Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 25.06.2005, 01:06
Benutzerbild von isinsu
isinsu isinsu ist offline
Neuer Benutzer

Standard CEVAPlariniz.. islam ulkelerinin geri

kalis nedenini anlatmissiniz guya ama doyurucu degil.. malesef.. Turgay mesela demis.. "bilmezler ki" maatba olayini ornek gostermis.. Bazilari arap rakamlarini bilmem nelerini.. bazilari da TR nin su anki durumda olmasini laiklikte buluyor Yani resmen TR islam ulkesi olarak kabul edemiyorlar.. Etmesinler.. Etmeyenler buyursun gitsinler artik ARABISTANA.. neden .. Almanya da yasiyorlar?? NEDEN? GEcen donpepo ciplak kizlardan bahsetti... kara carsafli dolasan.. veya ne bileyim.. kapali insanlarin bulundugu bir ulkeye neden tasinmiyorlar?? PARA mi acaba tatli geliyor?? Aaaa yine mi celiski oldu yoksa?? EY gidim kimler celiskili kimler dobra burada...bana dusunun komik duruma dusuyorsun diyenler biraz daha dobra ve yurekli olsa... sadece burada konusmak ile kalmaz.. birseyler uretir... bana akil vermeye kalkmaz... akila ihtiyacim yok.. Allah sukurler olsun ki aklim var!! Bana akil degil... bilgi lazim.. bilen guzel guzel anlatsin.. baska hicbirsey!

ISlam ulkelerinin geri kalis nedenleri:
Bilirsiniz.. ekonomi topragin genisligi ve de verimliligine baglidir bir bakima..ozellikle de teknoloji yokkken ekonomi dedigin zaman verimli ve genis topragi bol olan bir ulke ile esanlamlidir .. o ulke zenginlige ve ilerlemeye bir adim atmis oluyor.. islami ulkeler malesef verimsiz ve de tarima uymayan topraklar uzerine yayilmislardir.. Avrupada diyelim arazi sinirlidir onlarin tek sorunu bu! Ancak Avrupa bunun farkinda oldugu icin ezelden beri ekomomisini baska yollarla duzeltmis ve de bir anda yukselise gecmeye baslamistir..Avrupa ulkeleri islami ulkelerin guneye ilerlemesinden korktugu icin de ve de bunu onlemek icin.. yeni araclar kesfetmeye baslamis.. Uzak dogulara ulasabilecek gemiler mesela.. USA ´i kesfetmesi de ne kadar mantiki!
ISlam dunyasinda mesela tuccarlar asiri vergi verirlermis.. bu da tabi ilerlemede cok buyuk negatif bir etken..
Musluman toplumlar kendilerini soyutladiklari ve Avrupayi kucuk gordukleri icin, onlarla beraber gelisme firsati ele gecirememistir.. Onlara uyabilseydi.. simdi islam muthis bir medeniyet olarak yukari cikacakti!! Bu kesin!!
BEnim demek istedigim aslinda.. AVrupanin ilerlemesinde birazda islam ulkeleri ve islamiyet sorumlu gibime geliyor..

bana burada matbaa olayini vs. anlatanlara!! Tarihle cok ilgilenirim.. cok severim.. beni bilgisizlik ile suclamayi birakin.. Daha cok su an ki duruma bakin!! ve nedenleri siz dusunun.. olay sadece matbaa ile sinirli olmasi mumkun degil!! ve ben burada kesinlikle islamiyeti de kotulemiyorum.!! kendim de elhamdulillah muslumanim!!! bizden de cok buyuk insanlar cikmistir merak etmeyin onlarla ilgili de bir yazi yazacagim.. Rakamlarin arapca olmasi.. Ya da klavyemde @ olmasi degildir buyuk basari.. :P echt lustig!
hierauf reagieren

Diskussion: