Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 10.12.2014, 22:51
Benutzerbild von Famous
Famous Famous ist offline
Neuer Benutzer

Standard Dündar’dan büyük provokasyon!

Gazeteci-yazar Can Dündar, CHP’nin yayın organı olan Halk TV’den ve Twitter'dan provokasyon yaptı. Dündar: "Taksim'de annelerin kucağından çocuklarını alıyorlar. Bir katliam hazırlığı bu... Akıl alır gibi değil.”

Milliyet gazetesi yazarı Can Dündar, Taksim’den büyük provokasyona imza atarak adeta halkı kışkırttı. Kişisel Twitter hesabından yaşananları abartarak yazan Dündar, CHP’nin yayın organı Halk TV’ye bağlanarak şunları söyledi:

'Çok ağır bedelleri olacak'

“Annelerin kucağından çocuklarını alıyorlar. Çocukların çığlıklarına tanık oluyorum. Bir katliam hazırlığı bu... Akıl alır gibi değil. Buna inanamıyorum. …Gerçekten çok kötü şeyler olacak. Bunu başbakan göremiyorsa bizim bir şeyler yapmamız lazım. Ben kaç yıldır gazetecilik yapıyorum bu kadar pervasızca yapılmış müdahale görmedim. Yazıklar olsun. Olacaklardan çok büyük siyasi sorumluluk olacaktır. Çok ağır bedelleri olacaktır bunun. Tarih bunu bu dakikayı yazacaktır.

TOMA'nın önüne yatarım

Ben de bir babayım gerekirse oraya gidip TOMA"nın önüne yatacağım. Başka yolu yok. İstedikleri nedir yanı. Bir parkı koruyor bu çocuklar. Bu şiddetle neyin intikamı alınıyor, akıl alır gibi değil. Böyle barışçıl bir şeyi şiddetle ezmeye kalkarlarsa bundan sonraki kuşağı tamamen şiddet kanalına yöneltmiş olacaklar. Devletin yüzüyle ilk kez tanışıyor bu çocuklar. Böyle bir tanışma çok ağır sonuçlar doğuracak. Herkesten rica ediyorum. Buraya yardım elini uzatmak için ne mümkünse yapsın. Herkes başbakanı bu çılgınlıktan vazgeçirmek için ne kanalı varsa kullansın.

Twitter’dan devam etti

Twitter üzerinden de provokasyonlarına devam eden Can Dündar, şunları yazdı.

Can Dündar : Ben böyle bir şey görmedim. Çocuklar var... Toma'nın önüne yatarım

Can Dündar: Küçük çocukların üzerine gaz bombaları yağıyor. Çığlık atarak ağlıyorlar. Bunca yıllık gazeteciyim. böyle bir şey görmedim

Can Dündar: Benim de çocuğum var! Müdahale durmazsa gerekirse TOMA'nın önüne yatacağım. Yalvarıyorum artık müdahaleyi durdurun."

Dündar’a tepki yağdı

Dündar’ın yaptığı provokasyon ve ajitasyona sosyal medyada da tepki yağdı.

Sedat Laçiner ?@sedatlaciner

Can Dündar çok savaş gormuş böylesini görmemiş. Polis Taksim'de çocuklu kadınları taslıyormuş. Dündar da bizi gazlıyor

Mehmet Acet ?@acetmehmettw

Başbakana geçen hafta "iş işten geçti rüzgar tersine döndü, kaybettiniz' diyen Can Dündar erken gelen yenilgiyi hazmedemiyor. Olay bu..

Süleyman Soylu ?@suleymansoylu

Can Dündar demokrasi ve insanlık dersini kaybetti. Tahrik provokasyon dezenformasyon. Yazıklar olsun...

Halis Mutlu?@Halis_Mutlu

Can Dündar 30 yıllık gazeteciymiş böyle müdahale görmemiş. 12 Eylül ve 28 Şubat'ta hangi ülkedeydin bre provokatör...

Kurtuluş Tayiz?@DARKAPI

"Bir katliam hazırlığı bu". Can Dündar'ı gecenin provokatörü seçmek lazım.