Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 07.12.2012, 18:21
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Zeynep Beitrag anzeigen
Öncelik ile tesekkür ederim ve zihinine saglik Levantiner, bu Konu ile ilgilendigin ve Kaynagini paylastigin icin.

Sanmiyorum ki,aralarin'da halen bir tatsizlik sürsün.

Gerci halen icerisindeki Kini ve Öfkeyi bitirememis Insanlar mevcut.
Bu'da malesef bizim Boyutun az ama bazi Insanlarindan kaynaklaniyor.

Ve sakin yanlis anlasima olmasin,benim gecmisteki ayirim Konusu ile kendi düsüncemin bir alakasi yok.
Yoksullugun oldugu ortamlarda kavgalarin olmasi bazen malesef kacinilmaz oluyor. Bu kavgalar da yoksullugun ürünü ve baska da bir sebebi yok. Ben kendimi Af$ar Türkmeni oldugum icin sansli sayiyorum, cünkü cidden kültür birikimi cok bir mirasa sahib. Rahmetli dayimin Almanya'da ki en iyi arkadasi da Ankara-Sereflikochisar'li bir Cerkes asilli aile idi. Bu arkadasliklari her ikisinin de Türkiye'ye kesin dönüs yaptiktan sonra bile devam etti. Dayimin ölümünden sonra hep gelirler ve yengemin halini hatirini sorarlar vs..
Gecmiste köylerde ayni ailelere mensup kisiler bile cikar davasindan dolayi bir birileriyle kavga ediyorlardi. Aslinda ben Cerkesleri severim. Istisnalar kaydeyi bozmaz onlar da beni severler.. Böyle bir kavganin var oldugunu ilk defa senden duyuyorum. Ehh ne de olsa ben Angara'liyim, Angara'li. Sivas-Kayseri arasi Uzunyayla ic Anadolu bölgesine dahil de olsa bana biraz uzak düsüyor. Aslina bakarsan bizim köy Cankiri'ya cok yakin. Alisverisleri önceden büyüklerimiz Cankiri'dan yapardi. Cankiri ya da Ankara nere Sivas Uzunyayla nere degil mi ama?