Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 28.07.2007, 19:07
unknown

Standard SATILMISLARIN SONU...

AKP 22 Temmuz öncesi hazine kaynaklı yardım musluklarını sonuna kadar açtı ve "oy karşılığı yardım" kampanyasını son sürat sürdürdü. İlçe teşkilatları torba torba paketler hazırlayıp, İTürkiye genelinde dağıttı.Hatta bu yardımların oylarını kendilerine verilmesi şartıyla seçim sondrası da süreceği halka söylendi. Seçim bitince verilmeyen gıda yardımları AKP"nin başını ağrıtmaya başladı.

BATMAN AKP seçim lokali kadınların akınına uğradı. Seçim lokali olarak kullanılan yerde muhatap bulamayan kadınlar AKP il binasına yöneldi.Kadınlar, seçim öncesi kendilerine yardım sözü verildiğini, yardımları alana kadar binadan ayrılmayacaklarını ifade etti. Kalabalığın dağılmaması üzerine parti yöneticileri zor anlar yaşadı. Seçim öncesi devletin tüm imkanlarını kullanan AKP"de şimdi işler kötü.

Batman"da seçim sonrası AKP"ye akın eden kadınlar, yardım talebinde bulundu. Seçim öncesi kendilerine yardım sözü verildiğin belirten kadınlar verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi. Bir çok ilde AKP ""Oyunuzu bize verin yardımlar seçimden sonra da devam edecek"" sözü vermişti.

Seçim öncesi devletin tüm imkanlarını kullanan AKP"de şimdi de işler kötü. Seçim sonrası AKP"ye akın eden kadınlar, yardım talebinde bulundu. Seçim öncesi kendilerine yardım sözü verildiğini belirten kadınlar verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.

Batman AKP seçim lokali kadınların akınına uğradı. Seçim lokali olarak kullanılan yerde muhatap bulamayan kadınlar AKP il binasına yöneldi.

Ellerinde nüfus cüzdanı ve fakirlik kağıdı bulunan kadınlar vaat edilen yardımın yapılmasını istedi. Gelen kalabalığı dağıtmak için uzun süre uğraşan partililer ise, parti olarak yardım yapmadıklarını, yardımların Sosyal Yardımlaşma Vakfı"nca gerçekleştirildiğini belirtti.

Kadınlar ise seçim öncesi kendilerine yardım sözü verildiğini, yardımları alana kadar binadan ayrılmayacaklarını ifade etti. Kalabalığın dağılmaması üzerine parti binasına gelen AKP İl Başkanı Ömer El, Valilik Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından dağıtılan yardımlarla ilişkilerinin olmadığını ileri sürdü.

2002"den beri rutin olarak yardım yapıldığını belirten İl Başkanı Ömer El, "Bu yardımlar sadece seçim öncesi değil, uzun zamandan beri dağıtılıyor. Bizler hak edip de alamayan, yardımlardan faydalanmayan vatandaşlarımızın sorununu dinleyip yardımcı oluyoruz. Kimseye yardım sözü vermedik." dedi.

SEÇİM RÜŞVETİ

Seçimler öncesi AKP hükümeti hazine kaynaklı yardım musluklarını sonuna kadar açtı. Kömürden sonra kapı kapı dolaşıp yoksul vatandaşa 300 YTL´lik gıda paketi dağıttı. Hatta bu yardımların oylarını kendilerine verilmesi şartıyla seçim sondrası da süreceği halka söylendi.

İşçiden çiftçiye, sözleşmeli personelden memura, kadar her kesimi seçim gelince hatırlayan AKP Hükümeti, yoksul kesime de "seçim rüşveti" dağıtımına 22 Temmuz öncesi hız verdi. AKP, "oy karşılığı yardım" kampanyasını son sürat sürdürdü. İlçe teşkilatları torba torba paketler hazırlayıp, İstanbul, İzmir ve Ankara"nın yoksul semtleri başta olmak üzere Türkiye genelinde dağıtmaya başladı. Birçok AKP"li belediye de yaz ortasında yoksul vatandaşlara kömür dağıttı. Seçim öncesi Türkiye genelinde kömür yardımları da artırıldı. Başbakanlık"a bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, sadece yoksul kesime değil, ekonomik durumları iyi olanların da evlerinin önüne yardım için kömür poşetleri bırakıyor. Kömür yardımı için hazırlanan listelerdeki kişi sayısının da seçim dolayısıyla arttığı belirtiliyor. AKP, seçim öncesi ilk olarak çiftçileri Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri"ne kefaletten doğan borçlarına af getirdi. Bu alacaklar hazine tarafından karşılanacak. İktidarın her biri 300 YTL değerindeki paketlerde, 15 adet makarna, 2 çeşit reçel, 3 büyük paket çay, 1 teneke peynir, 10 kiloluk sıvı yağ, 2 kutu salça, 6 kilogram şeker, 5"er kilo pirinç, nohut, fasulye, mercimek, zeytin, çamaşır ve bulaşık deterjanı ile banyo ve el sabunları yer aldı. AKP"nin, bu kampanyayı, yaz ortasında kömür yardımıyla birlikte 21 Temmuz"a kadar sürdürdü.

SATILMISLAR gün gelir SATILIR !
akp de sizi böyle cok ucuza böyle satar !

Oyunu satan, akp secmenleri gibi, namusdan serefden onurdan haysiyetden yoksun adilere, akp`nin yaptigi düzenbazlik hakdir !