Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 03.02.2006, 23:51
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Alpi merhaba!

İlginç ve bir o kadarda gizemli bir yazı gibide gözüksede, aslında beni şaşırtan bir yazı değil.

Tuhaf bulduğum Kurana atfedilen pek çok konunun çok önceleri İncil ve İsa tarafından en ince detaylarına kadar açıklandığıdır.

Bilmiyorum içinizde ön yargısız kaç kişi İncili okudu???

Orada geçen pek çok temel konuların daha sonra Muhammede uydurulduğunu okudunuz!!!!!

Ben bu tür örnekler ile okuyarak karşılaştığım zaman müthiş bir rahatsızlık duymakta, neden bunun böyle yapılmaya halen hem inananlar, hemde araştıranlar için açıkça ortaya dökülmediğinin arakasında yatan nedenin böylesine büyük bir günah işleyerek savunulduğunu bir türlü anlayamamaktayım.

Emin olun ki bu sayfalar tarafından tartışılan pek çok konu İsa tarafından çok önceleri tartışılmış ve analize yapılıp bitirilmiştir..

Neden İslami topluluklar ve Müslümanlar bu konuları hiç araştırıp okumazlar???

İslam dini hep geri kalmış, üçüncü dünya ülkelerinin, feodal ve ataerkil bir sızlanma ve yakarma dini olarak mı kalacak???

Bana kalırsa İslami kesim kendisinden önce var olan dini en ince detaylarına kadar bir araştırma içine girmelidir, daha sonra savunduğu dini incelemeli ve ne olduğunu bilmelidir.

Yu karıda değindiğim gibi Muhammet ile ilgili olan pek çok konu İsanın ve öğrencilerinin yaşamı ile alakalı ve Muhammet ile hiç bir alakası olmayan yaşam ve bağlantılardır.

Tüm kutsal kitaplarda yalan yasak ve en büyük günahlara tabiidir...

Hele bu yalanlar hem yaradanı, hem dini ve hem kutsal yol gösteren ve öğretenler ile ilişkilendirilirse, bunun ölçüsünün ne olduğunu bilebilmek gerekir...

Selamlarım ile sevgili alpi...