Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 26.08.2007, 14:13
unknown

Standard Iste akp ziyniyeti...

Gül’e destek olmadım diye bana sürtük dediler
26 Ağustos 2007

Gül’e destek olmadım diye bana sürtük dediler AKP MKYK üyesi Ayşe Böhürler, dün Yeni Şafak Gazetesi’ndeki köşesinde, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığını desteklemediği için bazı dincilerin kendisine "Sürtük" dediğini yazdı.

Tesettürlü yazar Böhürler, ’kendi mahallesinde’ gördüğü bu tavrın, daha önce de tesettürlü bir kadının denize girme macerasını yazan Nihal Bengisu Karaca’ya gösterildiğini belirtti. Böhürler, "A’raf" makalesinde şunları yazdı: "Tek sesli bir koroya dahil olmak istemezseniz de tepkilere hazır olmalısınız.
Öncelikle kendi mahallenizden gelir suçlamalar. ’Niye bizim gibi düşünmüyorsun’ soruları, sürüye boyun eğmek zorundasın yaklaşımı, imani bir sorgulamaya bile dönüşebilir çoğu zaman. ’Müslümanların başa geçmesini istemiyor musun’, ’Başörtüsünü çıkar, niçin kullanıyorsun’ ve en acımasızı da ’Gül’ün niye cumhurbaşkanı olmasını istemiyorsun sürtük’ diyen dinciler. Dinciler diyorum çünkü Müslüman ahlakını benimsemeden dindarlık iddiasında olanlarla da, bir kadına sadece siyasi alanda farklı fikirlerin tartışılabilir olmasını seslendirdi diye hakaret edebilenlerle de kardeşlik hukukumuzun olmadığını düşünüyorum."