Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 30.03.2009, 22:23
gelincik02

Standard

Zitat:
Zitat von Tilki1977 Beitrag anzeigen
Sag mal kann es sein das du eine leicht rassistische ader hast?!

Und ich glaube dir auch nicht das du einen chinesischen freund hattest der dir ne katze braten wollte. .
Türbanli kadin gördün diye uzayli görmüs gibi konular ac buraya ayrimciligin ta kendisini yap, sonra gel bana rasist de Ben hic olmazsa kendi milletimden, dinimden, kültürümden insanlari basi acik-basi kapali diye ayirmiyorum. Hayatta hic türbanli görmemis gibi davranan türkler kendini high society´den
sanan kisilerdir. Sevmeyebilir, onaylamayabilirsin ama yok türbanli spor yapti, yok türbanli araba sürdü vs gibi sacmasapan herkesin yaptigi gündelik isleri bir türbanli yaptiginda asiri derece de anormalmis gibi büyüten DAR görüslü insanlara gicigim. Ne tuhaf, en DAR görüslü insanlar herzaman en kendini dünya görüsü en genis sanan insanlardan cikiyor. Yakistiramadim.

Hem söz konusu cinliler olunca birdenbire alinganlik, tolerans vs gibi duygular ön plana cikiyor bu güzelde, keske söz konusu kendi milletin, kendi dinin olunca da böyle hassas ve insansever, genellemeyen toleransli yorumlar yapsan.

Und das mit den Ehrenmorden: IHR behauptet doch dass alle Türken Ehrenmorde begehen. Ben bunun doguda daha cok yaygin oldugunu belirtmisimdir sadece ve bunuda tr nin cografyasini bilen herkes bilir. Yeni birsey degildir.

Benim ögretmen olacagimda bayagi bir mesgul ediyor seni sanirim her firsatta bunu söyleme ihtiyaci duyuyorsun, artik kendi meslegin ne ise kendini bayagi bir yetersiz görmelisin^^ Ben en azindan ögrencilerime "türbanlilar uzaylidir" fikrini empoze etmeyecegim, kiyafete göre insan ayrimi yapilmasini empoze etmeyecegim.

Das letztere war natürlich nur eine sinnlose Antwort meinerseits auf die sinnlose Frage von Görenbilirs. Ciddice benim özel hayatimla ilgili bir soru sorana tamamen geyiksel ve tiye alan bir cevapti o :-)) ama ciddiye alman cok cici Diyorumya cocuk gibisin diye Ben neyi anlatiyorumki hala burda?! daha espiriyi ciddiyetden ayiramayan birine... Neyseki görenbilir anladi bunu=)

Geändert von gelincik02 (30.03.2009 um 22:52 Uhr).