bir sey demiyorsun.... yahu banane senin Kürtlügünden yada Türklügünden TR icinde böyle seyler fazla aranmaz......
Trabzonluya Laz, Ege bölgesine Efe, Erzuruma Dadas... usw derler.... damit hat niemand ein problem....

Sorun sizlerde arkadasim gercekten sizlerde.... bir Erzurumludan kendini daha üst yada benden sayiyorsan.... dann hast du ein problem......