Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 20.10.2014, 11:56
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Dogrular seni korkutmasin insanol, dogrular bazen aci da verse erdemligini yitirmez.Dogru bakip, dogru ögrenip ve dogru düsünmek gerekiyo.

Selcuklu, Osmanli devleti ve öncesi, kürtler girdigi tüm egemenliklerde özerk yasarlardi. Asiretci oluslari ve bu asiretlerin aralarinda sürekli kavga olusundan devlet kuramadilar. Iyi ki de kurmamislar.

Bugün kürtler, insanlik icin faydali olacak devletsiz yasam tarzi veya arti ileri demokrasi gibi yönetim bicimlerini konusuyo,isleve sokmaya calisiyo. Biz bunu her defasinda "ya bunlar devletlesmek istiyo" kaygisiyla anlamaya dahi calismiyoruz.Oysa herifler cok farkli bir model üzerinde yogunlasiyo, yani yönetim bicimlerini insanlik tarihinden esinlenerek olusturuyorlar.

Son 20 yil türk askeri, kürt cografyasinda terör estirmemis olsaydi bugün hepimiz Diyarbakir'a gidip oraya yerlesirdik inan bana.

Zitat:
Zitat von 1insanol Beitrag anzeigen
Nankörlükle bezenmis bir yazi...kimbilir belkimde bu alcak nankörlükleri yapanlar yüzünden tarih boyu kürtler birbaltaya sap olamadilar, katliamlara maruz kaldilar.....Halbu ki kürtler bunlar degil..Bunlar olsa olsa kürtlerin arasina sizmis, siyonistler ermenilerdir.

Türkiyede mevcut hükümet olmasaydi
bugün isid irakta ve suriyede kürtlerin kökünü kazimis olurdu.

Akilli olun yediginiz kaba sizleri pislettirmek isteyenleri ariniza barindirmayin !