Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 17.01.2004, 07:33
Benutzerbild von tugra27
tugra27 tugra27 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Insan seytanlari bu yaziya da

cok kizacaklar!

Yine diyorum ki; Her kim olursaniz olun sonsuz bir azap cekmenizi isteyen, bütün varligini buna adamis olan, son derece tehlikeli bir düsmaniniz var: Seytan. Bir baska deyisle, Allah"in lanetledigi ve huzurundan kovdugu iblis ve onun takipcileri.

Bu yaziyi okurken de sizi gözlüyor ve planlar yapiyor. Tek arzusu var; olabildigi kadar cok insani siz de dahil kendisiyle beraber cehenneme sürüklemek...

O sinsi vesvesecinin şerrinden. O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar. Gerek cinlerden, gerek insanlardan. 4 -6

T: Evet, BAS DÜSMAN nerde kalmistik?

S: ALLAH”LA KUL ARASINA KIMSE GIREMEZ!”

T: Bu söz yanlis degil ki! Kim Allah ile kul arasina girer veya arasina birini koyarsa büyük suc islemis olur. Fakat Allah”la kul arasina daha önce melekler ve peygaberler girmisi, araci olmuslar. Bu sözünle insanlari nasil akandiriyorsun?

S: Bizim bu sloganimiz insanlarin bircogu senin anladigin gibi anlamiyor ki!

T: Sen ve insan seytanlari, yani senin takipcilerin Allah”la kul arasina asil siz giriyorsunuz ve kulu Allah"a yönenmesini engliyorsunz. Bunu da davetcilere karisi kulnaniyorsunuz. Peki, bu tuzagina nasil yem oluyorlar?

S: Herkes senin gibi düsünmüyor dedim ya... Biz bu sloganimizla muhatabimiza su mesaji veriyoruz; "Sen bildigin gibi yasa... Ve istedigin kadar günakar ol... Sevabi günahiyla sen Allaha hesap vereceksin... Onlar da islam devetcileri kim oluyormus ki hayatini erestiriyorlar... Sen onlara hesap verecek degilsin!.."

T: Sanki kendilerine hesap soran var!

S: Böylelikle hakka ve islam davetcilerinin nasihatlarina sagir olmus olurlar...

T: Bunun farkindayim... Daha baska?

S: "ZAMAN SIZE DEGIL SIZ ZAMANA UYUN!" Muhatabimiza adeta; Sakin zamani degistirecegim deme!.. Hem basaramazsin, hem de gücün yetmez... Zaman bu... Toplumun yasam tarzina aykiri olup tepki almaman icin zamanin belirledigi hayati benimsemen lazim... Aksi halde cagin gerisinde kalirisin..” deriz.

T: Peki, ya zamanin belirledigi hayat insanlik disiysa?

S: Zaman, yani insanlarin bir cogunun yasam sekli zaten dedigin gibi...

T: Beni hayretler icinde biraktin. Sasirdim dogrusu! Daha baska ne marifetlerin var anlatsana?

S. OO, bunlar da ne ki, diyerlerin yaninda deve de kulak kalir. Kulaklarini acda iyi dinle. “HERKES YAPIYOR!” “Bu vesvesemizi daha cok davetciler tarafindan hatasi uyarilmaya calisanlar icin kullaniriz... Onlarin agzindan davetcilere adeta söyle deditiriz;

"Beni elestiriyorsun ama kerkes yapiyor! Eger gercekten yaptigimiz yanlis olsaydi digerleride yapmazdi... Haydi biz düsünemedik, onlar da mi düsünemediler... Bir hatanin binlece, hatta milyonlarca kisinin gözünden kacmasi münkün mü sizce?”
Ve haliyle de davetciler daver etmekte zorlanacaklardir...

T: Herkes yanlis yapiyorsa ben de mi yanlis yapacagim? Herkes yüksek yerden atliyor diye bende mi atliyacagim? Her koyun kendi bacagindan asilir.. Herkes ayri ayri hesap verecek... Hicbir zaman Allah bana;

“Emir ve yasaklarima uyanlarin cogunlukta olmasi vesilesiyle seni de affettim... Onlarin hatirina sende kurtuldun.” demez... Bilakis; Ama kullarım içinde şükreden azdır. 34:13