Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 17.09.2014, 16:14
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Yanlis anlasilmasin, 30 yil 'once' olanlari konusmuyorum, PKK'nin kurulusundan, daha 1-2 sene oncesine kadar olan PKK teror olaylarini kastetmistim, son 30 yil icinde olan teror. Halen de guneydogu'da polis binalari taslaniyor, Turk bayragi asamiyorsun, indiriliyor. Almanya'da Turkler alman bayragini indiriyor mu?
Türkiye, su an kürt cografyasinda kendi dilini ve inancini "baski" zoruyla orada yasayan halka dayatmasinin karsisinda. Anakara atamali karakol ve Istanbul destekli isyerlerinin ve araclarinin talan edilmesi son derece siyasi bir eylemdir.Kürtler, PKK (kurdistan isci partisi) ideolojisiyle birlikte bilinclenmesi ve örgütsel bir güce dönüsmesi INSANLIK adina büyük bir gelismedir.Günümüzde kürtler ile esdeger ve topraklari isgal altinda olan diger bir halk ise Filsitindir.Filistin'de dinci örgütlerin vahsice saldiri ve terör eylemleri Filistin halkina yapilan bilincli katliamdir.Bu saldirilari yapan da asiri islamci gruplardir. PKK, 1992'den bu yana bazi istemler karsiliginda hep ateskes cagrisinda bulunmustur ancak türkiye'de ki bazi fasist vicdanlilar her zaman kürtlere "türk ol,türkce konus, türke ibadet et" dayatmasinda bulunmuslardir.

Zitat:
Almanya'daki Turkler alman hak hukukuna saygili. Oraya Turk sehri, Turk ulkesi demiyorlar, almanya diyorlar. kurtler ise Turkiye'nin bir bolgesine kurdistan diyor. Bu boluculuktur. Yani, almanya'daki Turkler boluculuk yapmiyor, Turkiye'deki kurtler boluculuk yapiyor. Bu net degil mi? E o zaman almanya sartlari ile Turkiye kiyaslaniyor? PKK uzaydan inmedi. Destegini, lojistigini Papua Yeni Ginelilerden gormedi. ROJ Tv'yi Arjantinliler isletmiyor.
Almanyada, irkci veya degerlere hakaret eden sembol veya tutumlarin caydirici cezalari vardir. Burada yasayan yabancilar, bir alman'in "heil hitler'inden" daha cok hakka sahiptir.Dincisi dincilik,PKK'lisi da sempatizanligini özgürce yapabilyior.
Roj TV veya diger isimleri.Biz PKK kanaliyiz diye hizmet vermiyorlar. Bir tarafsiz kürt basiniyiz diye izin alip yayiny apabiliyorlar.Ve bildigim kadariyla onlarca defa baskinlara ugrayip defalarca kapatildi.alanen örgüt propagandasi yapmaktan.Bir ülke ve devlet olarak yasalara göre tutum sergilemek zorundasin.Ne pusi takan birini ne de kürtce konusan bir kanali terör örgütü yanlisi olarak yargilayamazsin bu FASIZMDIR!

Zitat:
Ezilmislikten mazlumluktan bahseden kurtler cumhuriyet tarihinden beri Turkiye'de Turklerin okullarinda okudu, hastanelerinde ayrim gozetilmeksizin tedavi gordu (doktorlari dovmelerinden, kizlarini okutmayip karilarina bayan doktor istemelerinden bahsetmiyorum bile), Turklerin aldigi hizmetlerin hepsini aldi, yani dusmanlik yapacak sebepleri yok. Sebepleri olmayinca da bonus olarak daha fazlasi isteniyor.
Türkiye okullarinda nasil mi okudular Kürtler;ASKER BASKISIYLA, ÖLDÜRÜLEREK KÖY MEYDANINDA.

Hastanede kac kürt, ne de olsa bizden degildir diye yanlis igne,itinasiz bakim ile öldürüldü. O geri birakilmis cografyaya,sadece universitelerden humanist yürekli sinan cemgiller gidip halka yardim oldu ve destek verdi.bilinclendirdi.

Zitat:
evsiz çocukların %90 ı kürttür. balicilerin, tinercilerin, travestilerin %80 ve üstü kürttür.
https://eksisozluk.com/her-elestiriy...t--2595940?p=2
Lan IBINE! sunu da kopyalayaydin ya;
Zitat:
yanılgı içinde kimlik bunalımı yaşayan kürt olabilir. malum adamların milli değerleri bile olmadı henüz olanlar da sular altında bırakılıyor, yasaklanıyor vs.. gene de öyle bir milli değerim olsun ki bir kürt sorunundan sonra kürtler hakkında ortaya çıkarabildiğim sentez ''hırsızlar, evsizler, tinerciler, travesitiler'' olmasın derlerdi herhalde.

geçen biri bana bu konu hakkında ilginç detaylar verdi hala aklımda söyledikleri ona ithafen benim de söyleyeceklerim var,

böyle milli değer olur mu lan, böyle bir millet kimliği olur mu lan bununla mı övünüyorsun yavşak. kürtleri evlerinden yurtlarından et, istanbul'un varoşlarına kitleler halinde sürgüne gönder, adamın anlamadığı dilde eğitim ver adam bir sik anlamasın, gerçi sen anadilinde almışsın eğitimini ama hala bir sike sap olamamışsın o ayrı bir mevzu sonra da,

''kürtler çok bilmem ne'' diyerek zırla ortalık yerde. amını götünü siktiğimin salağına bak ya kendi dilinde iki kelimeyi yanyana getiremeyen pezevenkler kürtler hakkında ahkam kesiyorlar. seni senin anadilinde sikerim piç.
Insan agzindan soludugun havayi bazen midesine alirsin ve sindirim sistemin yoluyla da o hava göötten pis bi koku halinde cikar.Senin gööttünden cikan hava fasizm kokuyor lan IBINE.Hani ben sana hemen hemen her yazinda Vicdanini skeyim diyorum ya!? oglum olmadigi icin skiyorum o vicdanini.Bak ne güzel söylemis sevgili Livaneli: