Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 28.07.2007, 17:50
Benutzerbild von hizlikacak
hizlikacak hizlikacak ist offline
Neuer Benutzer

Standard Bunlar eskilerden kalan tohum

niye diyeceksin, Almanyaya baktiginda eski Naziler harp sonrasi sanki normallestimi? Sadece sapka degistirdi ve disarida sustu. Fakat evinde cocuklarini halen ayni düdük ve ideoloji ile yetistirdi. Kennst Du das Gieskannensystem? Tohumlari suladigin zaman cikarlar yine ortaya, ayni kahverenkli cizmeleri ile Neonaziler caddelerde yürüyüs yapabildikleri gibi. Harp sonrasi hi kimse böyle sey olabilecegine inanabilirmiydi?? Asla! Hatta harp sonrasi anlasmalara istinaden 1990 yillarina kadar bayraklarini bile televizyonda gösteremediler. 20 milyondan fazla yahudiyi katlettikleri sonrasi 2000 yillarinda tekrar meydana cikiyorlar, yabancilari öldürüyorlar, evlerini yakiyor. Peki halkin cogu kismi nasil davraniyor saniyorsunuz? Icinden, oh be ne nihayet bizim cocuklar caddelerde diyor, iyi oluyor su yabanci asillilara, hepsini ülke disi def etmeliyiz diyorlar. Nazi ideolojisi yeni degil, tohumlari halen mevcut, su an tohumlara bol bol su döküyorlar, 10 yil sonra bakalim neler olacak. Zaten politikacilarin coguna cesaret veriyorlar, bir sürü degistirilmis veya yeni yabanci kanunlar ile istedikleri gibi düdük caldiriyorlar.

Gelelim Türkiyeye. Saniyormusun hepsi Atatürkcü? Ülkeyi parcalamak, kendi insanindan nefret eden o kadar cok insan varki, kanser gibiler. Durdurtuyorsun, bir süre sonra yine ürüyorlar. Kendilerinede zarar veriyorlar, fakat kafa yapisi bunu algilamiyor, kendileri bile farkinda degiller. Ben bi sira TR de yatirimcilara danismanlik yaptigimda bir ingiliz yatirimci sonunda pes etti ve bana dediki, ben okadar cok cabaladigim halde basarili olmayi baltaliyorlar, söyle daha ne yapabilirim, birlik olalim istiyorum, hep beraber basariyi yakalayalim istiyorum fakat nereye baksam hep boykote ediyorlar kendilerine bile zarar verseler yinede ters davraniyorlar demisti ve sunu eklemisti "ben seni kendi kizim gibi seviyorum, bunu biliyorsun, lütfen yanlis anlama ama bunlari yasadiktan sonra ancak sunu söyleyebilirim, Türkler basarili olmayi hakk etmiyorlar!" ... evet iste o yasli ingiliz adamin sözleri halen kullaklarimda cinliyor, cünkü o fabrikaya yatirim yapan kisi 60% fazla Türkiye düsmani calistiriyordu. Nerden biliyorum diyeceksiniz, oradaki calisanlari yakindan tanima firsatini degerlendirmistim, durumu incelemek icin ve sanki komunist kampinda bulunuyordum, hem sirkete, hem devlete, hemde Türk milletine küfür insanlar doluydu. Böyle bir tohumlar varken aramizda, biz zor basarili oluruz!

Ama senin benim gibide insanlar var ve bizler asla pes etmeyecegiz!