Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 17.03.2008, 11:01
Benutzerbild von rhizome
rhizome rhizome ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard The Best of Erdogan

Da lass ich den zukuenftigen Fuehrer mal selbst sprechen:

“Mayo reklâmý þehvet sömürüsüdür”

“(Yasin El Kad&yacute Hayýrsever bir iþadamýdýr, kendisine kefilim”.

“Ben meclis’in dua ile açýlmasýndan yanayým.”

“Elhamdülillah þeriatçýyýz.”

“Ben Ýstanbul’un imamýyým”

“Ýmamlar da nikâh kýysýn”

“Mahkemenin türbanla ilgili söz söyleme hakký yoktur. Söz söyleme hakký din ulemasýnýndýr.”

“Tutturmuþlar laiklik elden gidiyor diye. Yahu millet istedikten sonra laiklik tabii elden gidecek!”

“Bize göre demokrasi amaç deðil, ancak bir araçtýr. Hangi sisteme gitmek istiyorsanýz, bu düzenlerin seçiminde bir araçtýr. Türkiye, kendisine din olarak Kemalizm’i almýþ, baþka hiçbir dine hayat hakký tanýmayarak kitlelere zorla dikte ettirmiþtir. Oysa en üst belirleyici Ýslam’ýn ilkeleridir. Her þey ona göre belirlenir.”

“Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksýn, ya laik. Ýkisi bir arada olunca ters mýknatýslanma yapar. Mümkün deðil, ikisi bir arada olamaz.”

“Ata’ya saygý duruþunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok”

“Türkiye’nin yarýnýnda artýk Kemalizm’e ve Kemalizm benzeri rejimlere yer yoktur. Kemalizm’in yeniden kendini üretmesi söz konusu deðildir. Bizim için en üst belirleyici, Ýslam’ýn ilkeleridir. Her þey ona göre belirlenir. Ben Ýslam’ýn devlet planý içinde düþünüyorum.”

“Egemenlik kayýtsýz þartsýz milletindir lafý koskoca bir yalan. Egemenlik kayýtsýz þartsýz Allah’ýndýr.”