Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 11.02.2007, 16:16
Benutzerbild von xbaburx
xbaburx xbaburx ist offline
Neuer Benutzer

Standard o.T.

ismet özel yapmadan önce istiklal marsı dernegi ya da istiklal marsı milliyetciligi kavramlarını sahsen bende kullanmıs bu fikirleri birilerine açmıştım.bekliodum sairden yaptı.simdi asagıda bıraktıgım yazı esasen ben ne dusunuyorsam onun bir sair tarafından seslendirilmiş seklidir.herkes bir yerlerden bir yorum koparıp yapıstırıyor ama su gune kadar ismet özelden aktardıgım yazıların hiçbirisine bir yorum eleştiri goremedim.acaba herkes arap mı oluyor onu merak ediyorum.yoksa herkesin anlagı bu kadar kıt mı?bu kadar kıt okuması olan sahıslar o zaman ne hakla fikir guttuklerini ve bunu ifade etme ozgurlukleri oldugunu soyluyorlar?turkçe yazılmıs bir metni anlamak ve yorumlamaktan aciz insanların turkçeyi kullanarak ortaya serpiştirdikleri laflar ne denli kayda degerdir dusunmek lazım.kimseye hakaret etmiyorum ama istiklal marsının turkçesine bigane istiklal marsı sairinin turkesine yabancı olmak ve bu konuyu açıklamak adına istiklal marsı turkçesi olarak adlandırılabilecek bir yogunlukla yazılmıs bir metni anlayamamak neye tekabül eder?İnsanlar herkesin ortak bir paydası olması gereken istiklal marsını anlamaktan ve ona dayandırılan bir anlayısın tezahuru olan birkaç paragraflık bir yazıyı algılamktan bu kadar uzaklasmıssa bu insanlardan bu vatan bu millet ve herseyden once kendi oz bilinci için ne beklenir?bilemiyorum.