Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 14.09.2006, 14:01
Benutzerbild von roman
roman roman ist offline
Neuer Benutzer

Standard Avninin Fatih olduğunu bilmediğimimi

kast etmektesin babur. Sen düşündüğümden de oportonist bir şahıssın.

Internetin arama motorunda Fatihin şiirleri diye basan her kes Avninin kim olduğunu bulur. Çünkü Fatihi anlatan (şiir komununda) her şey Avni ile başlar.

Benim sana yazdığım bu şiirin bir başkasına ait olduğunu ortaya çıkarmandır. Ve bu şiir Fatihin değildir teraneesini yumurtlaman. Bunu kanıtlada göreyim o mastara bilgini.

Ama, ben senin kanıtlayamayacağından çok eminim.

Çetin Altanıda aşağılamaya, küçültmeye çalışmaktasın, kendi küçüklüğünün hiç farkına bile varamadan. Ve akademik çevre de Çetin Altan ile alay etmekte, dalga geçmekte iler miş...

Bir insan kendi salaklığının, dengesizliğinin, cahilliğinin, aşağılık kompexinin farkına varamayınca, herkeside kendisi gibi olduğunu düşünür. Sen sanıyorum o İDEALİST AYDINLARDANSIN (bir ara dinci, milliyetçi bir çevre kendilerini idealist aydın olarak ortaya atmışlardı, bunun da nedeni bu çevre aydın olma, olabilme ve böyle bir isim ile hitap edilmekten gizli bir utanç duyup, utanma duygularını yenebilmek için İDEALİST takısını uydurmuşlardı.) Ama, sizler ne aydın olabildiniz, nede bu aydıncılık oyunlarını gerçek aydınlara ve demokratlara yutturabildiniz.

Şu şahısta ki kine ve hiddete bak, Türkiyenin en güzide aydınların en büyüklerinden olan Çetin Altana nasılda saldırmakta...

Çetin Altan hem yaşça, hem bigiyle, hem yaşam tecrübesi ile, hem insanlığı ile senin gibi Diplomalı gerzekleri üçe, beşe katlar katlandığının farkında bile olmazsın...

Bu konunun konuyla elbet ilgisi var, bir tarafta Osmanlının en büyük sultanlarından birisi İslam aleminin lideri konumunda bulunmasına rağmen böylesine uygarca şiirler yazabilmekte, bir tarafta kendisini bir bok sanan şahıs LİNÇE karşı çıkamamakta.

Sen utanılacak bir kişisin.