Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 06.05.2010, 19:19
Virtual_Reality

Standard

Zitat:
Zitat von meyse Beitrag anzeigen
VR ich bitte dich, das sind doch alles spekulationen,
varsayimlar somut bisey yazmamisin ki.
Kisaca : " Suana kadar yok öyle bi yasa/ kanun" da diyebilirdin, bende sana tesekkür ederdim
gerci yine tesekkür ediyorum
Iyi aksamlar meyse hanim, nasilsiniz iyimisiniz? Umarim hersey güllük gülistanliktir ve takir tukur yolunda gidiyordur. Evet su ana kadar öyle bir kanun cikar(a)madilar. Vermutlich weil sie sich nicht zu früh aus der Deckung wagen wollen. Sonst könnten sie ja unter Feuerbeschuss genommen werden :-)

Zitat:
Rahat ol seriat kanunlariyla Türkiyemiz hic bir zaman yönetilmicek, buna inanabilirsin..bana inan
Takma kafana tokadan baska birsey. Zaten Allah'tan baska kimseden korkum yok! Sana tereddütsüz inaniyorumda ama onlara inanmak bana biraz zor geliyor. ;-)

Zitat:
soruna gelince... sende isini biliyorsun, cevabini bildigin soruyu bana yöneltiyorsun,
iyi zaten senden bisi istemezdim, o bakimdan "yok öyle bir ülke" diyebiliyorum gönül rahatlikla
Is bilenin kilinc kusananindir derler. Yoksa at binenin ve kilinc kusananinmiydi? Her neyse, meyse aman. Elbette isini bileceksin yoksa nasil isinin erbabi olabilirsin ki?

Neden öyle bir ülke yok? Bir zamanlar ülkelerini fethetmeye gittimiz ve gavur diye yegledigimiz milletlerin simdi sokaklarini süpürmeye gidiyoruz. Isin aci yani bir cogumuz buralarda köpek muamelesinden de beter bir davranisla karsi karsiya kaliyor ve dogduklari vatan topraklarina buna ragmen geri dönmek istemiyorlar ve kücük düsürülmeyi icine sindiriyorlar. Neden aceba?

Bir kadin olarak Anadolu'da daki hemcinslerinin buldunduklari durumlara (analar, bacilar nineler vesaire..) birazda olsa ilgin vardir degil mi... Bak sana bir siir ekledim buruya. Malesef bir ask siiri degil ama...

Terden akpak olmuş rastıksız kaşı
Dayanmış çapaya duruyor Fatma
Ayağa yalınayak başında poşu
Kardan adam gibi eriyor Fatma

Yağın yok tuzun yok dert kucak kucak
Her sene baharda böyle olur ancak
Zemheri de soğuk temmuz da sıcak
Hep senin başına vuruyor Fatma

İnceden inceye ağrıyor başı
Soğudu ısınmaz düğürcek aşı
Çatlamış dudağı çürümüş dişi
Sana çok ızdırap veriyor Fatma

Arabalar gelmiş misler kokuyor
Yazamıyor ama bira okuyor
Kaş altından dargın dargın bakıyor
Pek bakar kör değil görüyor Fatma

Geändert von Virtual_Reality (06.05.2010 um 19:33 Uhr).