Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 29.01.2007, 21:16
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Son cümlenden başlayayım!

(ve Hrant Dink ise belki gecmiste türklere karsi yaptigi olumsuz yorumlarindan dolayi canindan oldu.)

Yukarıda ki parantez içine aldığım senin son cümlen.

Bir öncekinde yüce Rabbimiz diyerek oluşturduğun cümle de insan canına kıyılamayacağından kutsal bir hukuk olarak bahsetmektesin. Ve o cümle doğrudur.

Ama, diye başlayan son cümlen yanlıştır ve bir o kadar da tehlikelidir.

Kimdir Hırant???

Yorumsuz olarak sunduğum hem din bölümünde, hem bu sayfalarda olan tüm yazıların için de Hırantın kim olduğu yeterince açıklanmıştır.

Vatandaş ve Demokrasi ve onun en büyük gücü olan EVRENSEL HUKUK nedir?

Vatandaş o ülkede cinsiyeti, etnik kökeni ve her türlü düşünceleri hiç bir zaman şiddetete bir uygulama olarak dönüşmediği sürece her türlü korumayı devlet ve onun koruyucu hukuksal organları tarafından korunan ve o ülkenin ana rahminden ölümüne kadar da bütün vatandaşlar kadar eşit bir güvenceye alınan kişiye, zata denir.

Evrensel HUKUK her bir bireye, cumhur başkanından bir sokaktaki ayakkabi boyacısına, bir ev hanımına kadar eşit olarak uygulanabilen HUKUKTUR.

Demokrasi bütün bu oluşumların devlet sistemidir.

PKK ile savaşması gereken ülkemizin güvenlik güçleridir. Onların hukuksallık düzleminde cezasını verecek olan Anayasa ve hukukçulardır, onları yanlışlıklardan koruyacak olan da hem anayasa, hem hukuktur.

Devlet nedir???

Yürütme, Yargı ve Yasama erkeni ve üçlü görevi taşıyan bir yapılanmadır.

O ülkede oluşan bütün olumsuzlukların yada olumlulukların temel sorumlusu ve güvencesi devlettir.

Hırant Dink bir gazeteci, bir yazar, bir düşünür ve pek çoğunun olduğu gibi ülkemizde köken ve etnik olarak bir azınlıktandır. Ve o azınlığın ortalama sayısı 60 bin civarındadır ülkemizde ve bu yaşamına kıyılan kişi bunların içinde düşünür olabilen bir Türk vatandaşıdır, askerliğini çakı gibi yapmış, vetgilerini düzenli ödemiş. Yetim hanelerde büyümüş. Belki 99 aile kökenli Anadolu çocuğudur.

Benim ile, senin ile aramızda olan vatandaşlık olarak ne farkı var.

Vatandaşlık nedir???

Kaldı ki onu vuranların ben hem bir Terörist, hem vatan haini, hem de Kriminal ve cani olduklarını düşünüyorum.

Ben ülkemde tüm vatandaşların eşit olduğuna, olması gerektiğine inanıyor ve HUKUKUN dışında hiç bir insanın bir başka insan hakkında karar vermesinin doğru olduğuna inanmıyorum.

Verirse HUKUKUn yaptırımlarını bütün bir ömür yaşayacağı gibi, bu tür odakların, cenahların ülkemiz DEMOKRASİSİNE bomba koymaktan başka bir şey yaptıklarına inanmıyorum.

Bu tür KİRİMİNAL ve TERÖR yapılanmaları kendilerine ne adını koyarlarsa koysunlar dünyanın her yerinde İNTERPOLÜN KIRMIZI BÜLTENİ İLE ARANANLARININ İÇİNDE ADLARINI BULURLAR.