Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 06.01.2013, 19:14
SUNGUROGLU

Standard

Zitat:
Zitat von GoerenBilir Beitrag anzeigen
artik Toni yok oldu.

ne halleri varsa görecekler elbette. benim dedigim gibi ayni kisiler 5 sene sonra yerinde saymis olarak burada bulunacaklar.

benim anladigim ögrenmek istemeyene birsey ögretemiyorsun.

bence o dedigim kisilere bunlar kendilerine daha yakin bulduklari icin birsey demiyorlar.

arkadasim burada benim basima gelen yarin baskasininda basina gelecek. Toni sadece blinddate yapmayin, kendinizi deneme tahtasi yapmayin, yaslanmadan evlenip cocuk yapin, sünni rolüne girip baskalarin dini inanclariyla oynamayin, türk rolüne girip daima kürtleri kötülemeyin dedi. malesef bunlardan rahatsiz olanlar agir konusmaya basladi ve karsiligini aldilar.

Toni aslinda burada bircok kadin ve erkek desifre etti ama bunu gören ve anlayan var mi acaba?

Toni kemik ortaya atiyordu ve atlayanlari kendin gördün.
Ben yine de, genellemenin durumu oldugundan farkli gösterdigini düsünüyorum...
mesela, burada her Bayan üstüne alindigindan cevap vermiyordur. bazilari kadinlara hakaret edilmesin'den hoslanmadigi icin konuya dahil olmustur...
mesela burada bazi bayanlar türk erkeklerine laf ediyor du, genelleme yapiyordu bende buna karsilik cevap veriyordum...simdi o zaman, toni benim bunlari yaptigim icin üzerime aldigimi düsünebilir mi? suana kadar hic düsünmedi..
o zaman kadinlarada da ayni sekilde anlayis gösterelim.. sirf konuda cevap verdi diye, yaptigindan dolayi cevap vermis denmemeli...

Yani herkese ayri cevap verse daha iyi olurdu ve 10 kisi birden de toniye baski yapmasalardi belki agir cevaplar vermeyecekti..
bu olaylar yanlis anlasilmadan ibaret, buda genellemeden ve olumsuz düsünmeden gelen bir hata....

ama unutmayalim ki hakli bile olsan, insanlar senin ne söylediklerine bakar...meselenin hallolup hallolmamasi senin sabrinin ne kadar olduguyla alakalidir...derdimizi hic kolayca anlatamadik ki? sabir gerek bize.....sabir her iste lazim olan sey..

neyse konuyu daha fazla degistirmeyeyim, benim görüsüm bundan önceki yazdigim mesajdadir....

kadinlarla ilgili düsünceleri degistirmemiz lazim...